Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte

AcasaAcasa  PortalPortal  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho

Distribuiti | 

Discutii zilnice de tot felul-17

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat

Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Ploiesti

MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-17   Joi Aug 25, 2011 6:31 am

Rezumarea primului mesaj :

AutorMesaj
miha_ela
incepator
incepator

Data de inscriere : 21/01/2011

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Mier Aug 31, 2011 8:18 am

neata si de la noi!
off bruna-speram sa reactioneze corpul tau si sa nu fie nevoie de chiuretaj!poate gaseste drul o varianta!ai grija de tine fetita draga! I love you

amy-matinala ca intotdeauna!mai vrem cafea din aiai de ieri-e super!

fetelor-pupicei-ne ducem sa papam!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Mier Aug 31, 2011 8:25 am

Miha, tocmai ma dusesem sa pregatesc cafeaua. Very Happy

Image Sharing
Quotes and Quotations
Meaning Of Names

membru de baza
membru de baza

Varsta : 42
Localizare : Constanta

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Mier Aug 31, 2011 10:01 am

flower buna dimineata!
off bruni, bruni...

eu sunt iar obosita What a Face ieri au plecat musafirii la 12, pana ne-am dusat, una alta la unu jumate m-am culcat...uff azi nu s-a anuntat nimeni inca...
he,he ...ieri am impresionat iar neamul: in primul rand ii amuza dar sunt incantati cum vorbesc eu machedoneste... in al doile rand,daca alaltaieri am facut rapid niste clatie buuuune pufoase( de la bere) cu gem si fineti, ieri am facut un chec... normal ca toti m-au apreciat cat de repede l-am facut, ce bun este.. bla, bla...G se umflase in pene...
altfel, s-a stabilit ca in we sa facem si o petrecere la poiana de incheiere de sezon... deci am terminat de copt una alta dar tot mai gratarim ceva...daca vin cei de ieri, va fi o petrecere pe cinste caci el este un fost ( acum s-a cam retras) solist de nunti,renumit in constnta... si , cand se apuca de cantat, incepand cu muzica macedonesca pana la " trandafir de la moldova" "macarena" canta orice...
deci cam asta am facut... geek
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

Varsta : 49
Localizare : Netherlands

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Mier Aug 31, 2011 10:12 am

Salutare fetelor,

De la ce dureri la stomac, Bruna, de la pastilele pentru avort? Eu nu am luat nici o pastila pt. avortul de 9 saptamani, sarcina s-a eliminat singura, uneori se asteapta si 2-3 saptamani. E drept ca nu e usor. Ce sa zic , e diferit si de la femeie la femeie. Vezi ce zice si doctorul, tin pumnii sa fie cum vrei tu si daca vrei sa scapi mai repede, mergi la chiuretaj.

Amy ma bucur ca te simti mai bine, cine stie... grijile cu constructia acasei, termopane la bunica, peste tot cheltuiti bani..toate stressurile astea iti pot da insomnii. Greu e acum ca sunt multe pe capul vostru, dar o sa fie bine pana la urma,

Ieri am fost in oras cu Ralucuta, asa ca am beneficiat de ceva reduceri: am luat Pampers (4 la pret de trei), 2 creme antirid Nivea (o Nivea Q10 de noapte si un Expertlift , a doua gratis), 6 tipuri deodorante (3 gratis), doua jucarii pentru Ralucuta (una este un centru de activitati Fisher Price cu butoane, sunete si lumini, redusa de la 26 la 13 eur), in fine am mai luat vitamine,ceaiuri, ser fiziologic si rezerve, ceva de-ale mancarii etc. Am vazut rimeluri L'oreal toate categoriile, doua la 20 eur , mi-a rams gandul sa iau pentru fete acasa din alea ''telescopic'' parca sunt mai ieftine decat la noi sau gresesc?..

Vorbesc cu sora-mea mica la telefon si pe urma ma apuc si eu de treburile zilnice pe aici. Va pup fetelor!

Edit: Manu deci dati o o petrecere infocata in week-end!!! Smile
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Mier Aug 31, 2011 2:15 pm

Shocked am o durere de cap teribila, vreau acasa silent

Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza

Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Mier Aug 31, 2011 3:06 pm

va pup fetele mele.

lumi,rimelul de la L'oreal costa in jur de 55-60 de lei la noi insa ce gasesti lanoi prin mgazine sunt facute,in general.pentru Europa de Est si au o formula considerabil mai proasta decat cele facute pentru Europa de Vest...jur pe rosu ca asa e...ca-s mare consumatoare si am facut diferenta intre tot ce am cumparat din Germany cu ce am cumparat de aici...asa ca 2 bucati la 20 de euro plus formula "aia adevarata" mi se pare o afacere foarte buna.
eu cel mai bine ma inteleg cu Milioanaire Negru Carbon ca gene lungi si intoarse le am de la natura...le dau doar volum.

uufff...am alergat si azi de mi-au sfarait clacaiele.
la 7 dimineata faceam snitele ca azi ar fi implinit tata 53 de ani si am facut niste pachete si am impartit.
m-am dus la piata de flori si am luat 50 de fire de gladiole rosii boboci...m-am dus la cimitir,am facut curat pe acolo,am aprins lumanari,am tamaiat,am pus curatat florile si le-am pus in vaze...apoi am venit la magazin ca am primit o parte din colectia de toamna,am rectionat marfa,am facut preturile tuturor modelelor si am scos-o la vanzare....acum ma duc la banca sa fac niste plati si al ora 5 am programare la medicul de familie sa-mi fac si eu analizele gratuite si sa vad ce ma sfatuiesc cu ea pentru histeroscopie.

va pup
clap
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Joi Sept 01, 2011 7:05 am

Buna dimineata. Azi m-am gandit sa va ofer un ceai si ceva bun de dimineata Wink

Aseara am tras o cearta cu constructorul, dupa ce toata saptamana trecuta ne-a zis ca se apuca de zidarie. Vinerea trecuta ne-a zis: treceti marti pe acolo, ca o sa aveti ce vedea, or sa fie ziduri. Zis si facut, ne-am dus marti... 3 randuri de caramizi. Ieri la ora 16:00 aceleasi 3 randuri de caramizi si constructorul cu telefonul inchis. Asa ca am sunat pana cand am vzt ca si-a deschis telefonul, adica la ora 21:00. Pai... nu vreau sa ma scuz insa nu am fost in localitate. Pai, ati luat si toti muncitorii cu dvs? Nu.. dar nu le-am lasat schitele. ce schite frate? Era de pus caramida peste caramida, pe cele de la baza le pusesera, ce dracu de schite la mai trebuia sa mai puna inca 8-10 randuri peste cele existante??? Treceti maine, o sa fiu eu acolo, o sa se rezolve... Aveam niste draci, nici nu va imaginati ce fata am facut ieri cand am vazut cat de ,,mult" lucrasera.
Frate, in tara asta de rahat, toti constructorii sunt neseriosi si idioti. Very Happy
D zice: mai, nu putem sa-l fortam, ca nu avem inca autorizatia. Pai bine mai frate, dar de ce ne-a cerut banii pentru faza asta, cu caramizile, ca stia ca nu avem autorizatie... Asa ca eu sunt omul cu spume Laughing
Lumy, bune achizitii ai facut si ieftine. Si Samira are dreptate, nu se compara calitativ ce cumperi de aici cu ce cumperi din Olanda, Spania, Austria... samd.
Bruna, te asteptam cu vesti mai bune.
Hai va pup ca v-am zapacit.

incepator
incepator

Localizare : france

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Joi Sept 01, 2011 7:41 am

buna dimineata!
amy, ai perfecta dreptate ! in romania nu gasesti echipa serioasa in constructii! o sa vezi la finisaje!
m am luptat si eu singura pt doua apartamente si erau in blocuri noi, totul era drept , sa nu va spun ca i am pus sa dea jos faianta de doua ori jos in baie, binenteles ca era faianta f scumpa si mi au distruso dand o jos! si muuulte altele !pana le am terminat credeam ca fac cu capul!
asa ca iti trebuie nervi de otel , eu personal nu m as mai apuca de santiere, prefer sa mi iau casa gata facuta stiu ca n ar fi cum imi doresc, dar nu as mai indura scandalurile cu muncitorii!
vesti ceva mai bune am: imediat merg la spital , sa mi fac dosarul de intrare in spital pt maine si sa vb cu anestezistul!
mi a scris dr aseara si asta mi a zis sa fac azi si maine facem aspirarea!
nu stiu daca ma credeti insa abia astept!
asa ca imi beau cafeluta si plec , am drum lung de facut!
sa aveti o zi minunata !
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Joi Sept 01, 2011 9:37 am

Buna fete,
Bruna tin pumnii sa scapi repede... I love you

Amy ! ce ticalosi! S-au vazut cu banul in mana si pe voi cu ei de gat agatati! Obtineti autorizatia si pe urma intrati tare in ei, s epare ca in faza asta greu se vor urni, din pacate va au la mana. Ce nenorociti !.. Evil or Very Mad

Sami multumesc pentru confirmarea cu cosmeticele..:-)

Miha ce mai faci, te simti bine?..Manu, Gali, Turqoise, Lyly ..pupici

Nu pot sa stau azi la povesti, trebuie sa aspir, sters canapele, praf in toata casa si sa plec la aprovizionare, fratele si cumnata au anuntat ca vin maine pe seara si nu sambata cum era vorba. Vor sta o ora-doua asa cat sa ne deranjeze si sa ne manjeasca ochii ca ne-au vizitat, intotdeauna fac cum le convine lor si pe urma cumnatul se plange cu lacrimi de crocodil ca stam departe si ca nu-si vede frate-sau destul, ce prefacut si astia..Partea buna e ca scapam de ei repede, partea proasta e ca pentru mine deranjul si pregatirile sunt aceleasi.

Va pup fetelor, o zi frumoasa!
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Joi Sept 01, 2011 10:33 am

buna fete cucuiete!

bruna-sa treci usor peste!off..eu nu inteleg cum de nu s-a eliminat singura!insa..cu bune cu rele mergem inainte!te pupacesc cu drag si ai grija de tine fata frumoasa!

amy-cred ca eu le spargeam fata la aia!eu nu am atata rabdare-am noroc ca soata e fff calm si ff rabdator-ne completam!ca daca nu..nu stiu ce ar iesi daca as trece printr-o situatie ca a ta!dar clar e ca eu nu dau bani la nimeni inainte!nici la operatii in spital-nicaieri nu dau banii inainte!pana nu vad daca sunt multumita sau nu..nu stiu..in orice caz-mi se pare bataie de joc!eu o sa am noroc ca o sa am cu cine sa ii las pe constructori cand o fi!mereu o sa fie un "gardian" de la mine din familie sa vada ce si cum!eu stiu de la frate-miu-de nu era el acolo langa muncitori-aia nu faceau nimic toata ziua-doar isi luau banii!dar e naspa ca la voi nu are cine sa ii supravegheze!off..

lumi-si eu vreau curatenie-dar nu pot!ne simtim mai bine daca stam numai in pat..mai sunt momente in care stam in pat si tot asa se intareste burtica-dar trecem noi si peste faza asta!si ma dor picioarele si toate cele de inebunesc de atata stat in pat! Crying or Very sad dar daca ies pe afara sa ma dezmortesc-dupa 2 minute nu mai pot nici sa merg si nici sa respir...plus de asta e si ff cald! No macar bine ca nu mi se ufla mainile si picioarele si fata ca la altele..chiar nu am probleme cu retentia de apa-macar atat!abia astept si eu sa am pitica in brate si sa ma joc cu ea! Razz

galli-ai zis ca ne dai vesti bune-hai la raport!

sami,manu,lyly,turqu',guze-pupicei
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Joi Sept 01, 2011 9:50 pm

va pup fetelor

acum vreo ora am ajuns acasica...am fost la un medic nou sa vad daca pot face histeroscopia gratuit la o clinica privata noua din Bucuresti si se pare ca pot.

azi mi-am facut secretie,culturi col,paps,clamydia.

somnic usor...ma duc sa ma uit cu sotzulache la 2 Barbati si jumatate-seria 8...ne uitam la cate 2 episoade pe seara.
clap
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Vin Sept 02, 2011 6:08 am

neata fete cucuiete!

bruna draga-cum te simti?esti bine?

noi am avut program aseara..si vad ca astazi incepem la fel..dar recuperam noi nu-i problema!

sami-ce super!se mai face ceva gratuit in tara asta??misto!si eu trebuia sa fac hepatitele gratuit-asa au zis ca de la 1 septembrie se fac gratuit-iar acum se pare ca s-au razgandit!asa ca alti bani alta distractie!sa iti fie cu folos histeroscopia!si au am facut-o chiar inainte de fiv si uite ca a fost cu folos!sa dea Domnul sa ai parte de acelasi rezultat dupa histero! I love you

fain in tara asta..inainte ma dadeam cu capul de pereti sa strang banutii de fiv..ziceam ca gata..acum sincera sa fiu-cu toate ecografiile,morfofetale si alte cele cred ca as mai fi strans ptr un fiv..dar asta e!macar am norc ca am reusit!dar ma gandesc la late fete..fiv1,2,3,4,5,6,7..off...asta este tarisoara noastra! geek

noi azi am implinit 30 de saptamani! Laughing mai e un pic...

fetele-sa aveti o zi superba si un weekend pe masura visurilor voastre!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Vin Sept 02, 2011 6:51 am

Buna dimineata frumoaselor.
Miha, chiar mai ai un pic, ma bucur ca esti bine.
Fetele de Lumy ctl, de Nico, mai stie cineva ceva? Turq?
Ieri am fost la casuta, aveam 8 randuri de caramizi, se vad bine camerele. Nu e mare, e micuta si o sa fie chiar cochetuta. Tare incantata sunt de ea.
Maine ne ducem la nasi la Giurgiu, cu piticii si sper sa venim seara acasa, nu-mi place sa dorm printre straini.
Va pup si va doresc si eu un week-end placut.

membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Vin Sept 02, 2011 8:10 am

neata fete

miha,se mai poate...daca ai un medic de familie bazat,care stie meserie te poate ajuta cu multe chestii.
exact asa imi doresc de mult un dr de familie,care sa ma sfatuiasca,sa-mi dea solutii bune la problemele mele.
pana acum eu am avut o rapandula de medic de familie,o invatam eu ce si cum din cat stiam si eu insa de 3 luni ne-am inscris la o dr.noua care e exact pe sufletul meu:tanara,dinamica,mana forte,f competenta.
sunt incantata la maxim de ea.

amy,ma bucur f tare ca au avansat cu casa.
eu ma simt perfect in apartamentul nostru insa de vreo 2 luni al meu sotz ma tot cara peste tot sa vedem tot soiul de case-sa vedem proiectele ca iti dai seama mai bine la fata locului decat din niste desene pe hartie...cred ca vrea sa ne apucam si noi de construit in vreun an ca a inceput sa vorbeasca destul de des despre asta si pe la terenuri a inceput sa se duca destul de des.
v-am mai zis eu ca io-s fan traiul la bloc da cred ca nu mai am foarte mult si mi se infunda Laughing

o zi buna tuturor
clap
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Vin Sept 02, 2011 8:59 am

Buna fetelor,
Sami imi placu expresia ''rapandula'' Laughing , prima data am citit-o in ori in Morometii daca imi amintesc bine, tare m-a amuzat! Oricum se potrivi bine!
Tatal tau era zodia fecioarei Sami? Era asa de tanar..Mi-am amintitt ca, zilele trecute, ai zis ca ar fi implinit 53 de ani. D-zeu sa-l odihneasca, cred ca el traieste mereu in gandurile tale! :heart

Bruna sa ai bafta sa scapi rapid..

Hai Mihaela!!! Inca 7-8 saptamani si o s-o pupi pe aia mica de-o s-o albesti! Smile

Azi si maine va fi soare si frumos aici, trebuie sa profit, cica.. Asa ca..ma duc la treburi domestice , ca azi vine cumnatu' cu familia Very Happy

Pupici tuturor!

PS. Lumy clt a scris, a zis fata ca se duce la tara si nu are internet acolo pentru o vreme, mai incolo si-or pune ei si intra ea..:-))
De Nico nu stiu nimic , nu a mai scris de ceva timp, sper sa fie ok.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Vin Sept 02, 2011 3:01 pm

salutare fetelor...am o stare naspa, parca oboseala, si tocmai am aflat ce am de facut cand plec de la munca:
de luat 2 navete "tain" adica bere...dupa de mers pe varianta la targ sa mai iau..ghiciti ce? What a Face un sac de vinete si unul de kapia pt mama, dupa , ma intorc in oras la mamaia mea, care sta la et 4..fara lift... sa o iau pe mama..dar de ce sa o astept pe mama jos in masina? affraid nu!urca ca mamaie tocmai vrea si ea vre-o patru vinete, desi are mari plrobleme cu bila/ficat si nici nu ar trebui sa se uite la ele..cica pt tataie.. hmm...asa ca urc si la mamaie cu ceva vinete si cateva beri, ca doar la bere lucreaza manu.. dupa care plec la Lumina sa o las pe mama cu vinete si ardei.. dupa acasa l apoiana.. ca de ieri firb o burta de vaca de m-am saturat.,.. dar deh vrea G ciorba de burta , iar eu desteapta pamantului, de ce sa iau prefiarta? nu frate am luat ditamai halca de burtoi proaspata...si a fiert ieri 4 ore dar nu e gata.. asa ca azi partea a doua la fiert burta...uff ...si aveam un chef de "facut nimic"...
va pup...plec ...in lume!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Vin Sept 02, 2011 3:50 pm

va sarut dragelor
ce faceti???

eu sunt intr-o perioada in care sunt aglomerata la munci...asa ca nu o sa mai fiu atat de activa o perioada.
acum primim colectiile noi ce trebuiesc receptionate,aranjate in depozite,scoase la vanzare...in acelasi timp trebuiesc scoase marfurile de vara ce au ramas si aranjate in depozite.
trebuie sa merg si la comenzile pentru primavarvara viitoare.

deja a venit vremea sa reiau cararile spre analize....azi mi-a venit CM asa ca maine am hormonale...apoi,marti am toate analizele uzuale...Joi merg sa-mi iau rezultatul lamelor si sa stabilesc data histeroscopiei.

iar maine pun gogosari la murat.coc o tura de 5 kg de kapia si vreo 4 kg de vinete pentru o salata mare.

acum fug la banca....am si uitat
va pup
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Vin Sept 02, 2011 7:41 pm

va pup fetelor
pe unde sunteti???

lumi,da,tata era in zodia Fecioarei si a plecat dintre noi la 50 de ani...brusc,neasteptat,fara sa stim ca e bolnav...dintr-un om extrem de activ toata viata lui care toata ziua trebaluia prin curte ,gradinarea cu deosebita placere...intr-o dimineata a facut infarct.
a fost un soc urias...eu inca nu constientizez ca s-a dus,nu accept ca nu o sa-l mai vedem vreodata...mi-am innoculat ideea ca ne-a parasit,ca este undeva unde ii e bine mai bine si de asta nu mai vine la noi.

am pus gogosarii la "zemuit"...e urata vorba asta da asa descriu eu etapa in care sunt acum Laughing
eu fac reteta aia de gogosari dulci-acrisori si crocanti...nu se fac greu deloc si-mi plac pentru ca nu sunt prea acri.
ii fac asa:3 kg de gogosari rosii si copti ii curat de seminte si cotor si-i tai in 4,ii spal cu apa rece si ii las sa se scurga bine.
500 ml de otet ii amestec cu 350 gr zahar tos,3 linguri de sare,boabe de piper,foi de dafin.
asez sferturile de gogosar intr-un castron si peste ei torn amestecul de otet.
acopar si las 24 de ore asa.
peste 24 de ore pun gogosarii in borcane,destul de indesati si la sfarsit torn zeama formata peste ei si capsez borcanele.
mai pun si cate un catel de usturoi zdrobit in fiecare borcan.
desi la inceput e foarte putina zeama in recipientul in care sunt gogosarii...dupa 24 de ore plutesc in zeama,otetul ala trage toata apa din gogosari.
ies foarte buni.

nu am fost in forma deosebita azi ...vroiam sa coc si vinetele si kapia insa nu am mai avut putere...azi sunt in ziua 1 de CM si ma doare burtica...asa ca am lasat-o pe maine cu coptu'

va pupizez maxim...m-a invitat sotul la modul-urlat dintr-o alta camera, la o felie de pepene si nu pot sa-l refuz Laughing

seara faina tuturor
clap
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator

Localizare : france

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Sam Sept 03, 2011 9:03 am

'neata buna!
vin la raport! am mai inchiat un capitol!
totul a trecut cu bine , n am simtit nimic , dupa am dormit , m am trezit bine si aseara pe la 19h00 am ajuns acasa!
nu ma doare nimic in continuare si sper sa nu apara complicatii!
in octombrie merg la control si tot atunci imi va da schema pt noiembrie!
dr mi a zis ca totul s a facut ca la carte ! inainte de interventie mi a dat ceva medicamente care a ajutat la dilatare !
am intrat in sala la 10h40 si la 10h50 eram deja treaza in sala de trezire!
deci un punct pozitiv totusi
era o tipa de 42 de ani cu mine in salon , a patit exact ca mine ( de fapt eram 4 pt aceeasi interventie ,acelasi diagnostic) si dr a incurajat o si ia zis ca are toate sansele sa reuseasca data viitoare, m a incurajat si pe mine !
cam atat despre mine...
deocamdata ne facem planuri de vacanta, apoi cu speranta in suflet mergem mai departe!
voua va doresc un weekend minunat alaturi de cei dragi!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Sam Sept 03, 2011 10:35 am

buna dimineata doamnelor.
ce faceti???

brunico,data viitoare va fi bine.
te imbratisez fata puternica.

eu am fost la Cora...nu mai avem produse de curatenie aproape deloc,am mai cumparat si d-ale gurii si acum ma apuc sa coc ardeii aia si vinetele si sa pun la borcane gogosarii de ieri.
mai am de facut ceva curatenie prin casa ,de spalat lenjeria de pe pat si cam atat pe ziua de azi.

i-am scris dr. si se mai decaleaza cu o luna fertilizarea mea.
el este plecat laCongresul American de FIV intre 15-23 Octombrie si daca incep luna viitoare procedura,punctia si ET s-ar nimeri exact cand este el plecat asa ca am ales sa mai astept o luna ca sa fiu pe mana lui cap-coada.
asadar....mai aman histeroscopia cu o luna.

va pup si va doresc o Sambata faina
clap
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat

Varsta : 47

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Sam Sept 03, 2011 4:38 pm

hello fetele I love you
si io pe aici...
am fost la munca saptaman asta si am cam tras mata de coada...ca nu am avut chef de nimic...mai ales ca am fost si sigura acasa, ca al meu a plecat cu soacra la tara si a venit ieri ..asa ca m-am lalait ...
azi am fost cu mama la medlife unirii ca sa isi faca testul de osteoporoza,dar s-a luat curentul si pana la ora 13 nu i-a data drumul What a Face ....dupa ce am convins-o dupa lupte seculare sa vina la mine...singurul lucru bun e ca am dus-o la dr orl ca nu prea mai aude cu urechea dreapta si i-a zis ca ii tb aparat...nu e urgent,dar asta e singura solutie....normal ca nu a acceptat sa isi puna...pe urma am mers cu ea sa mancam pe la un restaurant pe langa unirii,am fost f incantata ..mai ales ca am fost zi f frumoasa de toamna....se facuse un pic cam cald pe la 2,dar a fost ok,nu a vrut sa ramana la mine si am dus-o la autogara.
nici soacra nu a vrut sa ramana..asa ca a dus-o fii-su la autogara bounce

olandezii mei pleaca maine,ne-au invitat sa venim pe la ei,i-am zis ca nu mai vreau iarna...si a ramas ca la anu ,prin luna mai, ca cica atunci e cel mai frumos pe acolo...nici prea frig ,nici pre cald.....eee, sa traiesc pana la anu'
in rest mai nimic,am vorbit cu anca fata care a fost cu mine la fiv-ul de la buda,ea e acum la fiv 2,de fapt se intoarce acasa ca foliculii au fost goi si PK i-a zis sa vina in decembrie pt alt fiv,cat mai repede.....
eu sunt in pauza cu neuronul,stiu ca nu ar tb sa fac pauza prea mare...dar imi este frica sa ma hotaresc ce fac...

brunico,refacere grabnica! flower
sami,la ce clinica faci histero?
pupici la toate fetele:amy,gali,lumi,lumy,mihaela,meni,sami,brunii,turq,nico..sper ca nu am uitat pe nimeni
flower flower flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Sam Sept 03, 2011 6:29 pm

bine ai venit lylyshoaro
o sa fac histero la clinica Fertilia,la dr.Ruxandra Dumitrescu...asta daca imi face gratuit ca daca ma abureste ma duc la Albisor.
sa te duci sa vezi ce a patimit aristica la histero cu Albu...sa citesti la topicul lui tannoo...incep sa am din ce in ce mai putina incredere in astia de la Medlife...nush' ce pana mea au!!!

maine seara avem iesire extinsa la Giurgiu,la Dunare...la masa de peste iar si sprit baietii ca mergem 3 familii.

Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat

Varsta : 47

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Sam Sept 03, 2011 6:38 pm

sami,am citit de aristica....bine ca a scapat!!
si mie imi place restaurantul ala de la Dunare si eu ma duc sa mananc un peste bun cd merg pe la Agentia de Mediu de la Giurgiu
ce clinica mai e si asta??ma duc sa caut....
sa aaveti o duminica placuta si sa mananci un peste si pt mine Very Happy
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Sam Sept 03, 2011 7:09 pm

buna seara si de la noi!

bruna-bine ca a trecut buba..ai grija de tine fetita!

lyly-tot suparici esti..off mama ei de viata!cum ne da peste cap!

sami-ce mai faci bun de mancare?ca eu iar sunt in pana de idei!

eu azi am facut o ciorbita de vacuta si un pilaf..maine poate fac o fripturica ca sa scap mai repejor..am spalat si 3 masini de rufe..am fost sa cumpar si ceva ptr grasu ptr pachet..si acum am cazut lata!stau lungita in pat cu platoul de struguri si banane langa mine! Laughing

retsul gastii-va pupacesc cu drag!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Sam Sept 03, 2011 8:59 pm

lyly,e o clinica nou-deschisa.
nu cred ca au facut vreo procedura inca...abia se muta in str. Gabroveni...da cica se lauda ca fac IMSI si PGD si cica au cele mai smechere medii de cultura pentru blasto.

miha,azi am facut salata de vinete,salata de ardei kapia copti.
am avut de mancare ciorba de pui si adunare de legume-ghiveci,cu carne iar maine dimi fac o ciorba de legume si o mazare cu carne.
si vreau sa merg si la biserica asa ca o sa ma trezesc la prima ora sa gatesc...pentru ca vreau sa ma si odihnesc putin inainte sa mergem la restaurant seara.

va pupizez maxim
clap
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Astazi la 9:49 pm

Sus In jos

Discutii zilnice de tot felul-17
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 25Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 25  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: