Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-17

In jos 
+10
turqoise
guzelnico
lyly_mar
miha_ela
brunadria
samira33
luminita42
menics
galliciana
amy
14 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 23, 24, 25
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 EmptyJoi Aug 25, 2011 6:31 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 Pink
Sus In jos

AutorMesaj
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 EmptyVin Oct 14, 2011 12:01 pm

manu, cat de mica?offffff Crying or Very sad specifica valorile cand ai timp, daca zici ca s-a cam chinuit e posibil ca rezultatul sa nu fie concludent, incearca sa nu il lasi sa se simta vinovat ca apoi greu il mai aduci pe calea cea buna, am trait experienta asta si stiu cat de nasol este No
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 EmptyVin Oct 14, 2011 12:29 pm

turqois, cantitatea mie mi s-a parut putina, rezultatul inca nu l-am primit... off ce aiurea m-a simt... da mi-e teama ca daca va trebui sa repete, ma voi lovi de un refuz...off, am vorbit cu el la tel... dar nu pare asa de afectat...eu sunt mai afectata...

astept rezultatul, dar pana marti , miercuri..offf

Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 EmptyVin Oct 14, 2011 12:38 pm

manu, nu te ingrijora in van pana nu primesti rezultatul, calitatea(volum,numar, mobilitate, aspect) este cea care conteaza si nu cantitatea, ok?

va pup si va doresc un weekend cat mai placut flower flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 EmptyVin Oct 14, 2011 12:57 pm

te pup si eu, we placut!
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 47
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 EmptyVin Oct 14, 2011 1:13 pm

salutare...
am intrat sa va salut, am ajuns aseara destul de tarziu acasa iar acuma am de spalat tot din bagaje!
in concediu a fost frumos , a trecut repede!

Miha , ma rog pt tine sa te ajute DD sa treci cu bine peste nastere si sa ti ti bebelina sanatoasa in brate !
Amy, la multi ani , multa sanatate si sa ti se implineasca toate dorintele!
gagici va pupacesc pe toate , vad ca sunteti active , ma intorc la citit , am citit asa pe sarite!

weekend frumos si linistit!
si chiar asa frig e in romanica? aici e cald si bine inca !
pupici!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 EmptyVin Oct 14, 2011 4:55 pm

dupa ce v-am scris voua, am reusit si am deschis emailul, si am vz ca e sarb.
dealtfel, z1.... ma pun iar in pat....nimic azi,nici macar mancare...oi vedea.....
bruni,bine ai venit!
amy,ce face miha?
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 EmptyVin Oct 14, 2011 7:08 pm

va pup fete

manule,sa ma ierti daca intru in detalii aiurisitce....da tu nu l-ai ajutat pe G??? Rolling Eyes


Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 47
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 EmptySam Oct 15, 2011 9:56 am

Am vorbit cu Mihaela este tot in sala de travaliu,are saracuta contractii puternice ,e sub prfuzii insa doctorita ei vrea sa mai astepte macar o saptamana pana va naste. Dar daca va mai avea inca de doua ori contractii puternice va fi obligata sa nasca mai devreme.Piticuta e bine are peste 3kg,
Sa ne rugam sa i ajute DD sa traca cu bine peste aceasta perioada si sa aiba o nastere usoara!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 EmptySam Oct 15, 2011 10:04 am

Buna fete frumoase.
Am vorbit ieri la telefon cu Miha, care mi-a zis ca nu mai are acces deloc cu el, pentru ca e in sala de travaliu. A zis ca nu stie cat mai rezista, are venele facute praf, i s-au rupt membranele, dar doctorita insista sa mai stea 2 saptamani asa, ca e bine pentru bebe.
Eu una chiar nu inteleg, de ce o chinuie, daca e in 36 de saptamani si bebele are peste 3 kg? Imi era mila de ea... sa speram ca se termina curand, si dansatoarea ca veni pe lume fara dureri prea mari.
In rest, ieri m-am suparat cumplit pe soacra-mea care s-a gandit ea sa ii spuna bunicii ca e foarte suparata ca adoptam copilul, ca ce imi mai trebuia mie copil, ca cei mici s-au atasat de mine si ca o sa ma schimb si nu o sa-i mai iubesc si, colac peste pupuza, ca ea nu are de gand sa ne ajute deloc ca a crescut 2 si nu ii mai trebuie. Oricum, a sunat-o si pe nasa sa intrebe ce mai stie, ca vezi Doamne, D nu ii spune nimic. Pai de ce sa ii spuna, daca a zis ca pe ea nu o intereseaza? Am plans de nervi, nu ca nu ma ajuta, ca si asa D a zis ca nu vrea nimic, si daca e cazul rupem relatiile cu ea, ci de rautatea oamenilor. Nu am nevoie de ajutorul lor, mai greu e cand o sa ne dea alarma, ca e la 5 dimineata si nu stiu cu cine sa-l las, dar gasesc eu o solutie... Oricum, decat sa-l creasca super razgaiat...mai bine lipsa. E gradinita in spatele blocului. In fine... astea sunt soacrele, se pare. Eu i-am spus si fostei socre: nu am mama, pot foarte usor sa nu am nici soacra.
Cei mici sunt la un concurs si apoi ii duce D la ea, si o sa stam acolo pana pe seara, cand illuam pe pitic sa doarma cu taica-su.
va pup si aveti grija de voi!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 EmptySam Oct 15, 2011 10:36 am

va pup fete

ma rog pentru miha sa fie bine pan ala capat.

amy,sa nu te descurajezi...accepta limitele oamenilor si cu asta basta.
tu sa-ti vezi visul implinit si vei gasi si solutiile la timpul potrivit.

galli,cred ca tu ma intrebai zilele trecute de mama...e asa cum " o stiti"...nu am mai scris pentru ca asta e situatia si nu am cum s-o schimb...m-am retras cat am putut d emult,o tin la distanta si cu asta basta.

soata mi-a plecat la treaba...eu ma apuc de calcat haine pentru mine si pentru el si apoi de imbaiat,bibilit,machiat....la 3 ma duc la un botez si apoi cu soata la restaurant...ca implinim si noi neshte ani de casnicie.
asta-i programul pe ziua de azi.

va pupizez maxim.


fetelor ...sa va povestesc ce experienta am avut ieri:

de ceva vreme mi-am pus in minte sa merg la Biserica Sf.Gheorghe Nou sa fac seria de 7 Vineri de rugaciune cu 33 de lumanari aprinse....si tot n-am reusit sa ma mobilizez sa merg.
mi-as fi dorit sa ajung la Iasi si anul asta la Moaste insa pentru ca nu am putut am cautat pe net sa gasesc in Bucuresti o biserica cu hramul Sfintei sa merg macar la biserica.....si am gasit ca tocmai la Biserica Sf.Gheorghe se afla Icoana facatoare de minuni a Sfintei.
mi-am zis ca e clar un semn si ieri m-am dus acolo...numai ca......biesrica e intre Piata Unirii si Universitate...chiar la strada,pe bulevard.
eu am reperat-o gresit pe net si m-am dus la Coltea...de acolo la aia de la Intersoprt...de acolo am luat-o prin spatele pe la Cocor,pe stradute...ca tot intrebam si ma trimiteau oamenii aiurea....va spun ca m-am plimbat 1,5 ore pe stradutele alea si nu reuseam sa gesec biserica.
am nimerit si la Sf Gheorghe Vechi si am intrebat pe omul de la lumanari daca am nimerit bine si de rugaciunea celor 33 de lumanri....
si ce credeti ca a inceput sa-mi spuna???
ca rugaciunea celor 33 de lumanari e un ritual satanic,pagan...ca e pe placul necuratului....ca e o inventie a preotilor sa prosteasca lumea si sa produca bani....ca-mi spune ca la o sora crestina sa nu ma duc la biserica aia....ca de ce cred ca ma invart de 1,5 ore si nu gasesc biserica-ii marturisisem asta in prealabil...pentru ca eu vreau sa gresesc si Dumnezeu nu vrea sa ma lase de asta nu gasesc biserica....dar eu insist sa-l gasesc pe satana.
i-am multumit si am iesit bulversata din biserica aia va spun.
am luat-o agale e o strada-nici nu constientizam pe unde merg si imi spuneam ca ....nu!!!!tocmai ispita ma ipiedica sa ajung la biserica pentru ca nu-i e pe plac asa ceva...ca simplu gest de a aprinde lumanari si a citi rugaciuni in biserica nu e un gest pagan si ca ma plimb pe stazile alea pana in miez de noapte si tot gasesc biserica....si cum am terminat de gandit lucrurile astea....m-am trezit pur si simplu in fata bisericii!!!!
si am avut un soc pentru ca am realizat ca am trecut de cel putin 2 ori pe langa ea in timp ce cautam si nu am vazut-o pur si simplu.
si nu inteleg cum nu am vazut atata omenire cata era acolo...cum nu am auzit slujba in difuzoare???cum???ca doar mai trecusem de 2 ori pe acolo!!!
in fine.....am stat la coada la Icoana-erau si vesmintele de anul trecut aduse acolo...am luat o floare pentru icoana de acasa....mi-am facut si rugaciunile si m-am intors acasa foarte multumita si impacata dupa vreo 5 ore de haladuiala si stat la coada....si inghetata bocna.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 EmptyDum Oct 16, 2011 8:22 am

hello fetele flower
eu sunt la soacra la calarasi...este frigggg afara affraid e de cizme!
vineri au fost la intalnirea sotului,de 25 de ani, de la terminarea liceului...a fost f frumos ..chiar neasteptat de frumos!...au fost cam 4 clase ...au fost cei de la holograf si margineanu cu formatia lui....de fapt au fost adusi de unul dintre colegi ...care are !!! ca a castigat 1 mil de dolari la poker in americuta!!!
sambata au facut un meci de fotbal si pe urma am fost la o bere si ceva pe langa... baietii pareau sa aibe mai mult de 43 de ani...ca aprooooape toti aveau burtici,cheliute....si parul alb....fetele nu prea isi aratau varsta .....toti erau f incantati ca s-au vazut,mai ales cei din tari straine
eu m-am dus cu inima indoita un pic,ca toti or sa inceapa sa intrebe de copii....dar nu prea s-a vorbit despre lucrul asta...toti isi aminteau de traznaile pe care le-au facut si toti povesteau ..si toti au promis ca mai repeta intalnirea peste 5 ani Very Happy

amy,incearca sa nu o mai bagi inseama pe soacra,doar strictul necesar...daca ea nu vrea sa faca parte din viata ta in calitate de bunica pt copilul tau,nici tu nu te stresa prea tare.
galii,sper ca in jur de 12-14 noiembrie sa plec la buda
[b]manule [/b],cd primesti rezultatul de la spermograma?
samiruto,stii cum se zice ...ca DD iti numara pasii pe care ii faci pana ajungi la biserica...vineri tu a tb sa faci mai multi
mai stiti ceva de miha?

pupici la toate fetele
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 EmptyDum Oct 16, 2011 9:58 am

No No No Sad


Concentratie spermatozoizi 247 mil./ml 20 - 150
Spermatozoizi mobilit. norm. 30 % 60 - 100
Spermatozoizi mobilit. redusa/imobili 70 % < 40
Spermatozoizi viabili 84 % 80 - 100
Spermatozoizi aspect norm. 2 % 70 - 100
Spermatozoizi forme aberante 98 % < 30
Comentarii
Modificari morfologice:
- la nivelul capului: spermatozoizi acefali; bicefali; spermatozoizi cu cap globulos, cap piriform
- la nivelul cozii: coada incolacita
Prezente aglutinate formate din numar variabil de spermatozoizi dispusi "coada-la-coada".

offffffffffffff
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 EmptyDum Oct 16, 2011 10:24 am

manule,ce sa zic...offf.....daca nu poti sa il convingi sa faceti FIV,macar IA....si mai dai sa ia spermotrend ...zinc ..seleniu...macca...si poate o mai repeta
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 EmptyDum Oct 16, 2011 10:49 am

astept sa vorbesc miercuri sau joi cu medicul...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 EmptyDum Oct 16, 2011 5:13 pm

Manu,nu ma pricep eu foarte bine, dar nu prea suna ok. Vezi ce zice si dr. Eu sunt la un botez, dar vreau acasa. Va pup pe toate.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 EmptyDum Oct 16, 2011 9:36 pm

ooofff...mai manule,nu suna deloc bine spermograma voastra ...din putinul meu citit la capitolul pute defecte...sunt multe probleme in rezultatul ala.
vorba lu' Lyly...daca nu Fiv macar IA incercati.
bafta multa orice cale apucati.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 25 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-17
Sus 
Pagina 25 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 23, 24, 25
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: