Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-17

In jos 
+10
turqoise
guzelnico
lyly_mar
miha_ela
brunadria
samira33
luminita42
menics
galliciana
amy
14 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 EmptyJoi Aug 25, 2011 6:31 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Pink
Sus In jos

AutorMesaj
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 EmptyDum Sept 18, 2011 9:26 pm

Sami draga, ma rog pentru nepotelul tau, m-a terminat ce zici, sufletelul mic, saracul copil.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 EmptyLun Sept 19, 2011 7:13 am

Buna dimineata.
Uoff mai Sami, bietul bebe. Sper sa afle cat mai repede cauza si sa o rezolve.
Lumi, sa-si faca si o ecografie, zic si eu. Cred ca e tare simpatica Ralucuta alergand in 4 labute.
Nico, Eralp al tau e la fel de frumos cum il stiu si pare tare nastrusnic, incercand sa se catere ep patut.
Galli, ai disparut?
Va doresc o saptamana usoara si frumoasa tuturor.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 EmptyLun Sept 19, 2011 9:35 am

Buna dimineata, fete minunate!

Sami, sunt sigura ca DD il va proteja pe bb. Insanatosire grabnica!
Ii face anestezie, ca ii baga un furtunel si sa nu se sperie. Sa ne tii la curent. Sper din toata inima sa-i gaseasca dr problema si s-o rezolve cat mai repede. angel

Lumi, copiii sunt niste minuni. Cred ca-i buna metoda adoptata de noi, sa-i lasam pe jos, sa "zburde" liberi. Isi satisfac curiozitatile, prind curaj si isi dezvolta musculatura. Asta ca tot vorbeam la "Copiii ..." de contra-exemplul din fam mea-tintuirea copiilor in scaunele, carucioare cat e ziua de lunga. Nepotelul (care are 1 an si 5 luni si nu merge inca singurel affraid ) s-a intors prima data de pe spate pe burta cand avea 7- 8 luni!!!!! Shocked Shocked Shocked Abia de vreo luna merge si el in 4 labe de colo-colo. De ridicat pe marginea canapelei, se ridica dar nu are curaj sa se si deplaseze. Neutral In picioare merge doar sustinut de ambele manute si doar 3-4 pasi si apoi se lasa in fundulet. Deh, parinti puturosi! Mad

Amy, nu ma palng, mi-am dorit baietel nazdravan. Wink Asa ca, fetelor, viitoare mamici, aveti grija cum va doriti sa fie copilasii, ca se implineste! Laughing


P.S. Visez la ziua cand absolut TOATE fetele minunate de pe acest forum vor avea copilasii lor. I love you
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 EmptyLun Sept 19, 2011 2:50 pm

Va imbratisez, ely felicitari flower flower
nico ce frumos e sufletel. doame... eu cum eram? eram cuminte, mancam, dormeam, altfel o lenesa la mers si vorbit... m- adus mama si la logoped cand a vazut ca eu aveam 3 ani si nu ziceam decat cateva cuvinte iar pt orice alt ceva ceream spunand "puf" chiar uite mi-am amintit ca un vecin cred ca si acum imi mai spune "pufi" ha, ha... medicul i-a spus mamei: doamna e lenesa, nu e bolnava, lasati-o ca va vorbi.. zis si facut dupa cativa anii adica pe la 7-8 ani imi ziceau ai mei : manule mai taci ca ne-ai ametit.. ai recuperat gata! ha, ha,
nico...nu cred ca-i plac in mod deosebit...


Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 EmptyLun Sept 19, 2011 10:00 pm

Shocked
tocmai am avut discutia cu G Shocked Shocked
nu-mi vine sa cred: ok, vrei sa avem copii in regula ce am zis eu sa nu facem? eu: pai pana cum uite nu am mai ramas insarcinata, ce zici faci tu niste analize?el:...hmm fac.. dar ce pana acum cum ai ramas? daca descopera ca eyu nu mai sunt..."bun"? eu: dragul meu, daca e ceva vedem cum se trateaza...el: .. dar te duci tu cu ala.. eu: da draga stai linistit...
el revine dupa o vreme:eu am zis ... cum vrea dzeu...dar.. eu sunt mai batran voi muri mai repede ...
deci, saptamana asta nu ca ma apropii de ovulatie.. dar dupa ...il trec la..abstinenta si ..borcanel Rolling Eyes

a rectionat exact cum imi doream dar imi era groaza de incapatanarea lui...dar...uite ca nu mi-a mai spus ca el nu vrea, ca nu e pregatit...Doamne ajuta!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 EmptyLun Sept 19, 2011 10:33 pm


Manu bine ca ai deschis gura! Bravo, succes total! Uite ca nu e asa capatanos cum credeai tu!.. Smile Cu varsta are insa dreptate, am si eu aceleasi temeri, sa traiesc destul ca sa fiu alaturi de copiii mei.

Pe la noi tot asa, suntem nervosi si speriati. H sta cu o stare subfebrila de 2 saptamani (ia paracetamol si ibuprofen) si doctorita de familie a zis azi ca sa mai astepte pana joi, ca nu are suficiente indicatii de la analizele de sange. Era de neclintit cretina, apara banii companiilor de asigurari mai abitir ca oricine in NL! I-am zis lui H sa mearga maine din nou la ea pana l-o trimite la spital; se pare ca i-au facut si Proteina C reactiva (indicator al infectiilor/inflamatiilor) si a iesit mai mare decat limita. Ciudat ca inainte i-au zis ca nu are nici o infectie. Ce idioti. Ca sa nu mai zic ca aici nu iti dau foaia cu analize in mana niciodata , ti le citesc ei, nu vezi nimic pe hartie! I-am zis sa-i ceara copie dupa analize, sa vedem daca i-o da, cred ca se basica toata, ca ei nu-s obisnuiti sa-ti dea propriile date medicale! Fetelor... sistemul medical in olanda e pentru cei rabdatori si cu nervi de fier, dar si aia cred ca mor cu zile saracii. In fine, nu ne lasam cum vrea ea, pana la urma tot trebuie sa ajunga la un internist in spital.

Sami ce face baietelul? Sper sa fie bine, sper sa nu fi fost nevoie de interventia aia. Sa dea D-zeu sa se faca bine repede.

Va pup dragelor, sunt obosita, ma duc la culcare.
Noapte buna.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 EmptyMar Sept 20, 2011 6:43 am

Buna dimineata.
Manu, ma bucur ca ai reusit s apui problema astfel incat sa renunte in incapatanare si sa-si faca analizele.
Miha, nu mai dai nici o veste, ce face bebelina?
Lumi, tare rau imi pare pentru sot, ciudat cu sistemul medical de acolo de la voi, macar la noi daca te duci cu bani obtii tot ce vrei. Eu m-am dus la laborator sa-mi recolteze T3 pt tiroida si i-am zis sa-mi faca si o calcemie, nu era scrisa nicaieri, dar daca am platit-o nu mi-a cerut nimeni nici o trimitere.
Galli, ma ingrijorezi de-a dreptul, nu ai intrat de ceva vreme, ce mai faci?
Restul fetelor, pe unde umblati?
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 EmptyMar Sept 20, 2011 9:43 am

va doresc o zi minunata
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 EmptyMar Sept 20, 2011 10:23 am

Salut fetelor,

Manule, multumim, minunata nu stiu cat va fi ziua, dar sper sa fie buna macar! Very Happy
Amy asa este, dar trebuie sa razbatem, ca asta e tara in care traim.

Mihaela iar n-o avea internet..Gali vad ca a disparut de cateva zile, sper sa fie bine.

Nico, in olanda astia au obsesia cu tarcul, care un fel de patut de cele mai multe ori, plasat in living. Raluca sta acolo pe perioade scurte, cand nu am timp de ea, dar face galagie si ma cearta s-o iau si s-o pun pe podea, la spatiu! Smile S-au cam uitat lung rubedeniile lui H cand au venit in vizita si au vazut locul de joaca pe podea, dar putin ne-a pasat. N-au decat sa-si tina ei copiii in tarcuri toata ziua! unii stau, e adevarat, dar altii cer alte activitati, acum mai depinde si de copil.

Ma cam doare spatele, sper sa nu ma lase de tot, ca tot o car pe maimuta asta mica pe scari dupa mine, oriunde am treaba, adica et 1 si mansarda Smile
va pup fetele, mai vorbim, sper , pe ziua de azi!



Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 EmptyMar Sept 20, 2011 11:50 am

Buna ziua, fete minunate!

Manule, ma bucur mult pt tine! bounce Timpul le rezolva pe toate! DD ajuta sa fie de bun augur discutia!

Lumi, sa nu se lasa, sa insiste la dr! Chiar ca-i un sistem medical idiot! Evil or Very Mad Ce populatie ziceai ca are Olanda? study
Normal ca te doare spatele, daca nu tii copilu' in tarc toata ziua ... Laughing Laughing Laughing
Am primit si noi un asemenea tarco-patut. L-am luat in Sarkoy, i-am pus salteluta, sperand ca Eralp va dormi acolo in lunile de vara. Da, da, dupa cum se vede in poza de la avatar, tot mai bun a fost patul mare. Laughing Il mai puneam cand intram la dus sau strangeam prin camera, singur nu statea sub nicio forma. De dormit, nu mai zic, rar l-am pacalit, asa doar la vreun somnic din timpul zilei. Very Happy Placerea de a se misca in spatiu liber cred ca-i gena romaneasca. Laughing Laughing Laughing

Amy, Sami, ati fost la Zilele Bucurestiului? Ceva impresii? study
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 EmptyMar Sept 20, 2011 2:11 pm

vai nico, imi vine sa-l musc de pampers.. ce dulce e ..
eu sunt plina de optimism, acum chiar stiu ca vom reusi...suntem doi... asta am simtit aseara, ca nu mai sunt singura...hmm placut sentiment.. toata noaptea l-am cautat sa-l imbratisez...iar in gand ii multumeam lui si lui Dzeu ca i-a dat minte...
doamne fetelor nu stiti ce groaza imi era candimi aminteam de discutia anterioara cand imi spunea ca el nu-si doreste acum, ca nu simte asta si ca nu-l pot obliga sa-si doreasa...off ce bine ca acum a fost totul lejer...
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 EmptyMar Sept 20, 2011 5:31 pm

va pup fete cucuiete.

Teo a facut azi-dimi colonoscopia...nu are polipi sau iritatie-deci o interventie chirurgicala cade...i-au gasit insa o formatiune in colon si au recoltat pentru biopsia materiei colectate.
acum asteptam 2 saptamani pana vin rezultatele biopsiei...medici nu vor sa se pronunte pana nu vad toate analizele.
altfel ...bebe e acasa de la prnz.

eu sunt pe fuga...ma duc sa fac o ciorba.

am umblat azi de mi-au sarit capacele...m-am intalnit cu Adina dimi la 7 si am fost amandoua in Dragon la cumparaturi.
apoi am fost si ne-am rasfatat cu chinezisme si am stat la barfa si povesti.
ne intelegem foarte bine si va spun un secret:eu si Samiroiu ne-am hotarat ca atunci cand o sa avem bebe o sa-i cerem de nasi pe Adina si pe sotul ei.
in alta ordine de idei....m-am ales cu:3 genti,o pereche de pantaloni si mi-am adus acasa de la magazin o pereche de balerini,una de pantofi cu toc si una de cizme joase lungi.

va pup dulce.
clap
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 EmptyMar Sept 20, 2011 6:25 pm

Hello fetele flower

manule,ma bucur ca ti s-a luat o piatra de pe inima...acu nu pierde timpu,saptamana viitoare esti cu borcanu in mana la laborator,da?sa nu mai amani,te tii de capul lui...fa-i rost de reviste,filme..ii asiguri mise -en -place-ul faci cu ochiul

sami,adina fuse iar la examen Very Happy ...cred ca v-ati potrivii de minune cu adina ca nasa,ca nu il stiu pe nasu...cred atunci v-ati face casa cu nasii ,ca sa fiti mai aprope unii de alti....
dar dr nu au zis nimic,nimic de teo ...ce ar putea avea?
3 genti !! slabut ..tu esti fata cu potential Very Happy
sami,ce e cu analiza aia ''complexe imune circulante'' de care zicea aristica?la ce ajuta?ca nu am prins firul de la inceput?ceva de imunitate??

lumi,poate cd vii la romanica,ar tb sa te duci cu H la un dr..sa auzi si alta parere,eventual sa repeti analizele...asa... pt siguranta ta...ca pana ii dau dr din olanda un diagnostic....stai in stres

nico,lumi...nici nu imi vine sa cred ce mari s-au facut bebeii vostri!!nici nu imi vine sa cred ce povestiti de ei...de fetele lui lumy,nu mai zic nimic..ca parca o aud ca le da gradinita...ce repede a trecut timpul...

mihaela,sper ca esti bine?
amy,ai inceput munca,nu?esti mai bine?

eu mi-am facu analizele de z3,astept AMH de la synevo,ca de la ML il am de 2,68ng/ml...ete fass chiar mi-a crescut de la rezultatul de dinainte de fiv 2...si sa le trimit la PK...impreuna cu restul..sa vad ce imi zice....nu prea am deschis gura la al meu ca mai vreau sa fac un fiv cu PK...ca sincer astept rez de la synevo si sa vad ce zice PK..dar mintea mea lucreza!!!sa vad cum fac cu banii!!
in rest,m-a anuntat al meu sot ca face revederea de 25 de ani de la terminarea liceului..asa ca am o ocupatie ...cu ce ma imbrac??..parca ar tb vreo 2-3 kg sa le dau jos...de fapt ar fi ideal Very Happy

galii,pe unde esti?


pupici multi la toate fetele
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 EmptyMar Sept 20, 2011 6:58 pm

Sami, hai ca poate nu e nimic grav cu Teo, trebuie sa fie ok.
Nico, mortal Eralp, lafait tot pe pat. Very Happy
Lumi, chiar, e o idee buna sa-si faca niste analize aici, sau macar daca poti sa vii cu niste copii dupa cele recoltate in Olanda sa le vada un medic aici, aia de acolo trag concluzia ca sunt idioti. Very Happy
Lyly, ce sa mai slabesti soro???
Am fost la zilele Bucurestiului, mie una imi place Bucurestiul vechi, unele cladiri seamana cu cele din Viena, aceeasi arhitectura, acelasi stil. Insa era o aglomeratie... Doamne, terase si pe o parte si pe alta a stradutelor, un culoar de o persoana intre terase, te strecurau foarte greu. Si in stilul romanesc, erau unii de puneau pavele, cu ciocane cu presa din aceea manuala care face un zgomot de te ia ameteala. ce sa zic... asta nu mi-a placut deloc. In rest frumos, ma sinteam pe vremuri demult apuse, pe stradutele acelea aninate si pt o fractiune de secunda, uitandu-ma la cladiri m-am simtit la Viena, dar agitatia de pe strada m-a trezit brusc. Mi-e dor de Viena. Sad
Azi mi-am luat si rezultatele analizelor, toate ok, mai putin un VSH care e 21 si maxima e 20 (deci nimic grav), cele de la tiroida in parametrii, in schimb am nush ce bacterie la stomac Helicobacter Pylori sau cam asa ceva, trebuie sa iau tratament, ca altfel pot face ulcer.
idiotul de constructor a fost plecat din tara si l-a sunat dirigintele de santier si i-a zis ca de ce suntem suparati frate, ca nu i-am zis ca ne grabim?! Maioameni buni, avem grafic de executie, trebuia sa toarne placa pe 31 august, azi e 20 sept, l-am sunat si el nuraspunde si sa ne zica ca nu stia ca ne grabim??? Lumea asta s-a intors cu susul in jos. Oricum, azi punea fierul pentru placa, maine cred ca vine proiectantul sa vada ce a facut constructorul si sper ca joi sa toarne... Cine stie ce i se mai intampla pana atunci?!

Hai ca v-am zapacit, va pup !
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 EmptyMar Sept 20, 2011 7:08 pm

Fetelor, Lyly, Amy asa m-am gandit si eu sa faca niste analize si in Ro, sa mergem la un doctor. Azi dupa amiaza a primit trimitere catre internist la spital, dar din pacate a fost loc de programare abia saptamana viioare pe marti. Tot e bine.
Lyly astia sunt de pe alta lume cu rezultatele la AMH! Eu nu mai cred in ele deloc, chiar nu te mai stresa! Oricum ar fi frumos sa fie valoarea asta cea adevarata! Smile
Sami , bine ca a scapat micutul de interventie, eu nu cred ca va iesi nimic la biopsie.
Va pup fetelor!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 EmptyMar Sept 20, 2011 7:11 pm

pai si eu cred ca suna mai rau decat e in realitate diagnossticul lui.
medicii au spus ca se va trata medicamentos problema lui.


feteeeeeeeeeeeeeeelorrrrrrrrrrrrrrrrrr....sunt tare fericitaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!
a venit Samiroiu meu acasa si mi-a zis ca Joi dimi la ora 7 avem avion....plecam la OcktoberFest!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a rezervat si camere la hotel,tot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mi-a facut asa o surpriza si o bucurie......ca prietenii nostri pleaca maine la OF cu masinile si eu m-am intristat saptamana trecuta cand am aflat si am stabilit ca noi nu mergem ca ne asteapta iar cheltuiala mare cu Fiv-ul si iubirea mea,sufletelul meu a facut aranjamentele fara stirea mea.
sunt foarte fericita!!!!

va pupizez maxim
clap
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 EmptyMar Sept 20, 2011 7:17 pm

Bravooooo Sami, ma bucur pentru voi!!!!!!!!!!

Amy, dar pulsul tau mare de la ce a fost oare, ai vreo anemie?
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 EmptyMar Sept 20, 2011 7:21 pm

sami,sa bei o bere si pt mine si sa mananci un carnat...de fapt ma bazez pe samiroiul tau...ca dupa tine m-as umfla de apa Razz
dar OktoberFest incepe din septembrie???
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 EmptyMar Sept 20, 2011 8:20 pm

multumesc fete dragi

lyly,dap...incepe pe 19-20 Septembrie si tine 3 saptamani.
inainte era in Octombrie dar pentru ca la ei e cam frig in Octombrie l-au mutat in a2a jumatate a lui Septembrie si prima din Octombrie...insa i-a ramas numele de Ocktober Fest Laughing
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 47
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 EmptyMar Sept 20, 2011 8:59 pm

love
pupici la toate fetele!


Ultima editare efectuata de catre brunadria in Mier Sept 21, 2011 1:06 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 EmptyMar Sept 20, 2011 9:48 pm

brunico,sunt socata. Shocked
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 EmptyMier Sept 21, 2011 6:42 am

Buna dimineata, dragelor.
Sami, chiar de groaza, incep sa cred si eu ca nu mai e o intamplare. Aveti grija de voi. Sper sa rezolvati repede si sa aflati cine va face atata rau. E clar ca sa urmareste si ca stiati ca sunteti plecati o perioada mai indelungata.
Sami, tare dragut Samirutul tau cu surprizele lui. Sa iti traiasca si distractie placuta la OF.
Eu la serviciu, vreo 50 de hartii aruncate pe birou, trebuie sa le pun in ordine macar pana sa ma apuc de lucru la ele, ca altfel ma demoralizez de tot.
Ce facem cu Miha, nu aven unnr de telefon ceva?
Aveti grija de voi ! Pup !
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 EmptyMier Sept 21, 2011 8:07 am

Shocked vai bruni...
samiruto, woow cw fain, bravo samirutului distractie placuta!
fetelor va imbratisez , dar de galli nu mai stiti nimic? miha o fi iar in spital de nu scrie?
ooff amy ce maitrageti si voi...
lyly tu ai stabilit planul?
puuuppp mamici de pitici
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 EmptyMier Sept 21, 2011 9:24 am

Salut fete,
Brunica imi pare tare rau. Este ingrozitor. Mi-e teama sa nu cumva sa intre cu voi in casa data viitoare, sa va sperie, nu stii niciodata.
Sa va puneti un sistem de alarma neaparat, draga mea. Succes cu demersurile la politie.


Eu la cafea, incerc sa-mi fac un plan de cumparaturi pentru plecarea in Ro.

Fetelor, Sami, Nico...cele din Bucuresti, care ati participat si ati nasit la botezuri, va rog sa-mi descrieti si mie ce si cum se face, sunt tare ingrijorata sa nu se sperie fetita si macar sa stiu dinainte cum sa reactionez. Nu am dormit azi noapte, numai la asta ma gandeam, sunt ingrijorata un pic. Nu ma intereseaza ce trebuie cumparat , ci mai mult procedura, aspecte de comportament in biserica...Care sunt etapele slujbei? Unde sta mama copilului? Are voie sa ajute la imbracat, dar daca plange copilul ce se intampla, are voie mama sa-l ia in brate sa-l linisteasca?..Cat dureaza slujba?..Copiii sunt bagati in apa?! Noi am vorbit cu preotul, n-a zis nimic clar, zicea ca stie el ce face, ca la varsta asta copii nu mai sunt bagati in apa, eu vreau sa stiu la ce sa ma astept. Va rog nu ma uitati!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 EmptyMier Sept 21, 2011 10:12 am

Buna dimineata, fete minunate!

Bruni, sunt de-a dreptul ingrozita. Aveti casa si bunurile asigurate? Sistem de alarma la casa v-ati pus, mai ales dupa intamplarea neplacuta din primavara, parca. Rolling Eyes Este ceva necurat la mijloc. Evil or Very Mad

Meni, te las sa-l musti si de poponet, e mereu curat si uscat. Laughing

Lyly, nu te mai stresa cu analizele, tu pregateste-te sufleteste de FIV si gandeste pozitiv! I love you

Samiruto, distractie maxima drunken si sa va intoarceti sanatosi! Da, da, si pt mine o berica, poate fi si fara alcool, nu ma supar. Laughing



Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 12 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-17
Sus 
Pagina 12 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: