Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul -16

In jos 
+8
lumy_clt
miha_ela
lyly_mar
samira33
luminita42
menics
galliciana
amy
12 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 EmptyLun Iun 20, 2011 7:35 am

Rezumarea primului mesaj :

Noul capitol sa fie plin de vesti bune !!!
Sus In jos

AutorMesaj
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 EmptyMar Iun 28, 2011 3:05 pm

a venit patul lumi??? ai grija sa nu te arda soarele prea tare!!!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 EmptyMar Iun 28, 2011 3:17 pm

A venit pe la 11.00! Abia astept sa desfacem pachetele si sa-l montam, dar asta abia pe sambata.. Luci vine duminica!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 EmptyMar Iun 28, 2011 4:06 pm

va pup doamnele mele.

ce faceti???
pe mine ma cam doare capu''
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 EmptyMar Iun 28, 2011 7:12 pm

hello gagici!
sunt si eu in trecere pe aici..ptr ca sunt cheauna de somn..asta mica cred ca a tinut chef in burtica azi noapte!a miscat continuu de la 23 pana la 5.30 dimineata!
cred ca a dansat toata noaptea!se credea la discoteca!lui mami i-a placut.....da e rupta de somn!trebe sa recuperez..

si vremea e asa naspa..ploua continuuu..ufffffff..

manu,lumi,sami si restul gastii-pupicei multi multi!

Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 EmptyMar Iun 28, 2011 7:49 pm

Cura mea de slabire se duse dracului cu cata mancare au astia aici... O sa trag din greu la bicicleta cand o sa ajung acasa. Miha, ma bucur ca bebelina e ok. Fug in parcul de distractii sa se dea piticul si apoi la bar la un Bailey. Pup gasca.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 EmptyMar Iun 28, 2011 8:07 pm

amy,dar de ce nu mergi la aquagym,la masaj,la fitness???toate resoturile astea au aceste servicii.
eu mergeam si dimi si dupa-amiaza la aqua gym si la masaj sau hammam la pranz cand era prea clad pentru plaja si am reusit performanta sa vin fix cu aceleasi kg cu care am plecat de fiecare data...si sa se intample asta la turci...o consier chiar o performanta Laughing

eu am papat paste cu ulei de masline,sos de rosii,cimbru proaspat si usturoi...am pus cam mult usturoi in ele insa Rolling Eyes
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 EmptyMier Iun 29, 2011 7:42 am

Neata scumpelor!

cine vine la cafeluta?

amy, te cred pe cuvant ca nu ai cum sa rezisti bunatatilor , si acum imi amintesc cum ma serveam din toate deserturile si de mancare nu ma atingeam si bineinteles ca s-au resimtit toate fix unde n-aveam nevoie Smile profita acum de tot ca ai timp si de diete dupa vacanta geek

lumi_clt, multumim de poze, le-am vizualizat cu mare drag, se vede ca toata lumea s-a simtit bine, printelese frumusele foc iar tu esti o mamica tare sexy flower

sami, mi-a placut totul, coafura, machiajul super, esti ochioasa rau Very Happy , rochitele, zic si eu ca are de ce sa fie samiroiu tau gelos, cu o asa sotie sexoasa geek vreau sa te intreb cum e obiceiul cu buchetele nasei si miresei, e de datoria nasei sa le faca?..sau cum?in ardeal, de exemplu, trebuie sa faca mireasa buchetul pentru nasa si il ofera mirele cand merge dupa nasi...poate ma lamuresti tu mai bine geek ca trebuie sa incep incet incet pregatirile pt. nunta, sa imi caut rochita, pantofi si toate acareturile de care am nevoie +costum musai slim pt. nasu Laughing

mihaela, pup mamica si bebelina dansatoare I love you

galli, ce mai trabaluiesti azi?
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 EmptyMier Iun 29, 2011 8:26 am

buna dimineata!

turqois, tu iasi din examene si si intri la nasit?? wooow, pai la capitolul asta samire e meseriasa...sunt convinsa ca te va lamuri el...eu bag la cap daca voi avea nevoie vre-o data...
lumi, asteptam vesti, cum a fost la plaja, ralucuta a facut si ea plaja, hai de duminica te lasam cu fetele acum mai spune-ne si nou ce mai faceti... i-a trecut lui H alergia?

sami, hai ca a trecut si-ti vine samirutu acasa... faci vinete? Shocked dar buchetul cu pricina cand vine????

amy, lasa draga ca te apuci tu iar de spurt si de diete cand revii...ce sa spun ...eu am venit cu 2 kg in plus.. si acolo au ramas Sad

miha, sa te tii cu petrecareata ta mica...cred ca te pregateste pt noptile ce vor urma geek

hamm noi ieri am comandat mobila pentru dormitorul cu pricina .. care a ramas nemobilat... dupa am avut o tentativa de a merge pana la un mag unde G vazuse o rochita ce ii placea, dar era inchis, aaa nu v-am spus pe 17 mergem la nunta si se agita spiritele de pe acum...iar la ei la mechedoni... tinuta la femei e un adevarat subiect.. deja sunt intrebata ce rochie mi-am facut Question ...niciuna ... dar nu stiu ele toate rochiile mele...hi, hi...
azi la 7 merg la control...sa vedem ce productie am ...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 EmptyMier Iun 29, 2011 9:41 am

Buna dimi. Asa am zis si eu ca am timp apoi de diete. Sami, masajul costa 57 euro Sad. Asa ca o sa ma recuperez in tara. In seara asta e party on the beach deci distractie. Va pupic.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 EmptyMier Iun 29, 2011 4:58 pm

va pup fete cucuiete

[/b]turqoise[b],eu stiu ca "datina" spune ca mirele cand vine sa-si ia nasii de acasa ...ii ofera nasei un buchet...apoi la mireasa acasa...ii ofera miresei lui un buchet...deci buchetele sunt "datoria" mirelui...eu insa am platit si facut si lumanarile si buchetele pe considerentul ca trebuiesc facute in aceeasi maniera,cu aceleasi flori...daca nasii fac lumanarile la o florarie si mirele comanda buchetele la o alta florarie...exista posibilitatea sa nu se "pupe" ca si stil,ca si flori ca si cromatica.

fete...ma duc sa fac vinete umplute cu carnita si supa de rosii...stiti ce bunute sunt vinetele umplute???yumyyyyyyyyyyyyy.
clap
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 EmptyMier Iun 29, 2011 8:36 pm

hello hello!

sami-cu ce faci umplutura la vinete??ca vreau si eu sa gatesc ceva diferit..eu faceam dovlecei umpluti cu carne tocata,ceapa,morcov,cimbru.sare,piper si un ou..ies tare buni,,insa soatei nu-i place dovlecelul decat pane..asa ca mananca umplutura si dovlecelul il arunc..sincer am intrat in pana de idei..ups..

manule-cred ca asta face pustoaica mea..ma pregateste ptr perioada ce-o sa vina!mai ales ca mereu mi-am dorit un copilas zvapaiat..abia astept sa vii cu info de la dr..pupicei!

turqule-aglomeratie mare de evenimente si la tine!cat despre datini..asa e si la noi..cand am nasit..mirii au facut buchetele..insa ne-am inteles asupra florariei si a fost ok-numai ca dupa un an finii nostri au divortat! affraid asta e!

amy-distractie placuta in concediu!hmm..ce as vrea si eu in vacante..insa acum prefer doar patul-ca de stau prea mult in picioare ma doare spatele si nu ma mai pot misca!asa ca distrativa voi si ptr mine!

lumi-ai scos ralucuta la soare?ii place??

guze-bebelina mea reactioneaza la inghetata si nectarine-cred ca ii plac ff mult..mereu danseaza in burtica cand le pap!hmm..abia astept sa ii prezint pustoaicei mele pe eralp-frumos foc!sigur va fi dragoste la prima vedere! Laughing

galli-tu ce mai bucataresti??hai ca am intrat in pana de idei!

lumi clt-ce mai fac bubulinele?

hmm..noi papam intr-una..dansam in burtica si stam in pat..si ne plac amandinele!yami yami
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 EmptyMier Iun 29, 2011 8:54 pm

sunt gata cu mancarea...vase spalate...talapa data pe jos prin bucatarie...acu ma bag la un dus si ma pun pe asteptat...pe la 2 ajunge puiu meu acasica si cica mi-a cumparat rachete de badminton.

miha,eu fac vinetele umplute asa:aleg 4 vinete mai lunguiete si mai subtirele,le tai longitudinal,scobesc miezul-mai las cam jumatate de centimetru pe coaja...le dau repede cu zeama de lamaie din belsug,le sarez si le las pe un platou.
miezul scobit il toc marunt si-l pun la calit impreuna cu sare,piper,cimbru si ulei de masline.
cand s-a inmuiat adaug 2 cani de apa si las sa fiarba la foc mic pana se evapora toata apa.
le dau deoparte si pun la calit cam 600 gr de carne tocata de pui amestecata cu 2 cepe tocate,un ardei gras tocat,sare,piper si sos de rosii si le las la foc mic pana dispare tot sangele din carne.
dau deoparte si amestec cu miezu de vinete inabusit,adaug ou si marar proaspat tocat...umplu jumatatile de vinete cu compozitia asta si deasupra asez frumos felii subtiri de rosii proaspete...cateodata mai rad si cascaval deasupra rosiilor...si dau la cuptorul bine incalzit, intr-o tava pe care pun hartie de copt.
las la cuptor 1 ora la 175 de grade si ...mananci de-ti bati copiii si-i dai la o parte Laughing
ies foarte bune si usoare...miezu ala care mai ramane pe coaja se inmoaie si se ia tot in furculita...ramane doar coaja de vanata in farfurie.
Samiroiu meu le adora
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 EmptyMier Iun 29, 2011 9:08 pm

samiruto,m-ai facut sa salivez... voi incerca si eu reteta, ca tare bine suna!!!

eu cu vesti de la medic: z6: un folicul baban de 1.7...cica foaret bine... si pe celelalt ovar nu a putut vedea ca aveam nist emate agitate... ea imi spune ca vineri sau sambata voi face bevactiliv... vineri merg iar la control...
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 EmptyMier Iun 29, 2011 9:12 pm

azi am fost si la curentat si la impachetare cu choco in tunel. cheers
ma uitam ca eram cea mai batrana capra de pe acolo...ma si amuzau fetele alea ca se bagau in seama cu mine si ma tratau ca pe una de-a lor Laughing
si pe de alta parte ma gandaeam-deh carcotasa din mine Twisted Evil ...ca eu la 21-22 de ani nu aveam nevoie de intretinere corporala...nu aveam celulita la varsta aia,nu vergeturi...ma uitam la fetele astea... tinerele si deja cu celulita pe picioare,pe fund...parca totusi cam devreme,nu???
slabute dar pline de gropite de celulita...probabil de la alimentatia junkfood,de la tigari,alcool.

hai,gata!!!am barfit destul...ma duc sa ma spal...ca miros a ceapa calita!!!

aaaa...v-am zis ca mama s-a razgandit in privinta concediului???...nu-i mai place ce si-a ales...desi ea singura si-a ales Laughing
fix la fel mi-a facut si anu trecut...atunci chiar mai rau...am ajuns la hotel si mi-a zis ca ei nu-i place si nu ramane acolo Rolling Eyes
macar acum s-a sucit de acasa...Vineri mergem inapoi la agentie sa gasim altceva...i-am zis ca o duc pana acolo dar nu intru cu ea...sa intre singura ca mie imi e rusine de oameni...a semnat si un contract cu ei...n-a grabit-o nimeni...a stat aproape 2 ore omu ala cu ea si i-a prezentat tot felul de oferte...si 2 zile a fost extrem de incantata...de azi nu-i mai place...vrea altceva Rolling Eyes
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 EmptyMier Iun 29, 2011 9:14 pm

doamne-ajuta manule,sa fie cu ochisori luna asta.

sa faceti vinetele mele ca o sa va placa sigur.
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 EmptyMier Iun 29, 2011 9:41 pm

sami-yami yami!chiar luasem vinete si vroiam sa le fac altfel..nu numai salata..o sa le fac cu siguranta dupa reteta ta!
cat despre mama ta-parca o recunosc pe soacra-mea!ii multumesc Domnului ptr parintii pe care mi i-a dat!niciodata nu se baga in viata noastra-doar daca avem nevoie de ajutor Laughing

manule-sa dea Domnul sa fie cu ochisori!si nu numai la tine!la voi toate!sa va graviditi in grup!va fi mai usor!

pupicei si noapte buna de la mine si bebelina care acum da din picioruse! Laughing
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 EmptyMier Iun 29, 2011 10:11 pm

Fetelor, am avut o zi buna pana acum pe seara, cand s-a apucat H sa monteze patul lui Luci si ce credeti , ne-au trimis saltelele masura mai mica, sunt 2x 80 in loc de 2x90, sunt niste cretini cat casa..iar noi si mai destepti nu am mai verificat, nu ne-am inchipuit ca stiu sa potriveasca o comanda Evil or Very Mad Sunt nervoasa la culme! Sa vedem maine ce rezolvam , sper sa accepte schimbul, cred ca va dura iar o saptamana-doua unde doarme fata?.. Ce kkt! ..

Vestea buna este ca azi la controlul de 6 luni am aflat ca Ralucuta are 8,200 kg, asta cam stiam si.. 70 cm (!) Si eu care traiam cu impresia ca are 67cm, o tot indesam in niste bodiuri si ma miram de ce nu incape.. Laughing Cand i-am cumparat mai mari ma miram ca ce bine se potrivesc, ce sa zic, m-a batut caldura in cap! Very Happy

Azi s-a terminat si cu caldura , sunt 21-22 de grade, dar e mai bine. Fetita nu s-a simtit grozav cand au fost 33 grade afara, era si umiditate, abia mai puteai respira. Am pus-o un pic sub umbrela, dar si acolo se inrosea, asa ca mai mult in casa, la racoare. Bebelusi nu se scot la soare mai fetelor, ca doar stiti si voi ..Very Happy Cat despre H, inca se mai scarpina pe maini de la alergie, iar eu colac peste pupaza, am un herpes la nas! No

M-ati innebunit cu vinetele alea, poate fac si eu ca tot imi vine copilul..si nu are pe ce dormi, hai ca iar mi-am amintit si ma indispun..
Off, sa speram ca putem rezolva maine.

Va pupic fetelor, scuze ca mi-am varsat naduful la voi.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 EmptyJoi Iun 30, 2011 8:25 am

neata,fete!
apar si eu,in sf.....
sa va povestesc-de ieri am o durere de cap ingrozitoare......
de pe la 5-6 seara..... toata ziua nu am avut nimic.....
am inceput si cu frisoane si calduri....uffff,nasol......
era sa merg la spital,ca ma durea f tare.
a chemat-o tarzan pe proprietareasa mica,-osteopat de meserie,
mi-a luat si tensiunea-9cu6, cam mica,mi-a pus ea mainile,nu stiu ce,
2 comprese,a facut intuneric,am stat ce am stat,a venit si tarzan lg mine,
si a inceput sa ma maseze usor pe locul unde ma durea,
mi-a mai trecut si am atipit...

dar, precum nu pot mg la dct,m-am apucat de ceaiuri....
nimic nu imi e mai urat .....pt cm....
am ceva activ. prin zona ovarelor,dar nimic....
nu stiu ce sunt dereglarile astea,mi-e teama sa nu fie menopauza.....

exact,sami, la fel a facut si anul trecut,numai ca nu era si tataie! ciudata,rau!
miha, ai grija de tine,nu face eforturi mari.
amysi nico,ce bine de voi!
lumi,dar e greseala lor,trebuie sa schimbe saltelele,nu?
ieri am gatit-am si azi,ciorba cu carne de miel,si ciuperci cu pui si smantana.

deocamdata mi-a mai trecut putin,sa vedem cat tine!
pupici si o zi buna va doresc....
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 EmptyJoi Iun 30, 2011 8:27 am

am uitat sa va spun,ca prin z.26,am avut niste firicele, 2 pete si atat....
am asteptat degeaba........ma enerveaza rau.....
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 EmptyJoi Iun 30, 2011 9:04 am

buna dimineata!!!!
va pupici pe toate.. azi sunt foarte bine dispusa si vreau sa raman asa tot we ca avem treaba!!!!!!!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 EmptyJoi Iun 30, 2011 9:38 am

galicuto dar tu nu iei duphaston sau altceva pt reglat CM?

lumi, se va rezolva cu saltele, sunt sigura... si daca vine luci intre timp, sunt sigura ca gasesti tu ceva... mai mai ce domnisoara ai tu inaltuta ralucuta... si herpesul? la ce ai poftit?!??!!
samiro chiar ma gandesc sa fac vinete azi sau maine... cred ca ... maine! voi face si salata de vinete...sa ma pregatesc de we... bounce bounce bounce
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 EmptyJoi Iun 30, 2011 12:08 pm

La vinetele voastre Manule.. Laughing Succes, sa aveti spor !Very Happy

Da Gali trebuie sa le schimbe, dar nu stiu daca au pe stoc si o s-ar putea sa dureze si doua saptamani, asta ma irita...Vedem noi azi ce rezolvam, ca se duce H la magazin dupa amiaza, ce mai bataie de cap. Imi pare rau ca te-ai simtit asa rau, urata faza, cred ca a fost o migrena din aia ingrozitoare si s-ar putea sa fie si semne de premenopauza, Doamne fereste de asta insa, ca ar fi mult prea devreme. Cred ca poti sa mentii cm-ul cu cycloproginova sau duphaston, dar ovulatia din pacate nu se mentine, daca -Doamne fereste- nu se mai intampla. Sper insa ca dereglarile sa fie legate de altceva. I love you

Eu nimic nou, cu programul zilnic, am facut mancare copilului supa crema de legume/piure pentru doua zile, am bagat la masina, si in rest abia mai dovedesc timpul intre gustarile si mesele ei sau cheful ei de joaca...Se duce ziua rapid.

Sunt pe aici, va pup deocamdata!

Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 EmptyJoi Iun 30, 2011 1:39 pm

manu, am uitat sa le iau luna trecuta,eram deja prin z18-20......
lumi,sper sa nu ajung in situatia asta,D fereste!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 EmptyJoi Iun 30, 2011 4:17 pm

va pup doamne dragi

am ajuns acasica...ma duc sa platesc intretinerea si apoi ma asteapta 3 kg de visine in bucatarie...sa le scot samburii si sa le pun la congelator...sa-i fac Samiroiulu praji cu visine la iarna cand plecam la munte Laughing

azi am reusit si ne-am inscris pe toti 4 la acelasi meidic de familie ...vis-a.vis de blocul nostru.
eu si Samiroiu eram inscrisi la cineva la Obor...mama era inscrisa la cineva pe la 1Mai iar tataie era inscris la cineva in Otopeni affraid ...asa ca nu va spun ce curse faceam eu in fiecare luna dupa medicamente,trimiteri etc etc.
cred ca am sa ma inteleg bine cu dr-ta asa ...mereu era aglomerat cand am fost la ea...mi se pare profi si sper sa fie exact medicul pe care il caut...care sa ma invete,sa ma sfatuiasca ...nu sa ii spun eu chestii de care nu a auzit,asa cum se intampla cu actuala.

sunt in zona
clap
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 EmptyJoi Iun 30, 2011 5:37 pm

io nu ma simt bine...ma duc direct in pat si ma culc...nu fac nicio visina....imi vine sa vomit rau Rolling Eyes
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 6 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul -16
Sus 
Pagina 6 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-18
» Discutii zilnice de tot felul - 8
» Discutii zilnice de tot felul- 9
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul-10

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: