Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-13

In jos 
+15
SOS Infertilitatea
lyly_mar
mirela2
brunadria
luminita42
lumy_clt
beatrix69
samira33
miha_ela
galliciana
Mona41
menics
turqoise
guzelnico
amy
19 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 EmptyJoi Ian 27, 2011 10:02 am

Rezumarea primului mesaj :

Bun venit in capitolul nou si sa fie unul cu noroc.
Sus In jos

AutorMesaj
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 EmptyMier Feb 09, 2011 6:33 pm

Guze, da, ne place mult afara cand e vremea cat de cat frumoasa...Eu am scos-o prima data afara la 2 saptamani jumate, e adevarat ca era vara, am scos-o dupa aceea seara tarziu pt ca in timpul zilei era f. cald, pana la urma nu a patit nimic...La Stambul oricum e mai cald, cred ca nu e nicio problema sa iasa afara, treptat, incepand cu 20 de min pana cand ajunge aproape la 1 ora...
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 EmptyMier Feb 09, 2011 7:46 pm

hello fetele! flower
m-am intors de la mama...am stat mai mult pe afara ,ca era cald...ma simt mai bine,burta s-a desumflat,nu chiar de tot,dar e mai bine...azi am mancat ca la mama acasa..ca ar tb sa ma apuc de regimul ala pt endometrioza ,care e cu legume,fructe si peste,fara carne,grasimi,cafea ,alcool,dulciuri... affraid ..cu mancarea ma descurc..dar fara nici macar o bere??? affraid
am uitat sa va zic ca sunt cu capu rau de tot What a Face ..vineri m-am dus la epilat ,pt sambata la laparo...si intru io la cabinet..zice cosmeticiana:dati blugii si ciorapii jos....io cum aud:dati jos!!m-am executat...din reflex:scot ghetele,scot blugii,scot ciorapi si ...ma apuc sa scot si chilotii,ca doar a zis :dati jos...ce? io nu am mai auzit...ca ma doar am reflexu cainelui ala a lui pavlov ....si cosmeticiana zice:vrei sa va schimbati chilotii?? affraid ..aleo doamna,am uitat ...ca nu sunt la ginecolog..ma scuzati!!...dc ma duceam la stomatolog si zicea ala dezbracati-va si io dam chilotii jos???... affraid affraid affraid
trebuie sa iau o pauza..ca m-am tampit rau de tot de la atatia ginecologi!!! numai cand zice barbati'miu nu pricep lol!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 EmptyMier Feb 09, 2011 10:23 pm

Laughing foarte tare lyly

io cred ca am sa inebunesc de tot cu atatia taitei cu lapte,melcisori cu lapte,fidea cu lapte...cu lapte...cu lapte...cu lapte.
iar i-am facut doza de taitei...fac dintr-un litru de lapte,4 linguri de zahar si 200 gr. paste...si o impart fix in 2 portii...una seara...a2a dimineata.

ma duc sa butonez telecomanda.

va sarut si va spun somnic usor
clap
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 EmptyJoi Feb 10, 2011 7:36 am

Buna dimineata.
Ce fac fetele mele dragi?
Noi azi ne ducem la cursuri sa vedem ce ne instruiesc astia de la Directia de protectie.
Lyly, ai fost mortala. Mi te si imaginez la directorul tau in biriu, la vreo sedinta, el zicandu-ti: Faceti-va comoda doamna. Very Happy Glumesc, sa nu te superi. Embarassed
In rest, totul e bine, va pup cu drag si aveti grija de voi.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 EmptyJoi Feb 10, 2011 8:58 am

buna dimineata

ce fac gagicile???

am vazut ochestie foarte interesanta la tv...cica persoanele de gen masculin infectate cu BTS-uri gen Clamydia,Ureeaplamsa,Mycoplasma este foarte important sa faca tratament riguros alaturi de partenere pentru ca aceste boli netratate duc si in cazulor lor la infertilitate-le este afectata serios mobilitatea spermatozoizilor.
chiar nu stiam asta.

va pup si va doresc o zi minunata
clap
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 EmptyJoi Feb 10, 2011 9:16 am

buna dimineata!
lyly esti mortala...
samiruto, orez cu lapte nu-i place???

cat despre mycoplasma /ureaplasma...hmm nu stiu ce naiba sa mai zic...noi am facut amandoi tratament pt mycoplasma , dar acum, mi-a dat doar mie... nu stiu cum sa-l conving pe G sa faca si el un control... nu mi se pare corect sa-i dau cate un tratament pt ca mie imi apare ..nu stiu ce... normal ar fi sa i se faca lui? dar unde sa-l trimit? la dermato venerice??? sau la ginecologie??? oricum nu cred ca ar vrea sa mearga ca " el nu are nimic" ufff e greu, barbatii astia cand nu au suficiente informatii, sunt asa greu de lamurit...
eu am inceput sa iau eritromicina iar pentru stafilococ voi lua cica biseptol... dupa iar analize, iar astept 10-15 zile la naiba trece anul... am o stare naspa...
Sus In jos
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 EmptyJoi Feb 10, 2011 9:44 am

Neata,

Meni, parerea mea e ca la gineco trebuie sa mearga... Dermato-venericele trateaza alte afectiuni, asa cum reiese chiar din denumire, incepand cu sifilis si alte boli care arata groaznic pe piele, baaah
Ce zi frumoasa e azi, nu?
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 EmptyJoi Feb 10, 2011 11:26 am

Neata buna fete inimoase..
Intru si eu sa va pup ....
la noi plouaaaaaaaaaaaaaa ce bine....
am sa fac si eu o supa de iarna ceva....
totul e minunat...
va urez mm sanatate fetelor...
Lyly, tare faza cu epilatul....am ras de am behait...
Fete, poate ma intorc in club in curand Smile ca mi-a declarat terminator ca el
vrea sa-mi faca un bebe Smile.....eu am zis ca las ca mai vorbim ....
puuup
gali.....cate acte fata draga...pup
Sus In jos
babyblue

babyblue


Mesaje : 81
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 EmptyJoi Feb 10, 2011 11:30 am

va pup fetelor.
trece sa va salut asa pe scurt si sa va pupacesc bine de tot!
lyly ma bucur ca esti ok acum. o bere tot mai poti bea. nu cred sa fie un cap de tara, mkr una fara alcool.Smile

Sus In jos
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 EmptyJoi Feb 10, 2011 11:38 am

Da chiar, Lyly, nasol fara bere, eu as innebuni...
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 EmptyJoi Feb 10, 2011 12:46 pm

Amy,noroc ca directorul nu are biroul la noi in cladire si nu ma cheama la el.....
Fetele, rad singura si acum, cd imi amintesc Very Happy ....
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 EmptyJoi Feb 10, 2011 1:43 pm

hello,hello..vin si eu cu stirile zilei..
am stat un pic pe ghimpi pana acum..insa..tratamentul ptr candida cred ca da roade..se simte..
iar cu privire la antigen hep b..sunt purtator sanatos de virus-ufffff..ma stresa un pic chestia asta..asa ca nu afecteaza ff tare-trebuie doar ca bebe sa fie vaccinat la nastere..
in rest-injectatul e o rutina deja si abia astept sa vina sambata sa vad ce am clocit..sper sa fie bine!
ma bucur ca sunteti toate bine si ff glumete! Very Happy
manule-referitor la tratament ptr sot..mie mi-a zis drul sa iau eu tratament-insa fara contact sexual!
bruni-unde esti?????????????????????????????
clap a good day!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 EmptyJoi Feb 10, 2011 2:01 pm

Lylyca, eu gine cand am fost ultima data dadeam sa ma despoi desi tocmaii spuneam ca ca mi-am facut hormonalele ca sunt Z 2..dupa care am zambit si am recunoscut ca aveam de gand sa ma dezbrac, am ras amandoua.. e de treaba doctora mea... asa ca o voi intreba daca e sa-l duc pe G unde sa-l duc... la ea sigur nu va merge...

miha, noi am facut amandoi tratament si pauza, normal...


monaaaaaa affraid affraid affraid hai in club...

iubitul meu m-a sunat sa-mi spuna ce "papa" bun am facut, a zis "saru'mana" - adica uschiulet de porc in crusta de mustar si salata de sfecla rosie...

Sus In jos
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 EmptyJoi Feb 10, 2011 2:09 pm

Miha, vaccinul ontra hepatitei B se va oricum obligatoriu in maternitate. Doctorul asta al tau a zis fara contact sexual, dar daca e protejat??
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 EmptyJoi Feb 10, 2011 3:30 pm

va pup fetisoare

manu,nush sa-ti spun unde merge un barabat pentru treburi d-astea.
io am noroc la capitolu' asta ca inghite Samiroiu tot ce-i dau ...fara sa intrebe.

mona,te asteptam in clubul aspirantelor.

miha,Doamne-ajuta sa fie cu reusita.
cati foliculasi antrali ai avut???

e foarte misto afara...eu as baga la spalat lenjeria de pe pat si mai am una in cos ca nu m-am invrednicit s-o spal Embarassed

mai fete...parca m-as duce dupa Paste sa iau congelatii acasa...am stat de vorba cu Samirutzu aseara si e cam de aceeasi parere...macar.daca e sa nu fie...sa avem timp suficient pana la toamna si incepem cu forte proaspete o noua procedura
oooff...nu stiu de ce sunt asa de nehotarata ca doar nu ma caracterizeaza sovaiala....si m-as duce si nu m-as duce...alterneaza starile astea.
am zile cand spun ca ma duc sa-i iau acum....apoi am zile in care imi gasesc tot felul de scuze si spun ca amam pana la toamna.
cred ca asta se traduce de fapt prin teama...cred ca e o reactie naturala a psihicului de a se proteja...cred ca ma tem de eventualitatea unui nou rezultat negativ...care ma afecteaza foarte tare,chiar daca nu la suprafata.

lyly,vreun semn de la pk???

va tzuc dulce
clap
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 EmptyJoi Feb 10, 2011 3:52 pm

salut fete,
sami hai mai fa-ti curaj , cat sa-i lasi saracii criogenati p-acolo!...stiu ce vrei sa zici, te inteleg, dar dezamagirea daca e sa fie va fi mare si in toamna, acum macar te mai iei cu nuntile si botezurile, mai uiti, ca deh vine si vara si concediul, dar sa fii suparata toamna parca e mai greu, ..eeeeh, ce zici? Smile

lyly deosebita faza la epilat!!! Very Happy

manule, eu stiu ca daca femeia are ceva si barbatului i se administreaza medicatie fara prea multe investigatii, mai ales daca contactele sexuale au fost in mod constant fara prezervativ,; eu am avut pricopseli cu candida si trichomonas la viata mea si am tratat de fiecare data si partenerul. acum pt mycoplasma & co nu stiu, dar cred ca se aplica acelasi ''printip''..sper sa scapati si de astea cat mai curand.

nico eu am scos pe ralucutza la 3 saptamani afara, ne-am dus sa vedem o casa...:-) puteam s-o scot si mai devreme, dar eram eu cam obosita si nu aveam chef din cauza noptilor nedormite.
amy, mona, gali, miha, beatrix....si care mai bantuiti pe aici...pup mare!

Luci s-a dus in amsterdam azi pt. cumparaturi, ieri nu a fost prea multumita de oferte aici in centru. zicea ca la barbati erau niste reduceri substantiale la haine de calitate, la fete a vazut dar nu asa grozav..

pup toate fetele
flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 EmptyJoi Feb 10, 2011 3:58 pm

lumy,draga mea...tot asa ziceam si noi aseara...ca daca n-o fi sa fie....macar o sa fim ocupati cu evenimentele frumoase ce ne asteapta si ar trece mai usor.
cred ca vom ramane la varianta dupa Paste...nu sunt decat 3 zile de stat acolo...ai ar trebui sa plecam in saptamana urmatoare Pastelui...ca asa se potriveste CM.
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 EmptyJoi Feb 10, 2011 4:21 pm

sami - da-i bataie!nu stiu..eu de fiecare data cand ezit,nu imi iese asa cum doresc si apoi regret!insa..cand merg pana la capat reusesc!!si stii cum se zice-cei din urma vor fi cei dintai!vor fi omuletii de gheata lipiciosi!
cat despre foliculi antrali-habar nu aveam ce sunt,pana nu am cautat acum cand mi-ai zis tu! Very Happy stiu ca banguia drul acolo si imi explica-imi arata pe monitor..insa eram prea aeriana si prea stresata la eco ca eram cu chilotii intr-o mana si tamponul in alta! Laughing insa a zis drul ca e perfect!ca voi raspunde ff bine la stimulare!hihi..ma bufnise insa rasul ca imi zisese ca ma ajuta cei 25-26 de ani pe care ii am! Razz si cand i-am zis ca am 32 imediat a ramas un pic crucis..
mai ce sa zic..mie analizele mereu mi-au iesit ok..doar acum m-am pricopsit cu porcariile astea-asta doar asa sa ma mobilizez!ca eu de regula reactionez ff bine in situatii de stres!asa imi zice soata!parca as fi dependenta de adrenalina!daca nu se intampla ceva ca sa rezolv pe ultima suta de metri nu ma simt bine! Embarassed singura mea problema au fost trompele!acum ca sunt clipsate sper sa iasa bine!
in orice caz-pana pe 5 martie de ziua mea o sa fiu graviduta!e musai!am zis am zis! lol!
bea-protejat e ok!insa sa mai stea si pe uscat soata mea!mai ales ca acum ii cam face placere sa ma intepe in fiecare seara! Sad azi va fi fericit ca va face 2 injectii-ca incep si cetrotide!
pupici la gagici!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 EmptyJoi Feb 10, 2011 5:00 pm

miha,nu-i bai...am crezut ca stii...de obicei ti se da rezultatul ecografiei respective pe hartie si acolo sunt trecuti foliculii...in fine
sa fie cu reusita iti doresc.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 EmptyJoi Feb 10, 2011 5:21 pm

miha,soatei tot ginecologul ia dat tratamentul...spor la injectat si cu folos!sambata te duci la prima eco din timpul stimularii?cd ti-a masurat dr foliculii antralii ,ti-a facut si analize de sange: FSH, progesteron si extradiol?
manule, in z2 e normal sa iti dai chilotii jos,chiar dc dr nu cere Very Happy ,ca macar dr e ginecolog Razz
samiruto,pitici nostrii din creier incep sa oboseasca de la atata stres......ma gandesc ca dc amani pana in toamna cu ET ,dc nu iese(doamne fereste!) ,urmatorul FIV in faci la anu....asa ca,dc faci ET dupa Pasti,mai poti incerca un FIV in toamna...io dau sfaturi What a Face ...mie care imi vine sa imi bag capu in nisip ,ca strutu..sa nu mai aud/vad..
PK a zis ca astepta analizele mele...am uitat sa va zic ca mie imi place MedLife-ul,mi-am facut iar AMH la ei(inainte de laparo) si imi iese 2,36 ,in dec mi-a iesit 2,4...ca prima tinerete Shocked..normal ca nu cred in ea... bine ca macar sunt val apropiate..tot la synevo o repet,ca val de 1,2 se pupa cu FSH meu de 9(atat era in dec)
azi am dat-o in inghetata,ca dc tot incep regimul de endometrioza si era cutia singura in frigider...
LumiH,vreua si io la shopping!!
Mona te asteptam la aspirante!
pupici la toate fetele..ies un pic din casa
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 EmptyJoi Feb 10, 2011 5:46 pm

lyly,la asta ma gandesc si eu...ca daca fac FET la toamna si nu iese iar ajung sa fac FIV in Noiembrie-Decembrie...si nu mai vreau pentru ca de fiecare data am racit cobza din cauza Prednisonului luat sa slabeasca sistemul imunitar.
poate pana in Aprilie reusesti sa-ti convingi soata si mergi cu noi la consultatie la Buda...imi aduc aminte ca atunci cand am fost in MartiE,Adina a intrat in cabbinet cu o alta prietena de-a noastra draga si i-a tradus tot ce i-a spus dr...as putea sa fac si eu asta pentru tine.
eu ar trebui sa fiu acolo in jur de 28 Aprilie dupa calculele mele.
vezi si tu!!!

affraid affraid affraid
barbate-miu asta se transforma intr-un mosh carcotash si pricinos:a mancat-noi mancam in sufragerie desi avem si loc si tv si in bucatarie da asa ne-am obisnuti...si dupa ce termina de mancat...zice "saru-mana pentru masa" ....se duce in bucatarie si apare cu matura in mana si incepe sa bata cu ea in tavan...alea de stau deasupra noastra au un caine care alearga ca disperatu prin casa si cica il deranjeaza dom'le pe el.
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
cica daca nu se face liniste se duce la ele la usa
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
lesin de ras...
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 EmptyJoi Feb 10, 2011 5:59 pm

aaaa,samiruto,pai dc tb sa merg sigura si sa nu il car si pe el..e fff de acord..eventual dc nu tb sa vina deloc si ma descurc la fata locului ...e ideal..i-a trecut prin cap asa, ca sa vina la punctie,dc vreau sa fac acolo...sa stii ca ma gandesc serios la propunerea ta....dc te hotaresti sa ii scrii dr,sa imi zici
pupicei
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 EmptyJoi Feb 10, 2011 6:17 pm

lyly,eu oricum ii scriu dr. luni ca asa am stabilit.sa-i aduc aminte de soarta mea dupa 3 saptamani sa verifice la laborator daca e gata cariotipul nostru.
si sa stii ca nu e obligatorie prezenta domnului sotz la consultatia preliminara-pe al meu l-a intrebat doar daca fumeaza si asta a fost toata contributia lui la consultatie...iar la FIV eu stiu cateva cazuri in care sotzii au venit cu o zi inainte de punctie si au plecat dupa transfer...deci au petrecut 4 zile acolo.
daca te hotaresti...cu mare drag te luam cu noi.
Sus In jos
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 EmptyJoi Feb 10, 2011 8:14 pm

Sami, si eu zic ca ar fi portivita perioada dupa Paste, doamne ajuta!!
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 EmptyJoi Feb 10, 2011 8:21 pm

ufff..facui si cele 2 injectii..acum parca sunt mai relaxata..insa ma mananca un pic locul unde a fost facut cetotridele..e normal?oricum..gonalul nu doare deloc..insa cetotridele doare un picut..da nu-i bai!baba rabde la "facut bebei"! Laughing
mai..nu stiu ce e cu mine..insa nu sunt deloc stresata..nu am emotii..nimic nimic..parca plutesc!
sami-mi-a zis soata ca aveam 11 antrali-macar el era mai receptiv-ca l-am obligat sa intre cu mine! Laughing cica 6 pe dreapta,5 pe stanga..sau invers..nu mai stie exact..
dap lyly-mi-a facut fsh=6,2...lh=5,4.......estradiol=35,7.....progesteron=2,3.plus analizele uzuale de sange care au iesit in limite normale. dr-ul mi-a zis ca sunt in grafic..acum o-m vedea!
vroiam insa sa intreb ceva-ceaiul de cretisoara face bine,e ok daca beau?si pot sa iau si femibion1?
pupici la gagici!
bruni-nu ai ajuns in frantia?ce mai faci?mi-e dor de tine!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 13 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-13
Sus 
Pagina 13 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul - 21
» Discutii zilnice de tot felul- 19
» Discutii zilnice de tot felul-6
» Discutii zilnice de tot felul-17
» Discutii zilnice de tot felul-18

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: