Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte

AcasaAcasa  PortalPortal  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho

Distribuiti | 

Discutii zilnice de tot felul- 14

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat

Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Ploiesti

MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 14   Joi Mar 03, 2011 7:28 am

Rezumarea primului mesaj :

O primavara minunata si un capitol plin de impliniri.

AutorMesaj
patricia

Data de inscriere : 02/03/2011

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Joi Mar 10, 2011 10:59 am

amy sa te faci bine, scumpa.. nici eu nu ma simt prea bine si astazi mi-am lat liber si sunt acasica, mai fac una alta prin casa.
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator

Data de inscriere : 21/01/2011

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Joi Mar 10, 2011 1:57 pm

hello gagici..hmm..a venit astenia de primavara!
si ca sa fiu in ton cu voi-sunt si eu morcovita ptr ca abia in 25 aprile pot sa merg la ginecologie0ca aici nu se fac ecografii pana nu are bebe din burtica 12 saptamani!!
ufff..mai am o caruta de asteptat si sunt panicata..mai ales ca nu ma simt rau..nu am greturi nu am nimic!mi-au facut ieri un pipi test si a iesit pozitiv!a zis ca atat conteaza ptr ei!dar eco clar nu!!!nu il deranjeaza pe bebe ori pe bebei-nici macr nu stiu cati am! No
sunt tare suparici si eu..tare necajita..
Sus In jos
azumica

Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Joi Mar 10, 2011 3:05 pm

Hey, bucurosi de oaspeti? Ce ati mai facut, ce s-a mai intamplat? Shocked
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza

Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Joi Mar 10, 2011 3:54 pm

mai fete...numai eu sunt pe dos???
ca io-s tare bine dispusa...cand vad Soarele imi canta sufletul si abia astept sa trec la pantofi,fustite,bluzite....de fapt,chiar ma maine ma mananca undeva sa ma incalc cu pantofi,fusta,bluza si pardesiu...oricum eu circul cu masina si maine voi fi toaa ziua la comenzi unde e cald.

ma duc sa platesc lumina si sa cumpar paine.
va pup

azumico,bine ai revenit!!!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Joi Mar 10, 2011 7:11 pm

Bine ai revenit, azumica, te-am dat disparuta. Smile
Eu sunt mai bine, dar nu si psihic, intrucat dl. sot a fost chemat de la serviciu si trimis, impreuna cu altii, sa-l caute pe dl detinut evadat. Stau cu inima cat un purice, ca vad ca tot anunta astia la TV ca e extrem de periculos.
Va pup !

membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Joi Mar 10, 2011 7:22 pm

noi avem schimbare de plan:finii au hotarat sa mute nunta cu o saptamana mai devreme...adica pe 29 Mai in loc de 5 Iunie.
ne-au sunat sa ne spuna ca formatia care le place lor si pe care o vor la nunta are liber doar pe 29 Mai si cica daca ne deranjeaza pe noi!!!
pai,ce sa ne deranjeze pe noi???
trebuie doar sa-mi mut programarea de la machiajul profesional...sper sa nu fie vreo problema.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

Varsta : 49
Localizare : Netherlands

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Joi Mar 10, 2011 7:30 pm

Buna fetele,
Missy ai dreptate, situatia generala din tara e frustranta, stiu despre ce vorbesti si imi pare rau ca e asa. Sper din toata inima sa reusiti sa schimbati ceva in situatia voastra personala.
Amyshor, o sa fie bine, dar intr-adevar ce job periculos.
Miha asa e si in olanda, nu ti se face eco devreme, aici pe la 8-9 saptamani, testele de urina sunt suficiente pentru ei. Daca nu te simti rau nu e nici o problema, avem aici fete care nu au avut greturi deloc (Babyblue, Nico, Alinuta...!) Eu zic ca e totul ok, ai sa vezi!
Azumica , noi suntem bine, tu ce mai faci?

Fetele azi H. a ramas acasa sa lucreze , eu am iesit putin dupa amiaza, acum ma pregatesc sa mananc niste piure, fasole verde si piept de pui. Ralucuta are sughituri si s-a nervozat toata , se cearta cu pereti, cu noi...:-))) Ma duc s-o consolez.
Pupici tuturor!

Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Joi Mar 10, 2011 7:53 pm

lumi-sarumana!uff..sper sa reusesc sa ma echilibrez..ptr ca simt ca o iau pe brazda aiurea rau de tot!nu imi gasesc nici locul nici linistea pana nu vad bebicii sau bebelul ca e bine!sunt panicata mai ales ca e prima sarcina si e ff dorita ca la majoritatea fetelor de pe-aici!deci nu am nici termeni de comparatie!
astia mi-au clculat data nasterii si mi-au zis cam cate kg o sa pun pe mine tinand cont cam cata sunt acum!insa ce ma intereseaza pe mine toate astea acum?? No uff..
insa o sa vb cu sefa mea-ea cunoaste un dr ff bun de aici care mi-a facut mie histeroscopia-ptr inlaturare polip! o sa fac rost de banuti si ma duc la el saptamana viitoare-chiar daca ma duc de manuta cu sefa! Very Happy
eu maine o sa fac 5 saptamani-mai astept o saptamana totusi ca sa aud si inima lui bebe sau a bebeilor!ca asa am inteles ca pe la 5 saptamani si ceva se aude si inimioara!nu?

sami-ma bucur ca esti happy!macar tu sa ne mai inveselesti putin! Wink

fetele-pupicei multi multi cu mare drag!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Joi Mar 10, 2011 8:29 pm

Miha pentru inimioara dupa 6, chiar 7 saptamani e mai sigur. I love you
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Joi Mar 10, 2011 9:12 pm

lumi-multam!o sa mai astept o saptamana doua..si apoi merg sa ved bebele!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat

Localizare : france

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Vin Mar 11, 2011 9:02 am

neataaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!! cheers cheers cheers I love you
rise and shine, sunny sunny sunny
in sfarsit pot intra si eu, ieri netul a functionat catastrofal!!!!
bruni, concediu placut!
miha, nu te mai agita atat, stai linistita!
manu, ce ai soro??
amy,noutati?
1 sau 2, tot acolo vor fi!!! fa-ti programul tau, mananca sanatos si odihna cat se poate!
missy, bun venit, speram sa stai muuuuuuuulta vreme cu noi! flower cheers
nico, o poza-2 cu baiatul tau?
lumy, cu buburuze, ce faceti voi?
lumih, ralucuta e mai bine?
mona, unde puii mei esti,soro? pe unde umblii??
sami,chestia cu spa-ul a fost mortala! cheers
ma duc sa spal vase si sa ma apuc de mancare! revin!
va doresc o zi buna!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
guzelnico
membru de baza
membru de baza

Varsta : 43
Localizare : Istanbul- Turcia

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Vin Mar 11, 2011 2:08 pm

Buna ziua, fete minunate!

La mine se incarca forumul fff greu. Nu stiu de ce. O fi de la culoarea roz?! scratch

BUN VENIT IN CASUTA NOASTRA, MISSY! flower Si mult succes!

Miha, nu te mai stresa cu simptomele. Bucura-te de o sarcina usoara! cheers E minunat! Iti spun din proprie experienta. Wink In afara de zile cu leneeeee si somnic la greu, am fost ca o floare ... cu burtica pe toata perioada sarcinii. flower

Manuuuu, ti-ai mai revenit, fata frumoasa? Hai, ia exemplu Samirutei si imbraca-te de primavara. flower

Lumi, si pe Eralp il nervrozeaza acum sughitul, desi inainte il amuza. Very Happy Este neplacut cand apare dupa ce abia mananca. O parte din laptic il da afara, asa de tare il zguduie sughitul. Crying or Very sad Dr mi-a recomandat sa-i scot gazele si apoi sa-l mai alaptez putin. Nu este de acord cu lamaie/ apa/ ceai. Tu ce metoda aplici pt Ralu?

Galli, tot asa ca in RO procedezi- ziua si felul de mancare plus pachet cu meniu diferit? Laughing

Monaaaa, ai fost rapita???? Ca numai intamplari ciudate ai avut. Suspect Doamne fereste!

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Vin Mar 11, 2011 2:43 pm

Buna fete,
azi e frumos afara , cred ca ies, raluca a dormit pana la 11.00 azi, cu treziri la 3 si 7!! Ma simt odihnita si eu , viata e mai roz asa!
Da Gali, e mai bine de vreo luna si ceva , i-au mai trecut crampele alea abdominale, mai are ea, dar le suporta mai bine ca na, a mai crescut.
Nico si eu tot cu alaptatul la sughit, ceai am incercat dar nu-i face bine, dadea si mai mult lapte afara asa ca am renuntat. Cateodata ii mai dau jumate lingurita de sirop de colici si tot asa mai scapa de sughit.

Fetele , H are din nou probleme cu ochii, a fost la oftalmolog, de data asta sper sa nu se repete figura din vara trecuta, cand nu a putut sa lucreze o luna.
Va pup, H. revedica computerul :-)))
Sus In jos
azumica

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Vin Mar 11, 2011 3:39 pm

amy,stai linistita, nu cred ca o sa i se intample ceva rau. Sunt sigura ca va veni cu bine acas Wink
Stiu ca trebuia sa nasca cineva, ultima data cand am intrat aici, dar nu-mi mai amintesc cine Very Happy
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Vin Mar 11, 2011 3:46 pm

Buna dragelor. Sotul s-a intors aseara pe la ora 1:00, evident ca nu auprins detinutul evadat. Dar bine ca a ajuns cu bine acasa.
Noi azi incepem we cu piticii si cam atat.
Azumica, a nascut multa lume intre timp, si Lumi olandeza si Nico turcoaica si nu mai stiu ce ai pierdut . Very Happy
Pup fetele dragi !

membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Vin Mar 11, 2011 9:28 pm

va pup gagici cu lipici
acum o ora am ajuns si eu acasa...am stat 12 ore la comanda...dar am terminat comenzile pentru sezonul de toamna-iarna 2011-2012.

sunt obocita asa ca ma retrag
va sarut
o seara placuta
clap
Sus In jos
azumica

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Sam Mar 12, 2011 8:35 am

uuuuuu Shocked
sa va traiasca copii, mamicilor Smile
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Sam Mar 12, 2011 9:26 am

buna dimineata dragi prietene

ce faceti??ce program aveti azi???
eu vreau sa ma duc in parcul de la Gradina Icoanei pentru ca este deschisa in we asta expozitie cu vanzare de icoane pictate...sper sa gasesc 2 icoane frumoase-una pentru fini cand ii scoatem la biserica si una pentru botezul lui Bebe.

apoi mergem la Ploiesti la fini...mergem incarcati ca Mos Craciun...am 4 pungi uriase cu 4 rochii de mireasa,sandale,costumul de ginerica.

iar maine dimineata e obligatoriu sa fac aprovizionare si de papa ca e jale in frigider.
Sus In jos
azumica

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Sam Mar 12, 2011 3:34 pm

se pae ca ai o zi incarcata. Distractie placuta Smile

Programul meu de azi e simplu: la un suc cu fetele apoi acasa
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Sam Mar 12, 2011 4:18 pm

Salut fetele,

Azumica multumim! Smile

Sami, ce frumos, o sa aibe de unde alege rochita..Dar ea nu vrea noua, ca majoritatea mireselor cam fac figuri la rochie deja purtata..:-))) (asta ma include si pe mine, acu 5 ani, la batranete!)

Si eu ..program simplu!..Trebaluit prin casa, copil, mancare, internet si tv. Deja am obosit de la trebaluit, cu ''divertismentul'' mai pe seara dupa 9.00, cand se culca Ralucuta. Cred ca maine merg la supermarket pt. mancare, e deschis si duminica in zona asta unde stau, cam atipic pentru olanda, da mi-e imi convine.
Am vorbit cu Luci , a inceput de ieri sa-si sarbatoreasca ziua de nastere , care-i pe 14 martie!..:-)) Face 22 de ani!!!!!!!!Ieri a fost la familia lui taica-sau, maine invita pe fete (surorile mele si mama) si luni iese cu colegele de la facultate si pe seara cu prietenii!... sa te tii nene! Asa a fost de mica fetita asta a mea ,sarbatorea la greu, manca-o-ar mama. I-am trimis si eu o felicitare si niste bani de cadou, ce sa mai zic, in momentele astea imi pare rau ca nu-s acolo cu ea. Sad
Va pupic pe toate, ne mai auzim!

Sus In jos
azumica

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Dum Mar 13, 2011 7:16 am

Buna Dimineata

In dimineata asta, eu va servesc cu o cafeluta Smile Ce faceti, ce planuiti azi?
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Dum Mar 13, 2011 11:38 am

va pup fetelor

am facut o groza de treaba pana la ora asta:am fost la piata,la supermarket,la biserica.
am cumparat de mancare si Biblia pentru copii si pe cea pentru adulti.
am stat si putin la slujba,am aprins lumanari si acum ma apuc de facut mancare.
ciorba de pui si mazare cu carne de porc am in meniu.
dulce nu mai fac pentru ca am in frigi o creme de zahar ars,danete de cioco si vanilie si in vreo 10 zile expira asa ca sa le manance pe alea ca doar n-o sa le arunc.

lumi,fina mea e o fata extrem de inteleapta si pentru asta o apreciez foarte mult.
ei au o fetita de 2 luni si locuiesc intr-o garsoniera de 17mp.
acum ca le-a venit copilul era obligatoriu sa se mute la ceva mai spatios si li s-a ivit o oportunitate super asa ca tocmai s-au bagat datori la banca pentru 30 de ani ca au cumparat o casa nou construita cu 400m de teren.casa are acoperis,geamuri,calorifere,centrala,gresie si faianta in baia de jos si bucatarie...in rest trebuie sa amenajeze ei...si sunt ceva bani de bagat acolo.
asa ca fina a hotarat ca prefera sa cumpere de aia 3000 de lei cat ar da pe o rochie de mireasa sa-si faca mobila de bucatarie sau sa-si cumpere un dormitor sau ceva in casa aia ca trebuie sa se mute cat se poate de repede ca e tare greu in garsoniera lor micuta cu un copil mic si un tata care trebuie sa se odihneasca sa dea randament la serviciu la un loc.
evident ca si-ar dori si ea o rochie numai a ei ..ca orice femeie dar considera ca prioritatea nr1 a lor este sa se poata muta cat mai repede in casa noua....si asa pentru inceput amenajeaza doar bucataria,baia,un dormitor si livingul...si asta cu mari eforturi...iar restul in timp...nu au nici macar gard...dar incet-incet le fac ei pe toate.
asa ca de asta incercam sa-i ajutam cu tot ce putem,ma interesez pe la toate cunostintele sa vad ce pot lua de pe la fiecare astfel incat ei sa cheltuie cat mai putin pe lucruri oarecum inutile gen:rochie de mireasa,incaltari de mireasa,bijuterii,casutza de bani,cosuletz pentru florile invitatilor etc etc.

pana la urma fina a ales rochia mea de mireasa...din cele 4 rochite probate...una i-a fost mica...2 i-au venit insa nu i-au placut si a ales-o in final pe a mea...care ii este insa mare putin dar eu am fost de acord fara doar si poate s-o modifice...sa-i faca ce vrea ea.
cred ca i-a placut a mea pentru ca e o rochie foarte comoda,de tip sirena,cu fusta si corset si din tafta absolut simpla,fara paiete,margele,sclipiciuri etc...doar cu volane din tulle de la genunchi in jos...da stati ca va pun poza sa o vedeti pe mine.

http://s94.photobucket.com/albums/l110/antonela_2006/nunta%20noastra/?action=view¤t=000011.jpg

i-am lasat si 2 perechi de sandale:una argintie-pe care am purtat-o eu la o singura nunta cu toc mai micutz cu care a zis ca se schimba la rastaurant si una aurie cu toc inalt cu care a zis ca merge la biserica-sandalutza asta aurie este absolut noua dar nu ma deranjeaza ca o incalta ea pentru prima data.

hai ca am logoree
ma duc la treaba ca tipa carnea aia din bucatarie dupa mine.
sunt prin zona

clap
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Dum Mar 13, 2011 2:00 pm

unde sunteti fete???
cred ca pe afara la plimbare.

eu mi-am terminat treaba si acum il astept pe sotzulache la masa si apoi poate iesim si noi la o plimbareala.

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Dum Mar 13, 2011 2:18 pm

Ce plimbare, ca trebe sa ma duc la supermarket..:-(
Sami si eu apreciez finuta ta, o fata intr-adevar inteleapta, ma gandeam la rochia mea de mireasa, ca am lasat-o patata si nu am curatat-o la timp , cred ca acum asa va ramane forever patata de noroi la poale. Foarte frumoasa rochita ta, foarte frumoasa ai fost la nunta, nu ca acum nu ai mai fi..:-))) Intr-o zi poate pun si eu poza cu a mea ca m-ai inspirat!.:-)

Hai va pupic mai vorbim!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Dum Mar 13, 2011 2:27 pm

lumi,multumesc pentru aprecieri.
eu cred ca fiecare femeie/fata este in ziua nuntii ei cea mai frumoasa din viata ei si nu pentru ca are o rochie frumoasa/scumpa sau pentru ca e impecabil machiata/coafata ci pentru ca are o stare sublima ce vine din interior si asta ii da o stralucire aparte ce nu se poate obtine cu orice altceva.

spor la cumparaturi iti doresc.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Astazi la 7:19 pm

Sus In jos

Discutii zilnice de tot felul- 14
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 25Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 25  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: