Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 15

In jos 
+13
lumy_clt
Mona41
patricia
guzelnico
miha_ela
menics
brunadria
galliciana
turqoise
luminita42
samira33
lyly_mar
amy
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 EmptyMar Mai 03, 2011 6:27 am

Rezumarea primului mesaj :

Bun venit la capitol nou si sa dea bunul Dumnezeu sa fie plin de impliniri si vesti bune.
Sus In jos

AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 EmptyVin Iun 17, 2011 12:34 pm

Lyly, nici eu nus tiu ce sa zic, dar uite am gasit un site si poate te dumiresti de aici, eventual dai o traducere cu google translate: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:hnWI0eyqp4YJ:stages-in-pregnancy.com/beta-levels-in-early-pregnancy.html+beta+hcg+7&cd=4&hl=ro&ct=clnk&gl=ro&source=www.google.ro.
Eu as zice ca da. Wink
Pupici
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 EmptyVin Iun 17, 2011 12:46 pm

mi-a raspuns pk,ca e o val negativa chiar dc e peste 5,ca totusi am raspuns bine la stimulare si ca e varstaaaaaa.....ca tb sa mai incerc totusi....samira poate o traduce mai bine ca i-am trimis mesajul

as incerca eu...dar bani curand nu am,la anu poate
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 EmptyVin Iun 17, 2011 1:09 pm

amy,eu continui pana luni,ca tot mai am progesteron si repet beta....
ma tot intraeba al meu ,de ce nu s-a prins?ma tot gandesc la endometru..ca era mic,a fost 9 in z ET..poate tb sa iau si estrofem....eu oricum am luat cam 800 de utrogestan cu toate ca dr a zis 600,o fi daunat ca am luat mai mult?
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 EmptyVin Iun 17, 2011 1:27 pm

Sad nu stiu ce sa mai spun...la naiba cu varsta asta...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 EmptyVin Iun 17, 2011 1:59 pm

Off Lyly..imi pare rau. Sad Varsta, varsta...m-au innebunit si pe mine cu ea.. Nu vor sa recunoasca ca fiv-ul e o loterie, merge la noroc, cum bine a mai zis cineva odata. De fapt conceptia naturala e o loterie si e la mana lui D-zeu, dar p-aia macar nu o platesti cu ultimul ban din casa.

Nu ai facut nimic rau Lyly, nici doctorul nici tu, a fost totul ca la carte dupa parerea mea, e doar o chestiune de sansa.

Eu as continua cu niste stimulari monitorizate in tara, cu stimulante mai ieftine (menopur eventual) doar cat sa tin organismul in priza. Tii organismul in stimulari consecutive cateva luni. Daca nu ramai in timpul stimularilor, te opresti si mai incerci pe absolut natural, fara nici un medicament. . Incearca si asa, nu ai ce pierde, pana cand aduni alti bani de fiv. S-ar putea intampla minunea pana la urma.
Sunt alaturi de tine, nu iti pierde speranta.

Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 EmptyVin Iun 17, 2011 2:09 pm

am sunat la fundeni,doza de o,4 e ok si dr a zis sa continuii cu ea pana la eco peste 1 luna(nu i-am zis de rezultat,ea crede ca am ramas).am eliminat o cauza ca nu ar fi fost suficienta doza de clexane.

mai lumi,dar cu cine sa fac eu chestia asta?cu ce dr?ca nu fac fara supraveghere...si ma gandesc ca imi consum bruma de rezerva si nu raman..eu am si o trompa infundata...
albu zicea de fivuri pe natural...as merge sa il intreb de curiozitate ...cu toate ca nu am auzit(citit) sa reuseasca cineva


Ultima editare efectuata de catre lyly_mar in Vin Iun 17, 2011 2:11 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 EmptyVin Iun 17, 2011 2:09 pm

lyly,draga mea....iti spun si aici...imi pare nespus de rau.
nu te mai framanta si nu mai incerca sa gasesti raspunsuri...stiu ca e frustrant sa nu ai pe cine "da vina" dar din pacate nu vom afla niciodata cuuza/cauzele pentru care nu s-a produs nidatia.
medicii-unii dintre ei fac tot ce pot insa reusita depinde de alti factori pe care omul nu ii poate controla.
nu-ti face procese de constiinta cum ca ai luat sau nu ai luat ce/cat trebuia...fii convinsa ca tot ce se putea face a fost facut ...restul e...nu stiu ce e....

asa cum ti-am zis si la telefon...plangi cat poti de mult...nu te forta dar nici nu te abtine...daca iti vine sa plangi...fa-o pana simti ca ai scos din tine toata durerea si frustrarea.
incearca sa privesti parrtea pozitiva a situatiei...ai raspuns neasteptat de bine la tratament...ai obtinut embrioni frumosi si parerea mea personala este ca merita sa mai incerci daca este posibil.
poate mergem impreuna in Octombrie.
te imbratisez.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 EmptyVin Iun 17, 2011 2:12 pm

lylyshoaro,gandind la rece...luand in considerare datele tale-problemele cu care te confrunti plus varsta, personal nu mi-as cheltui banii si timpul cu monitorizari usoare ...as merge tot pe FIV...mi se pare ca tot cele mai multe sanse sunt asa...raportat la coordonatele tale ,asa cum am mai zis.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 EmptyVin Iun 17, 2011 2:17 pm

sami,as vrea tare mult sa merg in octombrie...poate ma lumineaza DD cum sa fac...oricum cristi nu zice nu,dar ma intreba de bani
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 EmptyVin Iun 17, 2011 2:25 pm

lyly,ti-am tradus mailul de la PK.
acum e prea calda toata povestea asta....mai lasa cateva zile sa treaca si o sa te lumineze DD.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 EmptyVin Iun 17, 2011 2:49 pm

Cum cu cine Lyly, cu un doctor, nu iti refuza nimeni un plan de contact sexual dirijat cu stimulare. Poti sa incerci si inseminare, daca vrei da costa mai mult.
Poti si sa astepti pana la urmatorul FIV, fara sa faci nimic, cum zice Sami , dar zau ca nu inteleg de ce? Tu ai trompe si poti incerca stimulari cu contact sexual dirijat sau inseminare. Fortezi organiusmul sa lucreze. Asta - ma repet-pana ai bani de FIV iarasi., nu ma intelegeti gresit fetele mele. I love you
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 EmptyVin Iun 17, 2011 3:10 pm

lumi,am doar o trompa OK,una e infundata.
nu te-am inteles gresit,stai linistita flower oi vedea ce fac... flower ca se pare ca vin rusii
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 EmptyVin Iun 17, 2011 5:24 pm

bine v-am gasit! flower
lylysor,imi pare rau,nu stiu ce sa spun mai mult.....
stiu ca esti suparata,dar,sa speram ca te va lumina DD I love you

va doresc o seara linistita,ca vad ca nu prea sunteti pe aici.
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 EmptyVin Iun 17, 2011 7:59 pm

Si mie imi pare tare rau Lyly. Uofff... Stiu ca e foarte greu dar trebuie sa mergem mai departe. Pup fata
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 EmptySam Iun 18, 2011 8:02 am

lumi,draga mea,nu te interpreteaza cineva gresit...stai linistita ...fiecare ne spunem si noi parerea.

daca va spun ceva....am roleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.
am fost aseara in Selgros si mi-a luat role Samiroiu...tot de la Roxa insa eu mi-am luat din alea din material textil ca de adidas...sunt negru cu gri.
foarte bine ma simt cu ele...tot 280 de lei am dat pe ele.
am fost cu ele in parc si m-am plimbat cat a jucat Samiroiu fotbal.
la inceput am fost mai nesigura insa pe masura ca ma plimbam mi-am dat drumu la mers....mi-am adus aminte cum facem oprirea in plug sau cu frana de picior in tineretile mele. Laughing
am transpirat un kil crd ca ....am cazut lata cand am ajuns acasa...si acum am o febra la gambe,coapse si fese de mor. Laughing
sunt tare fericita. Laughing Laughing Laughing

va doresc o Sambata placuta
eu ies putin cu niste drumuri si apoi ceva program administrativ pe acasica....si diseara poate iar cu rolele in parc.
clap
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 EmptySam Iun 18, 2011 3:01 pm

nimeni??? Rolling Eyes
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 EmptySam Iun 18, 2011 6:28 pm

Felicitari pentru role, Sami. Nici ale mele nu sunt din plastic, dar nu arata nici ca un adidas. Wink
Ma bucur ca te-ai simtiti bine. Eu azi nu am fost in parc, pt ca lui D i-a fost lene. Sad
Am facut chiftelute, m-am prajit toata dimineata, nu-mi place... Sad
Pup si mai intru.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 EmptySam Iun 18, 2011 7:46 pm

Sami, Amy doar voi pe aci'? Pupici!
Sami asa e draga mea, ne zicem si noi parerea, pacat ca nu putem sa facem mai mult, eu sincer as face niste vrajitorii sa ramana fetele gravide, care vor bineinteles..:-)))
Hai ca va dati cu rolele toate acum, mor de ciuda, eu mai lipseam!!! Very Happy Poate imi iau si eu o bicicleta la mana a doua, sa fac niste muschi colo la picioare!

Noi am fost la magazinul de ochelari eu mi-am luat de soare , H. de vedere, pe urma mi-a picat fisa ca ar cam trebui sa ma verific si eu, dar lasa ca ne mai ducem. A fost bine ca banii ca ochelarii de vedere a lui H. au fost acoperiti de asigurarile medicale, ca altfel lasam acolo mai mult.


Lyly cum te mai simti?..Inca o data iti zic, imi pare asa de rau...M-am gandit azi toata ziua la tine...Acum dupa FIV, adica urmatorul cm, sa incerci asa mai intensiv si pe natural, stii istoria, ca se intampla ca dupa stimulari de fiv sa se ramana gravida. Trebuie sa se intample pana la urma! te pup, ai grija de tine!

Va pup pe toate!





Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 EmptySam Iun 18, 2011 8:56 pm

hello fetele flower
azi am avut ziua mea de bazait...am iesit afara si am trecut pe langa parc,parc plin cu copii....si normal ca m-a umflat plansu....bine ca e vara si pot sa plang fara sa ma vada nimeni pt ca am ochelarii de soare pe nas
lumi,stiu ca se poate ramane dupa fiv,dovada e si o fata cu care ne-am intalnit eu si samira cd am fost la consultatie la PK si care facea fiv,nu a ramas dupa fiv,a ramas in luna urmatoare fiv-ului,acum....si care pe 22 iunie e programata la budapesta pt inseminare...e o fata care are si 2 copii infiati ...dc vrea DD ,totul e cu putinta...acum tb sa ne coincida programul ,al meu si al sotului...ciclosu inca nu a venit,sunt doar chestii maronii....

sami,amy,lumi,meni,galli flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 EmptySam Iun 18, 2011 9:16 pm

off mai lyly... nici nu stiu ce sa-ti spun...macar descarca-te prin plans daca asa simti...
nici eu nu sunt foarte vesela, azi am fost la plaja cu cumnata-mea, si imi spune o o cunostinta ca este insarcinata, puaf...eu stiu ca nu e normal, dar parca mi-a cazut cerul pe mine, mi-a pierit tot cheful... sinormal ca m-a intrebat eu ce mai fac... ce sa fac i-am spus.. nu stiuastept sa se intample...m-am cautat in toate alea, si se pare ca sunt ok... ce sa-i spun...asa ca m-a dat si pe mine peste cap si discutia si veste ca a mai aparut cineva in familie vorba vine.. gravida...numai eu nu...
in alt aordine de idei, am primit si eu promisiunea ca-mi va lua role... hi, hi... facem un club ??

maine iesim la gratar cu sora-mea...sar sigur fac o plaja 2 ore dimineata...am fost prin mamaia azi, satul de vacanta si ne-am prostit eu cu o sawarma si el cu mititei... wooww...a si am mai facut azi ceva.. am curatat mazare .. fetelor, eu am bagat-o in congelator dupa.. ce sa fac cu ea? ca mai am de curatat dar ma ustura degetele...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 EmptyDum Iun 19, 2011 8:03 am

modificat program, nu mai merg la plaja, il astept pe G care are probleme cu masina la cernavoda, asteapta sa-l tracteze... hmm mititelul, e de la ora unu pe drumuri...
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 EmptyDum Iun 19, 2011 8:59 am

va pup fete cucuiete

eu am trecut de etapa cand ma bosumflu daca aud ca alte femei au ramas insarcinate sau cand ma duc in parc si vad multi copilasi.
e greu dar o sa va treaca si voua...de fapt nu trece...o sa va obisnuiti cu ideea/durerea aia din suflet.

hai sa va povestesc ceva ce nu ati mai auzit:este continuarea serialului cu nunta fetei colegei mele,aia cu buchetul de cununie din flori de hartie creponata.
ieri au avut nunta...la ora 18 au avut cununia religioasa si la ora 19,30 au ajuns la restaurant cu tot alaiul...unde era bezna totala,lacatul pe usa si portile inchise.
evident ca au fost uluiti,socati...va dati si voi seama...mireasa,socara mica soacra mare au bufnit in plansuri d-alea isterice.
la telefonul cu care au corbit cu "organizatoarea" evenimentului nu mai raspundea cineva...ei erau cu oamneii in strada...s-a facut ora 8 cand incepeau sa soseasca invitatii....au sunat pe toata lumea si le-au spus sa nu mai vina deocamdata.
in cele din urma le-a raspuns organizatoarea si le-a spus ca acolo nu se mai poate tine nunta si ca daca vor e posibil sa-i transfere la alta locatie.
au mai venit inca 2 mirese cu alaiul lor ca acolo sunt 3 saloane de nunti...si tot asa stateau pe afara.
va dati seama...da-i cu cearta,cu scandal,cu nervi,cu isterie....desi era intuneric in restaurant au reusit sa vada totusi miscare inauntru si in disperare de cauza au spart usile si au intrat cu forta in local.
inauntru cativa ospatari si patronul locatiei.omu a spus ca el este in litigiu cu firma care organizeaza evenimente pe spatiul lui,ca aia ii datoreaza nush' cate miliarde de lei,ca firma organizatoare de evenimente este in insolventa si acum o saptamana i-a fost declarat falimentul...asadar el are dreptul sa puna lacatul pe usa neavand nicio relatie contractuala cu mirii.
in restaurant....mizerie de nedescris....curtea plina de coji de seminte si praf....a venit televiziunea...au aratat la stiri la Realitatea reportajul...mireasa care da interviu e cea din povestea cu buchetul si mirele e sotul ei.
la ora 10 s-a invoit patronul locatiei sa-i primeasca totusi in restaurant-probabil ca i s-o fi facut mila de ei....nuntasii au intrat si au inceput toti sa aranjeze mesele si scaunele la repezeala ca nu erau aranjate...si abia de la ora 10 s-au apucat ospatarii sa prepare mancarea pentru nunta.
asa ceva nu am mai auzit in viata mea...si nici nu o sa mai aud vreodata.
am fost socata aseara.
dar totul s-a intamplat din vina exclusiva a mirilor...care au avut alte treburi mai importante de rezolvat.
si sa va spun de ce:eu citesc destul de mult ce se intampla in lumea asta economica a noastra...sunt abonata la tot felu de site-uri economice,juridice,de drept si primesc zilnic news-letter-uri cu tot ce se intampla la zi.
asadar prin Ianuarie-Februarie am citit ca firmele care organizeaza evenimente la Turabo au intrat in insolventa.Stiind ce inseamna insolventa i-am zis imediat colegei mele a2a zi la magazin-stiind ca fata ei are arvunita nunta acolo.
asta i-a zis fiica-sii care dupa ce a sunat "organizatoarea" a ales s-o creada pe aia ca i-a spus ca sunt doar zvonuri rautacioase venite din parte concurentei care e invidioasa pe faptul ca merg asa de bine nuntile la Turabo si sa stea linistita ca nu-i nicio problema ca nu-i nimic adevarat.
dar fetelor eu am vazut lista proceselor pe rol,investirea procedurii de insolventa ca nu sunt date caracter privat sunt date publice....trebuie sa stii doar unde sa te duci sa le cauti.
cand am incercat sa-i spun toate astea colegei mele mi-a zis ca ei o cred pe organizatoare si ca o sa iasa bine ca nu vrea sa se gandeasca la altceva.
daca am vazut asa...mi-am vazut de treaba mea...am considerat ca a fost frumos din partea mea ca am avertizat-o ...insa daca ei au ales sa creada altceva decat realitatea...ok,treaba lor.
eu nu spun acum ca toata lumea e musai sa stie cu ce se mananca insolventa si falimentul....dar cand auzi asemenea notiuni cu care nu esti familiarizat...dupa mintea mea...incepi si cauti,te documentezi,,te interesezi,ceri sfatul cuiva in domeniu sa vezi la ce te expui,ce inseaman asta etc etc.
ei nu....au crezut cu sfintenie ce minciuni le-a indrugat organizatoarea aia.
apoi...i-a dus cu vorba aia pana la inceputul saptamanii cand le-a spus ca nu mai poate fi folosita locatia pentru care au semnat ei ca insolventa,ca faliment ca tralala..tot ce am incercat eu sa le spun in iarna....dar vor incerca sa-i duca la alta locatie daca vor.
mirii-evident cu bazdac in ei
Rolling Eyes ...au zis ca nu Dom'le...ei au semnat pentru Turabo...ei acolo vor.
organizatoarea le tot zicea ca nu se poate...ei au tinut-o pe a lor ca ei acolo au semnat acolo vor....si uite asa...Sambata,in loc sa se agite,sa vada ce-i cu restaurantul...ei s-au dus cu 2 porumbei la sedinta foto in Gara de Nord in vagoane dezafectate si apoi la sedinta foto in parc.....si cand au ajuns la restaurant au intrat in fibrilatii....si uite asa si-au stricat nunta cu bazdacu' aiurea imbatzoshat.
asta se intampla cand nu esti matur,pregatit pentru viata insa te crezi periculos,grozav...nu accepti un sfat dezinteresat dar nici nu esti tu suficient de strong incat sa poti controla/descurca o situatie.
oacu' striga cat ii tin plamanii ca-i dau in judecata pe frima organizatoare???si???le iau boii de la bicicleta...ma repet,striga enormitatile astea pentru ca-iar revin la povestea asta...nu stiu ce inseamna un anumit lucru dar nici nu se obosesc sa afle ce inseamna.
unei societati intrate in insolventa i se desemneaza un administrator judiciar prin Tribunal,se stabileste un plan de reoranizare juridica agreeat de catre Tribunal si Masa Credala-aici se inscriu toti creditorii care au de recuperat creante de la firma intrata in insloventa si ordinea recuperarii creantelor este:Stat,banci,societati de leasing,societati comerciale si pe ultimul loc persoane fizice....asa ca va dati seama ce de sanse au sa-si recupereze avansul dat plus despagubiri asa cum au ei pretentia...au sanse zero...mai mult cheltuie si alti bani cu avocatii plus timp si nervi prin tribunale.

va spun ca mi-e mila de ei...dar si-au facut-o cu mana lor suta la suta.

va pun si linkul cu reportajul de la Realitatea...mireasa care da interviu e mireasa cu buchetul buclucas....iar mirele care da interviu e sotul ei.

http://www.realitatea.net/jurnale.html
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 EmptyDum Iun 19, 2011 11:17 am

Sami m-ai lasat cu gura cascata!Doamne dar cat trebuie sa fii de ''destept'' sa stii ce aia faliment, hai ca incapacitate de plata o fi mai greu de priceput, dar faliment e un cuvant la ordinea zilei!..Tu ai dreptate, nu stiu ce se intampla cu oamenii astia, nu mai sunt receptivi, nu mai au nimic de invatat, ei stiu totul din nascare... si daca cineva incerca sa-i avertizeze nu se sinchisesc, ca deh a plouat peste ei cu 'destaptaciune''.. I-o fi si indus in eroare organizatoare, nu stiu ce za zic dar e ceva de vise rele..!
Sami ce ati mai hotarat cu gemania, se duce samiroiu pana la urma?..

Manu, ce surprize..poate ajungi dupa amiaza..?!

La noi ploua, 13-14 grade, asa ca va dati seama ce ne enerveaza, cica a venit vara!!!!! Rolling Eyes Eu tot o mai astept! Very Happy

pupici!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 EmptyDum Iun 19, 2011 11:31 am

lumi,inca nu stiu sa spun ceva sigur...inca studiaza problema...ideea e pana la sfarsitul lunii ar trebui sa se decida si sa plece la inceput de Iulie.

aaaa....si sa va mai spun ca nu au avut nici nasi la nunta...imediat ce au pornit nunta ,au stabilit nasii si in scurt timp nasa a aflat ca e insarcinata...si are termen pe 15 Iunie in conditiile in care nunta a fost pe 18.
nici mirii nici nasii nu au vrut in ruptul capului sa renunte unii la altii...si au zis ca lasa...vedem noi ce facem...sa ne rugam doar sa nu nasc exact pe 18 Iunie...ca daca nasc in orice alta zi....nu-i bai...vin la nunta ca pot...zicea nasa.
ca la 22-23 de ani cati are nasa si in vremurile noastre probabil ca asa se gandeste.
cert este ca nasa a nascut pe 14....cu o zi inainte de nunta a iesit din spital si evident ca nu a putut veni si participa la nunta asa cum sustinea ea ca o sa se intample si o sa stea cu bebe de 1 zi o zi si o noapte la restaurant.....asa ca pe post de nasi au fost nasul-care numai chef de nunta nu avea cu bebe acasa de 1 zi si cu nevasta iesita din spital de 1 zi...ramasa singura acasa....asa...a fost nas impreuna cu masa nasei...ei au stat la dreapta si la stanga mirilor....nema poze cu nasii....nema deschidere de dans impreuna cu nasii.
nah....acu poate sunt eu pe dos...sau poate nu mai tin eu pasul cu vremurile cu tineretul din ziua de azi dar totusi sunt de parere ca sunt lucruri care nu se schimba de cand lumea si pamantul....ca apar accente noi si abordari noi ,in pas cu vremurile sunt perfect de acord...dar chestiile fundamentale raman aceleasi.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 EmptyDum Iun 19, 2011 12:21 pm

salutare fetele...
samira, am vazut reportajul ieri.. plangea saraca, mi-a fost mila de ea...dar, vad ca si-eu meritat-o totusi.. cat despre nasi...iar, si-au facut-o cu mana lor. dar deh daca sunt asa incapatanati...

G a ajuns la 11 acasa a baga un somnic acum vom merge la gratar dar f cald, si sora-mea asta nu stiu ce a avut in cap... ma rog
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 24 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 15
Sus 
Pagina 24 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 9
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul-10
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul -11

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: