Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte

AcasaAcasa  PortalPortal  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho

Distribuiti | 

Discutii zilnice de tot felul-12

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25, 26  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat

Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Ploiesti

MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-12   Joi Dec 16, 2010 8:38 am

Rezumarea primului mesaj :

Sarbatori fericite si un an nou plin de bucurii !

AutorMesaj
miha_ela
incepator
incepator

Data de inscriere : 21/01/2011

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Dum Ian 23, 2011 3:12 pm

ups-mi-a fugit mesajul Smile
sami- multam de sfat!varianta 2 am si ales-o!ptr ca drul mi-a expus cele 3 variante insa mi-a zis clar ca laparo ar fi cel mai indicat in cazul meu!

bruni- felicitari fata frumoasa!sa o tii tot asa cu vestile bune-pe toate planurile! Wink cat despre ovare polichistice l-am intrebat pe dr ptr tine- daca e vreo problema si mi-a zis ca el din experienta pe care o are-toate fetele cu ovare polichistice raspund mult mai bine la stimulare!a zis ca unele ovule nu au calitatea scontata-e adevarat!dar cele care se maturizeaza-produc embrioni de calitate!asa ca-nu stiu ce sa zic!
ideea e ca ma preocupa si pe mine calitatea ovulelor si ce as putea face ptr a o imbunatati mai ales ca eu nu stiu cum o sa raspund la stimulare-fiind primul meu fiv!nu stiu daca alimentatia ajuta la ceva sau ceva pastile,vitamine etc..oricum a zis drul ca pot sa incep sa-l bombardez cu intrebari de tot felul de pe acum!a zis ca e cel mai indicat sa incep cu intrebarile cu o luna inainte-ptr ca asa scap de stres pana ajung la fiv! Laughing

lyly-mar - stresul poate duce la marirea prolactinei!uite in cazul meu-aveam prolactina de 6 ori peste limita normala-128!!!de cand m-am intors in tara si m-am linistit-am prolactina la limita inferioara -6!si asta fara nici un tratament!deci-parerea mea e ca stresul poate fi problema la sotul tau!plus de asta..ca sa zica ca are probleme cu tiroida-trebuia sa se bazeze pe un tsh marit!daca tsh-ul bazal e peste 3-atunci poate fi o problema..cat despre laparo inainte de fiv-mie mi se pare ok-daca ti-o face drul cu care faci fiv!macar stie cu ce se confrunta!

lumi-nici mie nu au vrut sa-mi faca trombofiliile si nici cariotipul genetic in spania!plus de asta-cum era la moda scoaterea trompelor in caz de hidrosalpinx-drii de acolo mi-au zis ca cei de aici sunt nebuni daca scot trompele-ca nu e posibil asa ceva!in spania au ff multe reusite in cazuri de hidrosalpinx si li se pare ciudata recomandarea drilor de aici!ei reusesc fivuri cu trompele clipsate-exact ce mi-a zis drul ispasoiu-ele ajutatnd la vascularizarea ovarelor.
dar..cum am mai spus..fiecare se bazeaza pe experienta proprie!e adevarat ca fiecare organism e diferit si reactioneaza in ritmul lui..insa cred eu ca principiul de baza e acelasi!trebuie sa umbli doar la variabile-la necunoscute!

hihi..hai ca v-am zapacit de cap!
pup toata gasca de fete frumoase!
Sus In jos
beatrix69

Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 46

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Dum Ian 23, 2011 4:17 pm

Lyly, doxa maxima este de 600 laolalta, tie iti ies 500 deocamdata...
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator

Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Israel

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Dum Ian 23, 2011 4:56 pm

Fete dragi,
Intru si eu sa nu ma dati disparuta...
suficient ca T al meu o face.....
iar n-am vesti de la el de cateva zile.....
a zis ca e bine....da ca nu are acces la calc...
ufff...tare ma tine in tensiune....am sa-i arat eu cand il vad lol!
ieri am iesit cu dintosul la o cafea pe seara....
simpatic....da' cum a incercat sa ma atinga...cum mi s-a zbarlit pleata afro
am zis ca...piano ,piano...ca-s ranita in aripa.......
a ras si a zis ca-s simpatica.....si ffffffffffffffffffffffffffff sexi....
ce parca eu nu stiu? bounce , si in plus...si modesta tongue mi-a zis ca ar vrea sa ma vada, sa ma simta...sa-mi vada sanii...
si mi-am dat bluza putin in jos si i-am aratat o tzata Very Happy ......pe strada.....eee era seara si nu prea populat....
m-a strans el in brate....da am fugit la masina mea.....ca m-a pupat si eu ma gandeam la terminator....

seicul e in america, parca v-am mai spus...vine azi si m-a rugat sa-l astept...."acasa"...
asa ca am cumparat si eu mancare gatita la tava ....si ma infiintez dupa munca la "noi acasa"....

asta e starea vremii aici in orient......
in plus ieri si vineri am stat la plajjjjjaaaaaa...da, auziti bine....
nu am intrat in apa dar a fost fain.

va pup pe toate fete, v-am citit.....
Miha, bun venit la clubul nostru....
sper sa nu fugi dupa ce ai auzit ca ne aratam tzatzele in "public" unele din noi....
Bafta fetelor si sanatate multa...
Lumi, cred ca ai sa te bati cu Luci de la Ralu....ca cine o tine in brate si cine o pupa mai mult flower
puuuuuuuuuuuuuuppppppppppppppppp

Editez: Fete, mesajul meu nu prea e in ton cu site-ul asta de mamici si de viitoare mamici....cu griji de alaptari si pempersi si laparoscopii...
imi cer scuze...da ce sa va fac....nu scapati voi de mine faci cu ochiul
ma apuca rasul...am innebunit de tot love

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

Varsta : 49
Localizare : Netherlands

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Dum Ian 23, 2011 5:26 pm

Ba mie imi place mesajul!.. Very Happy Very Happy Very Happy Iete la dintosul ce visa!..L-ai aranjat insa cu o tatza! Aialalta i-o arati la anu'!...

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Dum Ian 23, 2011 5:33 pm

Mirelo ce dragi imi sunt motaneii tai!..Frumosi, frumosi! I love you
Cred ca-i greu cu doi, dar cand ii vezi asa micuti si frumosi gasesti putere! Smile Pup, ai grija de tine si dormi!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza

Varsta : 40
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Dum Ian 23, 2011 7:30 pm

hello fete
strasnica plimbare am treas
si cumparaturi pe placul meu...cu staaaaat in voie in fata rafturilor si cu citit de etichete.

miha,pentru ovo de buna calitate ai nevoie de alimentatie hiperproteica...cel putin in luna cu stimularea si cea dinainte.
iar pentru raspuns bun la stimulare iti recomand cu caldura o cura de minim 3 luni de Vittex Fruit.eu am incercat-o si am fost foarte multumita de cum am raspuns la stimulare-11 ovo recoltate si 8 embrioni.

mona,draga mea...esti un deliciu...as fi vrut sa te vad cu tzatza la inaintare...si as fi vrut sa vad moaca individului.

va pup...tre sa mai plec o tura.
clap
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Dum Ian 23, 2011 9:51 pm

faci cu ochiul faci cu ochiul faci cu ochiul

va pup fetelor
unde credeti ca am fost???

desi ne-am plimbat noi dupa-amiaza ca doi oameni maturi...ne-au sunat pe seara prietenii nostri sa iesim in parc in IOR cu saniutzele-cu saniutzele copiilor sa se joace...si noi sa stam la o vorba si un vin fiert pe langa ei.
si ne-am imbracat bine si ne-am dus....fetelor,daca nu m-am dat pe derdelush cu sania pana n-am mai putut...cred ca in zilele urmatoare o sa fiu plina de vanatai pe parte interioara a pulpelor de la sania aia.
cica eu sunt ditamai muierea de 35 de ani...eram 4 familii acolo si dintre toti eu si copiii ne dadeam cu sania.
intr-un final am reusit si am dovedit pana si copiii...toata lumea statea la baza derdelusului cu vinisorul fiert in mana si copiii pe sanii ...numai eu mai eram pe derdelush. Laughing
mi-a placut foarte mult...am simtit iar mirosul/gustul/bucuria copilariei...m-a tras Samirutzu cu sania pana la iesirea din parc.
am venit acasa cu obrajii rosii cum veneam acasa in copilarie...si sunt tare bucuroasa.

ma duc sa ma dushulez si ma bag la nani.
a fost tare frumos la saniush
Laughing Laughing
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat

Varsta : 47

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Lun Ian 24, 2011 8:43 am

Hello fetele! flower
samiruto,eu fac 3 luni de vitex si macca,sa continuii tot cu doza de 4/zi?sau sa iau mai asa...de intretinere?
m-am hotarat ,ma duc si la marinescu sa vad ce ideii mai are???!!! Very Happy ca doar sunt de felie ,cum vad un dr cu ecograf,hop si eu pe magar Very Happy
monaliso,cum sa scapam de tine??doar esti sarea si piperul topicului Very Happy
frumusico/uratico/mihaella,te-am recunoscut acuma!!

pupici fetele,sa aveti o zi buna!! I love you
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

Varsta : 42
Localizare : Constanta

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Lun Ian 24, 2011 9:27 am

buna dimineata harnicutelor

lumi draga ce trece timpul...uite mai trage cateva vanturi buburuza ta si iaca se face feb si vine luci sa dea o mana de ajutor...
mona - wooow ce i-ai facut dintosuluil...si ce tot spui tu acolo, ca esti pe langa topic??? ei na , dar eu cum sunt??? lasa draga ca nu scapa fetele de noi ...
nico? ce-ai mai facut tu burticoasa? ai fost la clinica???cum e?
samiruto ce frumos te-ai distrat...vreau si eu zapada... la noi doar 5 min a durat ninsoarea...
ami? turqois?
spor la invatat bruni!
mitela bine ai laptic pentru pisoi..puup
miha, bine ai revenit!
uff daca am uitat pe cineva, sa nu se supere, dar nu am dormit prea bine...
la mine we a fost normal, fara prea multe evenimente...aseara chiar eram plictisita, fara nici un chef...
v-am spus ca am fost la medic si se pare ca la mine ovulatia se produce in Z13-14...hmm ma rog...sunt cam intoarsa . mai ales ca acum am o stare naspa...

va pupiii pe toate
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Lun Ian 24, 2011 9:46 am

Buna dimineata.
Mihaela, bun venit in clubul de zuze. Mi-ar placea sa se mareasca familia de zuzuline. Very Happy
Noi, in concediu 8 zile (calendaristice) si apoi la serviciu eu, ca vin maimutele de la audit...
Vineri a venit piticul si a dormita la noi si sambata dimineata am plecat la un meci de-al lui la Targoviste. Noi 2, piticul si mama soacra. Bineinteles ca din partea maica'sii nu a fost nimeni si doamna a fost la Bucuresti. ne-a zis ca atunci cand se termina meciul sa-l ducem acasa ca ea e acasa. Pe la 13:50 am plecat spre Ploiesti si am sunat-o pe cea mica sa ii sounem ca ne intoarcem acasa. peste cateva minute ne-a sunat si ne-a zis sa nu-l ducem acasa ca ele nu sunt acasa. Asa ca ne-am dus cu totii la soacra-mea si am stat, pama ce eu am cedat si pe la 15:30 i-am zis lui D sa ma duca acasa, ca aveam de facut mancare si de spalat rufe si sa se intoarca el sa stea cu cel mic. Intr-un final ma suna pe la 17 si imi spune ca a sunat cea mica ca ele intarzie ca sunt amandoua in Bucuresti... la shoping. Pai bine mai frate, daca tot vrei sa-mi f*** programul nu e normal sa ma anunti?! Nuca nu voiam sa stau cu cel mic, dar poate plecam la o nunta, la un botez, in Luna... ele la shoping si noi... Uofff, ca asa m-am saturat...
Ieri ne-am chinuit sa facem motivatia de a adopta un copil. Mie una mi se pare o mare porcarie... Foarte greu de exprimat in cuvinte prin ce am trecut pentru a avea un bebe, ce asteptari avem... Ciudat...
Azi, daca ne ajuta bunul Dumneue, facem si ultimele copii legalizate dupa actele cerute si depunem dosarul. vedem ce o fi mai departe.
V-am zapacit, intru mai pe seara.
Aveti grija de voi. Pup gasca !

PS: Mona, esti mortala, l-ai lesinat pe ala Smile

membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Lun Ian 24, 2011 10:12 am

uff mai amy, chiar ca se profita de bunatatea si bunele voatre intentii..imi pare rau...
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza

Varsta : 43
Localizare : Istanbul- Turcia

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Lun Ian 24, 2011 11:36 am

Buna dimineata, fete minunate!

Sunt tare incantata! bounce Am fost ieri in vizita la spitalul unde voi naste. Ne-a fost prezentat un salon si am primt toate detaliile (le-am descris la Gravidute). In principiu, ar trebui sa ma duc precum o doamna- doar cu geanta pe umar. Laughing

Amy, imi pare tare rau ca sunteti tratati asa. Dar tot nu inteleg de ce trebuia sa stati la soacra cu piticul pana venea duamna de la shopping din Buc, ca doar nu l-ati lasat in strada. scratch Sa dea DD sa reusiti adoptia cat mai repede.

Meni, sper sa-ti treaca starea si sa redevii tonica. cheers

Mona, o sa-i cada dintosului toti dintii daca ii arati ambele "fete". Shocked

Sami, frumoasa seara ati avut! Mos saritor

Mirela, deliciosi motaneii! gemeni

Lylyshor, asa- asa, fii bataioasa, gramada pe ei! cheers
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator

Data de inscriere : 21/01/2011

MesajSubiect: neata-ori buna ziua!   Lun Ian 24, 2011 11:58 am

buna fetili!
monule-eu nu mi-s sperioasa de fel! Laughing asa ca ma incanta optimismul tau si faptul ca profiti de fiecare firicel de viata!asa trebuie sa traim ca niste zuze fara regrete! Wink oricum-super faza!cred ca saliveza si acum dl...

sami-multam de sfat!nu o sa apuc sa iau 2 luni sau 3 tratamentul ptr ca in februarie incep fiv-ul..insa pana atunci eu zic ca e de bun augur!hmm..insa acum vazand ce spui tu despre trombofilii-ca te citisi si la celalat forum! Embarassed stau in dubii-as vrea sa le fac si eu-insa nu stiu daca se fac in brasov-o sa ma interesez!si apropo-cum le spun la matroanele alea de la clinica?ca vreau sa fac trombofiliile si atat?o sa stie ce vreau?si in cat timp imi vin rezultatele?
si mai am o intrebare- ptr ca tot aveti mai multa experienta..eu trebuie sa fac secretiile din col, plus chlamydia,ureaplasma,mycoplasma..daca eu acum sunt in tratament cu antibiotic si antiinflamator-pot sa le fac?influenteaza cu ceva?

bruni-spor la invatat!ai grija de tine fata frumoasa!

lyly_mar-hihi ma descoperisi! Embarassed pai..trebuia sa mai bantuie o zuza pe aici,nu?

amy-uff..ce viata complicata mai ai si tu!insa va aparea soarele si pe strada noastra! sunny

menicsule- flower nu merita sa te necajesti doar ptr atat!mai ales ca e inceput de saptamana!

guze- ce frumos..si eu vreau! lol!

pupacesc gasca de fete frumoase!o saptamana usoara va doresc-pe placul inimii voastre! faci cu ochiul
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Lun Ian 24, 2011 12:34 pm

Miha, la matroane ceri "profilul trombofilic". Very Happy Nu stiu cat dureaza pana iti vin rezultatele in RO, eu le-am facut in TR (10 zile). Celelate bazaconii ar trebui sa le faci dupa ce termini tratamentul cu antibiotic, pt relevanta.
In RO e mai trandy cu mutatiile trombo. geek Aici nu sunt asa prapastiosi cu ele (sau poate cu unele din ele scratch). Eu am primit acid folic, coraspirin (trombo ass), elevit (vitamine pronatale), clexane- si eram mutanta de frunte pe DC. silent
Imi place dr tau. Mai rar asa in RO. Sa dea DD sa aiba mana buna cu tine! angel
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Lun Ian 24, 2011 12:41 pm

Nu era obligatoriu sa stam la soacra-mea cu piticul, insa ne-am dusa sa mancam, asta era si ideea, mancam si apoi sigur suna maica'sa si il ia acasa.... Si el cand ajunge acolo, greu il mai iei, pentru ca sta in varful patului si doar comanda. Bine ca s-a terminat cu bine ziua de sambata, dar i-am zis lui D ca daca stateam acolo, panaisi facea doamna cumparaturile, ma umpleam de nervi.
Am reusit sa ducem dosarul, de azi sunt 60 de zile de evaluari, o testare psihologica si 8 ore de curs. In tot acest timp vor face si o ancheta sociala acasa si probabil ii vor suna pe cei de la care avem recomandarile. Acum...asteptam.
Pup gasca !

membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Lun Ian 24, 2011 1:00 pm

miha- mie mi lea facut dupa tratament cu antibiotic, la clamidia ti-l poate face pe loc, restul vin mai tarziu ..ufff si eu astept sa vad daca am scapat de micoplasma ...doamne ajuta
apropos de profil trombofilic, am impresia ca mi l-au facut inainte de intreruperea de sarcina...dar a ramas la medicul anestezist... la cat eram de cheauna...nu mai stiu dar parca asa era ...uff dar banuiesc ca daca ar fi fost ceva, mi-ar fi spus nu??
am mancat ca o.. nu mai zic...iar acum mi-e rau...de fapt bine nu mi-a fost toata ziua...
frumos nico...cat te costa nasterea si spitalizarea??? asa ca fapt divers...sa compar cu euromaterna ( hihi, cred ca numele i se trage de miile de euro ce le intra in conturi...)
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Lun Ian 24, 2011 1:04 pm

amy, doamne... prinde contur planul vostru, ce a trecut timpul... parca mai ieri spuneai ca poate ar trebuie sa va ganditi la adoptie , iar acum sunteti cu dosarelul facut, intrati in evaluari..maine poimaine scrii pe aici ce nazdravanii face bebe...
eu cred ca voi intra la menopauza cu statut de de aspiranta No
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator

Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Lun Ian 24, 2011 1:37 pm

ciao gagici!

manu, las' ca pana la menopauza mai ai si nici nu se pune problema asa, ai uitat ca tu esti "iepuroaica" noastra? faci cu ochiul azi-maine ne dai vestea cum ca esti gravidutza clap eu zic sa nu te mai stresezi si din cauza lui G, pur si simplu poti sa-i dai vestea cand fapta e consumata faci cu ochiul

pupici
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Lun Ian 24, 2011 1:55 pm

Meni, toata "distractia" ne costa 2000 TL (adica aproape 1000 de euro). Very Happy E bine, e rau? Cum e fata de euromaterna?
Si nu te lasa coplesita. Fa-ti un plan de bataie, cu termene, investigatii, monitorizari etc si da-i bataie. cheers

Turqoise-le, pe tine nu te aranjeaza clinica din Sibiu? Tot cauta Miha o partenera pt FIV in feb. Poate va face si vreo reducere de grup. Laughing

Sus In jos
turqoise
incepator
incepator

Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Lun Ian 24, 2011 2:08 pm

nico, doar 1000euro???e foarte ieftin, stiu de la verisoara mea ca in TR e foarte scump sa nasti la clinici private,imi spunea ca ar costa undeva la vreo 6000 de LT, ceea ce e intradevar foarte mult. oricum nici in Ro nu a scapat ieftin, cu totul a ajuns la aproape 2000Euro.
abia astept sa se nasca "ghiocelul"tau love , v-ati hotarat la un nume?

nustiu ce sa zic de Sibiu, din ultimele calcule sunt sanse mari sa zicem pas anul acesta insa nu e nimic sigur..problema e mai complicata, eu vreau fiv cat mai repede, turquazu vrea sa scape de rate mai intai si ii dau dreptate...in fine...sa vedem cum decurg "afacerile" angel
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Lun Ian 24, 2011 2:17 pm

nico, turqoise, pupi, merci de incurajari...azi sunt ca o leguma fiarta...zau daca am vre-un spor... aseara mi-a fost pofta de dulce!! mi-a luat G doua cremsnituri....
pai cam asa cum spuneti, am si procedez...il las in pace si cand o fi, ca data trecuta ii aduc la cunostinta...

nico...e acelasi pret ca la euromaterna in constanta...
m-a sunat G vorbea cam sssasait...miercuri iar la dentist, il costa cam 20 mil lucrarea ( asta pt ca nu e din portelan, aia ar costa cam 1300 euro!!)a cam stagnat in dieta: 94.5 dar ca sa-l mobilizez, i-am facut poze , ba chiar l-am si pus sa imbrace o camasa , model cambrat pe care nu o mai imbraca ca se cambra pe burta...ieri arata iar bine in ea...l-am laudat....ce frumos ii sta...bla, bla...si-o luase in cap si vroia sa-si probeze si sorturile de vara ca deh daca mergem in egipt... l-am oprit ca facea dezordine... i-am spus sa fie surpriza de peste o saptamana!!
doamne e ca un copil... nu v-am spus ca s-a ofticat ca l-am batut la carti ( pe pc)... ce fatza a facut cand a auzit aplauzele... nici nu s-a mai jucat jocul ala... pfiuuuu deci un copil am deja...exersez "educarea" Razz
si probabil ca o recunoastere a eforturilor mele de zi cu zi..sambata mi-a luat o pereche de blugi...imi placeau,ma uitam la ei in vitrina... i-am probat m-a laudat...m-a scos din cabina sa ma vada, si mi-a zis sa nu-i mai dau jos...doar acasa!! aa si mi-am mai luat si o sapca tare sic...ei da chiar de ce oare nu m-am gandit la momentele astea mai devreme? m-as fi binedispus...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Lun Ian 24, 2011 2:40 pm

Buna fetele,
Nico ce frumos se prezinta lucrurile la clinica, ma bucur ca e totul bine! 1000 de euro intr-adevar nu e mult, in olanda mi se pare ca e 500 de eur pe zi spitalizarea, asta la spitale publice, clinici private nu am idee daca exista pe aici. M-am dus acolo cu haine proprii si pt. mine si pt. copil, in rest cam tot asa, onorabil civilizat, dar se simte tottusi ca e spital de ''stat''... Oricum la noi a fost acoperit de asigurari.

Turqoise, are dreptate si sotu tau cu ratele..Mai fetele, de ce nu se fac fiv-urile gratis?..costa o carca de bani, normal ca trebuie sa-ti faci bine socotelile cand te hotarasti..
Manule cumparaturile bine dispun..:-)) e lege!..
Samiruto , tu te binedispui si la cumparaturi si la derdelus!.. Lylyshor succes, sunt curioasa ce mai zice si marinescu..
Motivatia Amy? Cred ca a fost greu s-o scrieti, mai ales ca e ceva de suflet..

Fetele proprietarul ne vinde casa de care va vorbeam cu 183 mii euroi, am primit raspunsul azi. Suntem multumiti, acu' alta etapa, trebuie sa facem dosarul pt. imprumut la banca, astia aici te verifica si medical pentru asigurarea de viata..etc...dureaza cam 4-5 sapt., cred/sper insa ca nu vor fi probleme sa obtinem banii.

Va pup, ca iar chitaie asta mica, e plina de plangeri ..sunt tare obosita azi, nu ca ieri as fi fost mai bine.

flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Lun Ian 24, 2011 2:49 pm

bounce bounce bounce mama lumi...cineva va sta la soare in curte...buburuza mica...doamne ajuta sa va dea creditul cat mai repede...vrem pozici!!!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Lun Ian 24, 2011 5:16 pm

va pup fete

miha,parerea mea sincera este sa-ti faci trombofiliile.eu am facut 2 Fivuri fara sa stiu de trombo si acum imi pare rau.stiu ca sunt mai scumpicele insa eu spun ca merita toti banii.ele nu au o denumire standard,fiecare clinica si le intituleaza altfel.trebuie sa-ti faci oricum si trombo ereditara si profil antifosfolipidic.cel mai bine te uiti pe pagina cu trombofilia si acolo gasesti toate analizele pe care trebuie sa le faci...apoi le identifici la laboratorul unde le faci.

manule,cu certitudine nu ti-a facut profilul de trombo la chiuretaj...nu se face gratuit si este si destul de scump...cam12-15 milioane.

nico,nu mi se pare scumpa nasterea...in Bucuresti costa 2500-3000 euro.

lumi,ma bucur ca aveti un raspuns bun cu casa.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Lun Ian 24, 2011 5:21 pm

amy,Doamne-ajuta sa treceti cu bine de toate formalitatile astea.
spune-mi tu vei astepta sa-ti prezinte ei un copilas sau ti-l cauti singura???

turqoise,ufff...e greu...sa va ajute DD sa faceti Fiv cat mai repede.
sa stii ca si noi am renuntat la multe de cand cu Fivurile...asta este...am ales ce a fost priotitar.
am preferat sa mergem in concedii mai modeste si asa cum va spuneam odata am inceput sa nu mai dam banii asa de usor ca inainte pe ce ne trazneste...pentru ca am inceput sa raportez/calculez totul la cat costa un Fiv.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Astazi la 9:47 pm

Sus In jos

Discutii zilnice de tot felul-12
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 23 din 26Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25, 26  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: