Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 15

In jos 
+13
lumy_clt
Mona41
patricia
guzelnico
miha_ela
menics
brunadria
galliciana
turqoise
luminita42
samira33
lyly_mar
amy
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 EmptyMar Mai 03, 2011 6:27 am

Rezumarea primului mesaj :

Bun venit la capitol nou si sa dea bunul Dumnezeu sa fie plin de impliniri si vesti bune.
Sus In jos

AutorMesaj
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 EmptyVin Mai 13, 2011 4:34 pm

va pup fetelor.

turq,nu a lasat-o pana pe 14 pentru ca e Sambata si la Medlife nu se programeaza interventii Sambata si Duminica.

manu,mama nu este singura...are parte de tot sprijinul si atentia noastra.

s-a nascut nepo-finul Teodor-Andrei azi la ora 3....are 3,7 kg si a avut APGAR 9 pentru ca se pare ca a stat cam mult in burta si avea la nastere o saturatie scazuta a oxigenului....l-au pus la masca de oxigen si i-au pus branula in manuta pe care i-au bagat tot soiu de injectii.

desi ar trebui sa fiu bucuroasa si sunt....cu jumatate din fiinta sunt trista si am plans tot drumul spre casa....a facut mama azi un scandal monstru...exact inainte sa nasca cumnata....un scandal urat de tot in care m-a implicat si pe mine...si pe mama cumnatei si pe sora cumnatei....nici nu vreau sa-mi mai amintesc cat de urat a putut sa fie.
sunt atat de mahnita cum nici nu va imaginati....nu le-am spus fratelui si cumnatei insa sufletul meu plange.

sunt prin zona
clap
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 EmptyVin Mai 13, 2011 5:22 pm

mai sami,nici nu stiu ce sa iti spun ca sa iti mai treaca durerea.....daca era o straina,poate nu te durea atat de tare,dar e MAMA!ma gandesc ca dc ai prinde-o, intr-o zi, in toane mai bune,sa o intrebi de ce se poarta asa ........eu cred ca are o nemultumire,ceva care o deranjeaza..........nu stiu,zic si eu o prostie si te rog sa ma ierti dc gresesc......si probabil ca nu are curajul sa spuna....si vrea sa atraga atentia.

eu iti doresc sa iti traiasca nepotelul-fiinut,sa fie sanatos si sa va bucurati de el!

si o flower pentru nasa si nasu
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 EmptyVin Mai 13, 2011 5:34 pm

lyly,multumim pentru gandurile bune.

te rog sa ma crezi ca am obosit sa discut cu ea...cu binele ,cu raul si prin orice metoda.nu vrea sa atraga deloc atentia....e pur si simplu o femeie extraordiar de rea si de dificila...mi-e greu sa admit asta pentru ce e mama insa asta e adevarul.
chiar si acum,la maternitate fiind, cred ca face atmosfera ca-mi tot trimite sora cumnatei mele mesaje veninoase.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 EmptyVin Mai 13, 2011 5:53 pm

sami,pai atunci ,cred ca ar fi mai bine sa incerci sa intri in contact cat mai putin posibil cu ea,doar strictul necesar,stiu ca e greu pt tine...si sa nu ii dai prea multe detalii despre viata voastra,pt ca oamenii la varsta asta nu se schimba si stii si tu asta,din contra se accentueaza partile mai putin bune ......incearca sa ii impui o distanta,nu dintr-o data,dar asa cu timpul,tb sa va protejati cuplul vostru,ai o relatie atat de frumoasa cu samirutu,ca sa o atingi cu rautatile din afara,pt ca durerea si memultumira ta o transmiti si lui,chiar dc nu vrei
I love you
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 EmptyVin Mai 13, 2011 6:41 pm

Mai Sami te pup apasat sa-ti treaca supararea, sper sa inceteze mama cu rautatile..
Sa va traiasca nepotelul, mare eveniment!sunny Nu lasa supararea sa umbresca ziua asta!

Gali esti epocala cu gatitul! Smile

Mai fetelor eu parca am astenie de primavara (macar ca primavara e pe sfarsite) sunt somnolenta si fara chef. Noroc ca ma mai tin fetitele astea ale mele in priza..:-)
Azi nu am facut nimc, nici nu-mi vine sa ies din casa. De gatit, nici vorba, am paste cu ton asa ca nici macar cu asta nu pot sa ma laud :-)

Hai pupici, sper sa ma ia cu reveneala curand.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 EmptyVin Mai 13, 2011 6:42 pm

stiu lyly,ai perfecta dreptate...chiar iau in serios de ceva vreme varianta sa ne mutam la o adresa necunoscuta...sa ne mutam cat mai departe de Bucuresti pentru ca nu mai pot sincer.

hai sa va povestesc...sa ma iertati ca o sa ma lungesc, probaabil, insa simt nevoia sa ma descarc:
ieri imi spune mama sa trecem sa o luam si pe ea cand plecam la maternitate...ok,niciun bai.
azi dimineata....in drum spre maternitate ma suna frate-miu si-mi spune sa nu cumva s-o aduc si pe mama...ca sunt 3 persoane care ii agita pe ei amandoi si-i umplu de energie negativa si astea sunt:mama,mama cumnatei si sora cumnatei...asadar nu vor sub nicio forma aceste 3 persoane in preajma lor azi.
va dati seama ca am fost pusa intr-o situatie absolut penibila...intre ciocan si nicovala...corect ar fi fost sa-i spuna frate-miu asta insa el a motivat ca nu vroiau sa se enerveze inainte de plecare asa ca mi-a "pasat-o" mie.
in fine...am sunat-o si am incercat sa-i spun cat de delicat m-am priceput eu ca cei 2 nu vor familia azi la maternitate ca doar pe mine si pe Samiroi ne accepta...ca o sa vina si ea maine,sa nu fie suparata,sa incerce sa-i inteleaga si sa le respecte dorinta.
evident ca a luat foc imediat ce a auzit mama....ca nu-i normal,ca au ceva cu ea....ca sigur familia cumnatei are voie sa mearga la maternitate si numai ea nu...nu va imaginati ce i-a putut iesi pe gura.
cum a inchis cu mine....a sunat la mama cumnatei-femeia,mai inteleapta decat mama desi o femeie mult mai modesta din toate punctele de vedere a putut sa accepte si respecte dorinta parintilor si era femeia la biserica in asteptarea telefonului ce urma sa anunte nasterea.....deci,a sunat la femeie si a inceput s-o agite si s-o inflameze si pe asta.
a sunat si mai departe la sora cumnatei mele....cu aia a fost extrem de usor ca e o fire tare certareata si bagareatza...si uite asa se ajunge la situatia ca ma pomenesc cu telefon de la sora cumantei mele in care imi trage o "sapuneala" de zile mari fetelor.....ca cine sunt eu sa le interzic lor sa vina la maternitate???care e treaba???ca indicatiile le-am primit pentru toata familia sau numai ei nu ii e permis sa vina la spitla???
ca io am habar de cand sta ea cu mama la telefon si cat s-a chinut s-o linisteasca???ca ma intereseaza pe mine cat plange si cum face???
va spun ca am ramas muta...nici nu stiam ce sa mai spun...cu ce ton imi vorbea.
a incheiat convorbirea cu "uite ca acum ma urc in taxiu,ma duc si o iau pe maica-ta si venim direct la maternitate"
eram in camera cu fratele si cumnata si au auzit ce spunea pentru ca avea un ton destul de ridicat.
cumnata a sunat-o imediat pe sora-sa si s-au luat la cearta....cumnata s-a enervat...s-a agitat...dar nu a facut altceva decat sa-si intareasca dorinta de a nu avea pe altcineva in preajma decat pe noi 2-si-a si motivat alegerea:ca noi suntem calmi,echilibrati.stim sa destindem o atmosfera tensionata,cu emotii,griji ...puii mei...ce calitati mai avem noi acolo!!!!!!

a intrat cumnata in operatie si am sunat-o pe mama sa-i spun si ei....i-am spus ca nu trebuia sa telefoneze in stanga si in dreapta...sa inflameze oamenii...ca nu conteaza daca noua ni se pare normala sau nu dorinta lor...ca normal este sa fim capabili sa le-o respectam....asa cum parintii ei au putut s-o repsecte-fara sa fie de acord cu ea...asa ar fi trebuit si mama sa le respecte decizia nu sa faca circul pe care l-a facut.
atat mi-a trebuit....a tabarat asupra mea cu toate rautatile posibile si imposibile.
m-am enervat si eu si am inceput sa ma contrez cu ea-mare greseala insa te aduce in stare sa te dai cu capu de pereti,la propriu....i-am reprosat faptul ca nu mi se pare normal ca sora cumnatei mele sa ma sune pe mine si sa ma ia la rost la un mod foarte nepotrivit ...si pentru ce???ce am facut eu???de ce ma fac vinovata???
in fine...dupa alte multe" amabilitati" din partea mamei...mi-a inchis telefonul Samiroiu.
am plecat acasa si acum o ora.....au ajuns la maternitate mama si sora cumnatei si probabil au continuat cearta-deduc faptul ca mama s-a apucat sa-i reproseze aleia ca s-a ratoit la mine...ca mi-a trimis sora cumnatei mesaje de genul:
am inteles ca te-a deranjat tonul meu...."scuze"-scris exact asa, in ghilimele....dar asta e situatia.
uite ca tot am "avut" voie sa venim la maternitate azi.
nu ma intereseaza persoana ta eu vroiam sa stiu ce e cu Alex si Florina.

va spun ca sunt bulversata...fetelor,eu nu sunt asa.
mama mea are ca mod de viata scandalul.....familia cumnatei mele...asisderea.....insa eu nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.....pe mine m-au traumatizat in copliarie si adolscenta scandalurile in care am crescut....e ce detest mai mult pe lume si mi-am jurat ca in familia mea nu va exista asa ceva.....ma dau peste cap si ma scot de pe orbita astfel de momente.
ca sa va spun...in final...io-s vinovata ca am avut tupeul sa le interzic sa vina azi la maternitate!!!!!!


Ultima editare efectuata de catre samira33 in Dum Mai 15, 2011 8:56 am, editata de 1 ori
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 EmptyVin Mai 13, 2011 6:47 pm

multumesc lumi
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 EmptyVin Mai 13, 2011 7:03 pm

Sami, sa-ti traiasca nepotelul.
Cat despre mama ta...nu stiu ce sa zic. Daca imi aduc bine aminte cand ai facut FIV-ul trecut ai avut parte de un tratament asemanator din partea ei. Vb lui Lyly, cred ca o deranjeaza ceva, insa nu cred ca va accepta nici o discutie sau alt ajutor din partea voastra.
Pana la urma, si eu ma gandesc sa eviti contactul, sa nu te mai concentrezi decat pe viata ta si a Samitrutului si a samburelului din burtica.
Nu iti faci decat rau.
Te pup si ai grija de tine.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 EmptyVin Mai 13, 2011 7:21 pm

multumesc amy

va intreb pe voi fetelor:ce ii poti face unei persoane care nu vrea sa vorbeasca cu noi...nici cu vreun psiholog...refuza tratamentul cu anxiolitice atat de necesar vindecarii depresiei???...si singurele momente in care este efervescenta si "vie" sunt cele in care face scandal si loveste.
va spun cu mana pe inima ca este o povara psihica enorma pentru mine deja.

am si eu nemultumirele mele,frustrarile mele,nefericirile mele si nu ma duc sa coplesesc pe cineva cu ele.
am inceput s-o simt pe mama ca pe o fiinta distructiva...cu propria-i persoana si cu tot ce se afla in jurul ei.
vreau s-o ajut insa toate metodele pe care am stiut eu sa le aplic nu au avut niciun rezultat...ajutorul de specialitate il refuza cu obstinatie.
pana la urma e viata ei si are dreptul sa faca ce considera cu ea...daca vrea sa se distruga...s-o faca...insa nu vreau sa ma traga si pe mine dupa ea.
as vrea sa numa mustre constiinta,nici n-ar mai trebui sa ma uit la ea...as vrea sa gasesc o solutie prin care sa-i fie mai bine....sunt foarte trista in seara asta si simt ca vreau sa plang sa ma descarc.

va rog sa ma iertati...nu vreau sa va indispun.
clap
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 EmptyVin Mai 13, 2011 7:53 pm

sami,esti prea suparata acum ca sa iei o decizie,mai bine ia un extraveral,cred ca ai voie,te mai linistesti un pic..uitate-te la tv la ce iti place si incerca sa nu plangi ca nu e bine,stii tu de ce...
Si sa te gandesti ca poate asta isi doreste ,sa se distruga......si ca nu vrea ajutor,de niciun fel
te pupic apasat sa iti treaca I love you
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 EmptyVin Mai 13, 2011 11:07 pm

samiruta,draga mea!!!! love love love
te rog sa nu uiti ca nu ai voie sa te enervezi,sa plangi,si incearca sa te linistesti!
pacat ca se intampla asa ceva intre voi,si pacat ca ea nu isi da seama ca se autodistruge!
e tanara, la anii astia sa fie asa....no comment....
nu isi da seama, probabil, ca toata lumea ii vrea binele,si apoi chestia cu scandalurile,sunt de acord intru totul cu tine!!!!
gandeste-te ca,samirutul e langa tine, te iubeste,te tine in brate, te sustine!
iti doresc o noapte linistita. pupici multi!!!!

azi nu am mai apucat sa intru, cred ca am si IO astenie d-aia de primavara...... scratch geek
in fine, o sa vin cu povesti...
va pupic pe toate,o noapte buna! love
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 EmptySam Mai 14, 2011 7:33 am

Buna dimineata fetelelor flower
Eu ma pregatesc sa plec la mama, ma intorc maine.Bine ca este cald!

Mi-am luat ieri 15 inj de clexane 0,2,nu am mai stat sa ma duca pt reteta compesata la albu,la med de familie...ca nu stiu cd imi aveam timp...si nu prea se mai gaseste.Sami,cred ca tb sa mai cumpar,nu?Mi-am facut si mutatiile,astept rezultatul si sper sa am timp sa ajung la uscateasca la fundeni.Mi-am luat laptisor de matca de la apicola,ca mie imi tare frica sa nu imi creasca chistul(el oricum creste din cauza stimularii) si sa reapara fibromul de la excesul de extrogeni,ca m-am gandit ca laptisorul de la FL este mai concetrat Shocked
aseara am indoit un ac de insulina,nu a vrut sa intre acul What a Face ,dar am luat altul si am facut-o!!!
galli,astenie vara??s-a dus primavara soro,sunt 27-28 de grade in WK

sami,te simti ok?
sa aveti un wk placut,ma duc sa fac bagajele
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 EmptySam Mai 14, 2011 7:58 am

Buna dimineata fete dragi.
Sami, sper ca te-ai mai linistit aseara.
Eu ma ocup imediat de curatenie si sa fac ceva de papa, dupa-amiaza vin prietenii sa jucam canasta.
Intre timp am terminat de cusut ce va spusesem, ca nu am avut rabdare (mi-a luat 2 zile, record).
Iata:
Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 3pisici

si aici mai de aproape:
Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 3pisici

Sa aveti un week-end frumos, va pup cu drag !
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 47
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 EmptySam Mai 14, 2011 8:59 am

buna ziua fete dragi!
sami, nu ai voie sa te superi acuma!
gali, yupiii cred ca vin cam in 10 zile! abia astept!
amy, f frumoase pisicutele, evident goblenul! ce rabdare trebuie sa ai...
manu, distractie placuta!
lumi, ce a mai trecut timpul , Ralucuta e mare! felicitari pt casuta! sa o folositi cu drag!
si micutul lui Nico e mare! ce frumos!
alinita, tu ce mai faci , ce face Sara?
mirela, ai primit pachetul?

fetelor eu azi nu fac nimic! ma relaxez! declar z2!
ma uit la filme, am inchiriat o gramada! aseara am vazut SALT..e misto filmul!
de luni incep iar cu cartile mele, vai ce m am saturat! dar trece!
sper sa pot face un master in frantia, ca in romanica nu mai vin repede si nu mai vreau sa depind de el cu venitulin tara!

in rest toate bune la mine! familia aproape , prietenii la fel!
il astept pe bruni meu , mi e asa dor de el!! dar vine peste 6 zile! numar zilele!

miha , si mie mi e dor de tine! nu stiu cand ne om mai vedea !tare as fi vrut! ai grija mare de tine si de burticuta!

va pup cu drag si sa aveti un weekend minunat!
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 47
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 EmptySam Mai 14, 2011 9:03 am

sami, sa va traiasca nepotelul si sa va aduca multe bucurii!
ma rog la DD sa te ajute sa fie bine de data asta! tare mult imi doresc sa reusesti!

lyly, si tie la fel! sa ti mearga toate bine si sa ne anunti vestea cea mare!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 EmptySam Mai 14, 2011 2:30 pm

lyly si eu am indoit un ac..pur si simplu nu intra.
l-am schimbat si a mers totul struna.
cred ca ar trebui sa-ti mai cumperi Clexane...chiar si daca incepi sa te injectezi din ziua ET...tot iti mai trebuiesc...doar nu o sa stai cu Beta pozitiv si bebe la purtator sa alergi dupa Clexane.
eu mi-as face un stoc mai mare sa stau linistita cu capu.

va pup fetelor si va multumesc pentru vorbele frumoase.
sunt bine acum...m-a scos la masa la pranz Samiroiu meu in oras...acum am ajuns acasa si ma gandesc ce as putea pregati pentru diseara...el a plecat ca mai are ceva treaba.
am fost si la maternitate...lu' bebe tot ii fac analize si il monitorizeaza permanent...spun ca "icneste intr-un fel nenatural" si inca nu stiu de la ce.
asa ca il tot inteapa si-i iau sange saracutzul si nu prea vor sa-l lase in salon cu mama...tot il tin la Neonatlogie si-s cu ochii pe el mereu.
sper sa nu fie ceva grav.
din ce am inteles bebe are streptococul B....iar mama la nastere avea niste infectii urinare...l-ar fi putut afecta pe bebe???

dimineata am avut si eu programare la masaj si impachetare cu cafea...si m-am dus eu ca o floare ca un crin la 10 fara 15 min la salon....si cand colo????fatuca aia de la receptie la care am fost zilele trecute mi-a facut programare pentru Sambata,asa cum i-am cerut....dar pentru Sambata urmatoare Laughing .

sunt prin zona
clap
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 EmptyDum Mai 15, 2011 8:54 am

buna dimiiiiii

unde sunteti fete???afara la soare???

noi ne-am culcat ieri la 5...am dormit pana la 7....apoi ne-am uitat la stiri si am plecat la plimbare.
am fost in parc...Samioiu a zis ca vrea o bere rece...pe langa bere am comandat si mancare si uite asa am scapat eu ieri de cratita. Laughing
ne-am intors pe la 11 acasa si normal ca nu aveam somn...ne-am culcat pe la 2 noaptea.

azi mergem la maternitate si apoi la un gratar la Snagov.
si vreau sa fac si o salata orientala repejor,de dimineata.

va pupizez si va doresc o zi frumoasa
clap
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 EmptyLun Mai 16, 2011 7:58 am

neataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!
liniste aproape completa pe aici...... Crying or Very sad
va doresc o saptamana cat mai usoara! flower love

sami,cum esti? ce face piticul? mamica lui?
ce ne mai povestesti?
lyly, ai revenit? cum stai cu injectiile?
lumih,tu? voi? hai,spune!
amy, pai cat remi ati jucat soro?
bruni,pup fata.
manu, asteptam impresiile!
miha, f rar intrii...... speram ca esti bine!
turcule, ce faci,soro?
nicoooooooooo,tu?
restul fetelor?

fete,nu am facut foietaj, stati linistite, ci numai aluat de placinte, dar,a iesit tare bun!
eu nu am cuptor, asa ca......

bun, revin, astept sa dati careva o cafea,ceva!

Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 EmptyLun Mai 16, 2011 9:12 am

Buna dimineata, fete cucuiete.
Eu aseara m-am culcat de la ora 21:00 asa ca acum sunt odihnita Very Happy dar fara chef.
Ieri am fost la un gratar sa o sarbatorim pe finuta mea de 6 anisori, m-a batut soarele in cap si m-a molesit de tot.
Va pup si va doresc o saptamana frumosa.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 EmptyLun Mai 16, 2011 1:55 pm

scratch
am venit si eu.. cam obositor we asta... in excursie a fost ok, dar seara eram rupta de oboseala, ieri am bagat un aspirator in loc de inviorare si am fugit la poaiana unde dupa niste gratare, am lenevit.. iar seara normal unghii de facut, am trantit si un chec, baie si gata we.. azi nu am chef de nimic...
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 EmptyLun Mai 16, 2011 8:01 pm

va pup gagici
si noi am avut azi o zi tare ciudata.

iar pipitestu zice ca nu suntem gravizi.
asta-i viata!!!!
nu-s nici trista,nici dezamagita....nu simt ceva in vreo directie...cred ca sunt anesteziata psihic.
sunt obosita. vreau sa-mi fac o baie si sa ma bag la somn
va pup
clap
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 EmptyLun Mai 16, 2011 10:47 pm

Fetelor...!
Samiro in ce zi esti scumpa? E relevant acum testul de urina?..Ufff sper sa te inseli.
Am citit postul tau cu cearta abia acum, m-a intristat, nici nu stiu cum sa faci sa scapi din toate astea, ce povara grea...
In rest sper ca nepotelul e bine, sunt inca in spital? Da e ciudat ca nu si-a descoprit infectia urinara din vreme, trebuia tratata inainte sa nasca (a nascut natural? ca la cezariana nu cred ca e copilul afectat, ca nu are cum), Sper ca nu l-a afectat pe baietel. Sa le dea D-zeu multa sanatate! Si tie! Ai grija de tine!

Eu nu prea am fost in apele mele, nu stiu ce se intampla fetelor parca acum realizez ca o sa stau pentru totdeauna in tara asta..:-( As fugi mancand pamantul asa dintr-odata. Sper sa-mi treaca, ma tot gandesc sa incep sa dau telefoane sa-mi caut un job, H nu ma incurajeaza, zice sa mai asteptam cateva luni, are dreptate, e fetita mica, dar a inceput sa-mi fie greu, izolarea asta ma ucide. Eu tot ma uit pe internet, ma gandesc la alternative, ar trebui sa invat limba dar nu am nici o chemare asa fara un plan. Asa ca incerc sa ma gandesc ce variante sa incerc. Pe de alta parte Luci era amarata, probleme cu prietenul, sper sa nu fie grave ca nu a avut timp sa-mi zica tot. Spunea ca ar vrea sa invete olandeza, asta m-a bucurat, poate intr-o zi se va muta cu noi aici..In fine, si eu cu ale mele...

In rest vad ca celelalte sunteti binisor, hai-hai taras grapis inainte! Smile
Pupici multi!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 EmptyMar Mai 17, 2011 6:23 am

Buna dimineata.
Sami, ieri nu trebuia sa faci beta? Pentru testul de urina nu e devreme??? Asteptam vesti bune.
Lumy, eu zic ca trebuie sa inveti olandeza, sau o sa inveti cu Ralucuta odata? Very Happy
Mai Galli, pe bune, fa ceva cu ciclul asta, iti vine, nu-ti vine... ai facut vreun test?
Manu, Lyly, Turq ati disparut?
Pupici la gasca !
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 EmptyMar Mai 17, 2011 6:44 am

buna dimi girls

ieri a fost ziua 12 de la transfer..e adevarat ca PK mi-a zis sa fac in ziua 12 Beta sau in ziua 14 pipitest...insa daca era sarcina ar fi trebuit sa se zareasaca si linia2 pe test macar..zic si eu!!!
o sa merg acum sa fac si analiza de sange sa avem certitudinea rezultatului si apoi ii voi scrie lui PK sa vedem ce propune pentru mai departe.

sunt tare bramburita in dimineata asta...am avut cosmaruri toata noaptea....am visat numai ciudatenii...gasisem 45.000 euro si ma urmareau niste rusi sa ma omoare....gasisem apoi niste bijuterii de aur si ma urmareau niste tigani sa ma omoare....si apoi eram cu Samiroiu si ne-au atacat unii sa ne fure masina....ne-au luat ostatici si ne luptam cu ei...asa ca am avut treaba toata noaptea Laughing

azi merg la proba la rochite...yupiiiiiiiiiii....abia astept.
mi-am gasit un set de bijuuri pentru rochita de zi....mie imi plac tare mult....sunt subtirele,finute si simplute dar totusi festive....exact asa cum vroiam...sa fie potrivite de zi.

va doresc o zi buna
clap
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 EmptyMar Mai 17, 2011 9:01 am

Sami, te asteptam cu vesti bune.
Cand poti si daca vrei, pune si poze cu bijuteriile sa ne delectam. Very Happy
Pupici !
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 5 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 15
Sus 
Pagina 5 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul - 21
» Discutii zilnice de tot felul- 19
» Discutii zilnice de tot felul-6
» Discutii zilnice de tot felul-17
» Discutii zilnice de tot felul-18

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: