Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-12

In jos 
+12
lyly_mar
brunadria
mirela2
alinutahu
turqoise
samira33
luminita42
lumy_clt
babyblue
menics
guzelnico
amy
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20 ... 26  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 EmptyJoi Dec 16, 2010 8:38 am

Rezumarea primului mesaj :

Sarbatori fericite si un an nou plin de bucurii !
Sus In jos

AutorMesaj
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 EmptyMier Ian 12, 2011 11:35 am

Ma duc sa pregatesc micul dejun, ca a inceput bb sa se agite de foame. Oare o semana cu taica-sau cand doreste sa pape? scratch Sotului i se citeste pe fata nefericirea daca e infometat. Crying or Very sad
Sus In jos
babyblue

babyblue


Mesaje : 81
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 EmptyMier Ian 12, 2011 11:45 am

neatza fetelor!

bea, superba fetita ta si numele ei este ff frumos!

menics, iti tin pumnii!!

amy, doamne ajuta sa se intampla minunea atat de repede si sa gasiti cel mai frumos si dulce bebelush.

nico, cat mai ai? pare curand dupa cate pregatiri faci!!

lumyh
, spor la gasit casuta. la cat de frig e in olanda, mai bine sa fie direct spre sud curtea.Smile) eu sunt friguroasa rau, cand am fost in olanda cu al meu sot, amandoi am murit de frig in plina vara.Smile ralucutza ta o sa fie o olandeza get beget.

brunica, te pup!

samirutzo
, mai bine te duci pana la dracea, stiu fff multe cazuri care au reusit cu ea. vezi ca site ul lor nu stiu cat de proaspat e, nu te mai lua dupa ce scrie pe site.parerea mea.Smile

lyly, fata scumpa, tu ce faci? ce decizie ai mai luat?
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 EmptyMier Ian 12, 2011 11:47 am

buna dimi fetelor

mona,Doamne-ajuta sa fie bine pentru soldatul american.
ce intamplare...sa fie tocmai el unu dintre raniti....sper din tot sufletul sa fie bine si sa va intalniti cu bine.

amy,prof.Blidaru este chiar un nume in domeniu...mergi cu incredere la el.

nico,mai ai putin si nasti...putinel de tot.ce frumos.

manu,dap,mi-a trecut....si asa e...Samirutzu are un apetit fantastic pentru dulciuri.
si daca as fi avut o droaie de copii nu era casa noastra asa de plina de dulciuri cum e din cauza lui.

ma duc la treaba ...mai vorbim clap
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 EmptyMier Ian 12, 2011 11:55 am

baby,multumesc pentru sfat....dar asa cum spuneam si aseara....Coricovac-embrioloaga e ceva ce eu nu pot accepta...pentru ca stiu despre cine este vorba.embriologia in FIV e o chestie extrem de delicata-nu trebuie sa va spun eu asta de fapt....si necesita documentare temeinica,permanenta,supraspecializari si experienta.
embriologul este la fel de important ca si medicul care iti da stimularea si te punctioneaza si eu nu pot merge acolo unde nu am incredere.
chiar si mana a2a sa fie...tot nu pot sa am incredere in cineva care eu stiu sigur ca nu e decat medic ginecolog cu competente in ecografie.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 EmptyMier Ian 12, 2011 12:28 pm

Sami, suna pe fix fara probleme, nu deranjezi deloc. Punctul de intalnire poate fi tot la MegaImage Lujerului. Wink

P.S. Al meu sot a remarcat cat de precisa ai fost cu locul de intalnire: fix in fata intrarii magazinului, nici mai la stanga, nici mai la dreapta. Very Happy
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 EmptyMier Ian 12, 2011 12:51 pm

Laughing Laughing Laughing
nico,buna observatie....si este si adevarata...eu sunt mereu foarte punctuala si "fixista" daca pot sa spun asa....apai daca am stabilit sa ne vedem in fata intrarii...io acolo m-am postat.

ooofff....m-au intors pe dos vestile proaste pe care le-am citit pe DC despre 2 fete care au facut FIV in aceeasi perioada cu mine,au reusit si acum vad ca au pierdut sarcinile la 8-9 saptamani.
apoi gandindu-ma la mine imi vine in minte sa-i multumesc Domnului ca nu m-a suspus la astfel de incercari....pentru ca mi se pare infinit mai crunt sa pierzi o sarcina decat sa ai un rezultat negativ din start.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 EmptyMier Ian 12, 2011 1:33 pm

Oooofff, Sami, sa le dea DD putere si sa nu renunte la lupta pt bb! angel
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 EmptyMier Ian 12, 2011 2:21 pm

buna dimineata nico...ai papat???
eu am lasat toata mobila inclusiv tv, aspirator , masina de spalat, fier de calcat, masa de calcat...adica am plecat cu haine, lenjerii, pahare vesela...desi vesela cred ca -i mai las ceva ca nu am unde sa o mai aduc...acum ce o fi o fi...

off amy...intr-adevar pierderea unei sarcini este dureroasa...dar din pacate se intampla...ce mai spun, eu doua pierdute...stiu doar ca dupa aveam o singura intrebare: de ce? de ce copilul meu, de ce ieri eram in al noualea cer, iar azi sunt cu sufletul gol... important este sa ai purerea sa o iei de la capat, iar si iar...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 EmptyMier Ian 12, 2011 3:49 pm

Buna fetele,
noi abia azi am desfacut bradul, na ca se dusera si sarbatorile. Fiica-mea mare a intrat in sesiune, sa vezi acum ce se aglomereaza cu toate ca are obiceiul ''sa ingrase porcul in ajun'', asa faceam si eu ce-i drept pe vremuri dar cand vad ca si ea e la fel, imi fac griji sa nu se extenueze..Smile Planuieste sa vina la mine pe 7 februarie imediat dupa sesiune, cred ca vrea s-o smotoceasca pe ralucutza :-))). Azi i-am pilit unghiile lui asta mica, ca prea crescusera, dar asta numai dupa ce s-a umflat bine cu lapte si nu s-a mai putut misca, altminteri nu e chip, se misca din toate cele!

offf ieri am vazut o casa mai bine finisata, gradina da spre soare dupa amiaza, suntem atrasi sa facem o oferta, dar spatiul pare cam mic, pretul e bunicel..dilemaaaa, oricum trebuie sa ne miscam ca si cu bani putini si perfectiunea de casa n-o sa gasim prea curand...

aaa, fetelor si am uitat sa zic apropos de ce ziceai tu Bebitza, Raluca e inregistrata cu dubla cetatenie e si olandeza si romanca...:-)
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 EmptyMier Ian 12, 2011 4:02 pm

Mona chiar sunt socata, nu mai inteleg nimic, parca te iau toate banuielile cand vezi ca nu ti s-a zis adevarul de la inceput, e tare greu insa sa realizezi care e situatia, ma rog sa fie bine pentru el si pentru tine, ca tare mult iti place omul asta...

Sami , iti dau dreptate cu Coricovac si eu o stiu , aeriana rau fomeia, cred ca si-a tras rapid o diploma de specializare ori pe la locu de munca ori pe afara, oricum asta nu inseamna ca are si experienta in embriologie, ci numai patalamaua obtinuta probabil in regim de hei-rup.
Eu nu stiu daca v-am zis dar anul trecut in ianuarie, sora mea nr. 3 a fost diagnosticata de ecografistii de la medlife cu sarcina extrauterina, i-au dat metrotexat si, cand colo era sarcina in uter, a fost socant pt ea, bine ca pe urma a ramas in toamna iar, dar nu a putut uita experienta asta...:-(
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 EmptyMier Ian 12, 2011 4:18 pm

Doamne, ce experiente ati avut prin RO!
Ii multumesc lui DD ca mi-a dat un sot turc si intelepciunea de a alege sa fac FIV si alte interventii in TR. Si ii multumesc si sotului care ma sustine si la bine si la rau. Wink
Hai, ca iar sunt ca la Oscar. Rolling Eyes

Lumi, unghiutele doar i le pilesti? Cat de repede ii cresc? Very Happy

P.S. Mamicutelor, am postat o intrebare la sub Copiii 0-2 ani. Daca aveti timp ... I love you
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 EmptyMier Ian 12, 2011 4:30 pm

deh nico...romanica...eu nu inteleg daca am pierdut o sarcina de ce nu m-a luat dl doctor sa-mi faca in primul rand toate lamele posibile si imposibile...poate ca intr-adevar mycoplasma la mine e de vina...de ce sa mai pierd una ca sa se intebe cineva daca nu este vre-o infectie??
off ce sa mai spun...
v-am pupat, ma pregatesc de plecare...

lumi eu auzisem sa-i "rozi" unghiile... i-ai nimerit unghiutele cu pila???

mona, eu stiude ex-ul , ca atunci cand era in misiune nu prea scria sau vorbea prea multe despre ce se intampla acolo...abia cand ajungea acasa aflam si eu ca fusesera atacati samd...deci cred ca nu li se da voie sa spuna prea multe...intelegi, este totusi armata...
hai ca plec...va pupi.
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 EmptyMier Ian 12, 2011 4:36 pm

buna, fete dragi!


sunt si eu prin zona, va citesc zilnic doar ca intru mai rarut din lipsa de timp ...

amy, doamne ajuta sa vii cu vesti bune diseara si succes in demersurile in procesul de adoptie.

bruni, nu te mai incurc acum cu nimic, multumesc pt. ajutor dar inca nu m-am hotarat ce si cum, o sa caut pe la magazinele naturiste din cj iar daca nu gasesc o sa fac comanda on-line,.. sau poate voi gasi in austria luna viitoare cand mergem la ski... sa vii cu vesti bune maine, tin pumnii.


manu, super ca ai inchiriat apartamentul, asa salvezi niste banuti...

va pupicesc.

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 EmptyMier Ian 12, 2011 5:22 pm

Nico, chiar ca zici ca ai primit oscarul, ba chiar mai bine ..esti insarcinata si mai ai un pic si vine bb!!!...:-) Cred ca ai niste emotii...O sa ma uit si pe la mamici, cand am cev atimp, promit...
Asta mica a mea s-a nascut cu unghiutele mari deja, asistentele care au venit acasa mi-au dat ideea cu pila, sunt seturi de pile mai moi , nu din metal, a fost chiar usor.
..am nimerit unghiile Manule ca-mi pusei ochelarii...btw felicitari ca ai inchiriat apartamentul, financiar va fi mai bine chiar daca iti pare un pic rau ca intra straini in casa ta..

Amy dar ce sa mai fie cu sanul, parca ziceai ca RMN a iesit ok?...cum te supara, te doare?..sper sa nu gaseasca nimic rau pe acolo..

Beatrix, ai o fetita pe cinste si frumoasa si grasunica?..Ce-i dai sa manance?..

Pupici fetelor tuturor, ne mai auzim!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 EmptyMier Ian 12, 2011 5:34 pm

Lumi, n-am emotii ... inca. Embarassed Ma concentrez pe listutele mele, sa am totul pregatit. Iar zilele acestea lucrez la niste doc pt RO care-mi iau gandul de la eventuale emotii. Rolling Eyes
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 EmptyMier Ian 12, 2011 7:05 pm

bau fete cucuiete!!!

Sambata dupa-amiaza fac si eu o reuniune intre prieteni si in cele din urma am stabilit ce voi pune pe masa:

aperitiv
-sunca afumata si fiarta cu ceapa rosie si usturoi
-platou cu branzeturi asortate si masline
-rulada de pui afumata si salam de sibiu
-tort aperitiv cu pasta de pateu de ficat,pasta de ou si branza cu marar
-platou cu legume

fel principal
-friptura de porc,ciocanele de pui si carnaciori de curcan
-crochete de cartofi
-muraturi asortate

desert
-tort de biscuiti
-tort dobos cu frisca si fructe
-tort de nuca

si bauturi de toate felurile
e bine????
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 EmptyMier Ian 12, 2011 7:22 pm

Hmmm, as renunta la tortul dobos si as pune un platou cu fructe. Exclamation

P.S. La cate pregatiri intentionezi sa faci, pot sa ti-l trimit si pe sotul meu cu niste dulciuri turcesti, sa va sarbatoriti impreuna? Laughing Ziua lui e pe 16 ian. Iar a dr meu este pe 14 ian. Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 EmptyMier Ian 12, 2011 7:31 pm

buna ....am venit si eu cu niste vesti grozave....
am facut eco si micuta noatra printesa si-a aratat in sfarsit sexul .....E FETITA
inca nu si-a luat pozitia de iesire dar este foarte bine are 1520 de grame si 39 de cm
si am foat si la canatarit si am deja 13 kg in plus affraid ....dar nu imi pasa
am cumparat si patutul cu toate alea ....cearceaf,pilota ,perna,protectie laterala pt patut si baldachin voal cheers .....vai sunt asa de fericita ....de maine ma apuc de restul lucrusoarelor si de carut
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 EmptyMier Ian 12, 2011 7:50 pm

Alinuta, chiar te asteptam azi! Ce veste minunata! I love you Spor la cumparaturi roz! Laughing

P.S. Noroc cu motaneii lui Mire. Altfel, ar fi avut misiune grea baiatul meu, sa plimbe toate fetele cucuiete de aici. Wink
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 EmptyMier Ian 12, 2011 8:26 pm

Laughing nico...si ziua mea pe 17 Laughing
trimite si sotziorul tau...nu-i bai.
tortul ala e foarte usor si e preferat de copii de asta ma gandeam sa-l fac....ca fructe am separat in fructiera...de alea nu am mai zis...ca-s mereu acolo.

imi beau ceaiu detoxifiant si ma bag la o mare baie si apoi in pat la tele....de vreo saptamana numai la 3 dimineatza ne culcam si cand trebuie sa ne trezim suntem zombie amandoi...asa ca vreau sa incerc sa ma reglez cu somnul.

va sarut si va imbratisez cu drag
o seara placuta
clap

ps.alinuta...felicitari pentru domnisoara...v-ati gandit la un nume???
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 EmptyMier Ian 12, 2011 8:56 pm

wooow in sfarsit alinuta..printesa tot printesa... doamne ce frumos fetita...
nico hai ca au baietii ce sa plimbe...

vai fetelor, G al meu sta moale ca o carpa... e la dieta ...si ar manca ceva dulce....acum dupa o baie s-a bagat la caldurica in sufragerie...sta acolo numai sa nu-l atraga bucataria...mi-am amintit ce rau e cand incept cura...iar maine are zi de ciorba cu varza...
Sus In jos
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 EmptyMier Ian 12, 2011 10:49 pm

Buna seara fete, am apucat sa intru un pic acum si sa va citesc, am fost plecati la receptia NL de inceput de an, adica inca mi-e foame, am venit acasa si repede spalat si hranit copil...Dar a fost ok, am vazut multa lume cunoscuta, un pic de socializing si iesit din casa nu strica deloc.
Ma duc acum sa ma relaxez un pic inainte sa ma culc si inchid computerul ca sa nu il deranjez pe sotul meu, asa ca va multumesc mult pentru complimentele ref Sophie si va scriu maine. Lumi de H, iti raspund maine cu amanunte, nu te uit.
Night-night,
Bea
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 EmptyMier Ian 12, 2011 11:50 pm

Buna seara fete dragi,
Umblu si eu ca o naluca in miez de noapte pe net...
Alinuta, sorry da fetele sunt delicate da eu nu prea...
O sa aiba ce Fufu, baiatul lu' Nico si dromaderii lu' Mirela....
Na ca ti-am zis-o, felicitari.....
Da si cand or trebiu dromaderii sa cumpere fetele....sa vezi ce de-a bani faci....
Sa fiti sanatosi si sa va bucurati de printesa...
Fete sunt si eu un pic mai bine....
Al meu iubitel s-a trezit dupa zile de coma....si eu l-am asteptat ca tampita cu
un email de genul....esti un mincinos, de unde stiu eu ca nu e vrajeala....etc....
saracu a ramas socat...a zis ca mai bine ramanea in coma.....
eh, mi-am cerut si eu scuze ca am fost ff tensionata si ca nu sunt antrenata sa functionez
in situatii de criza de genul acesta....
Oricum aste in viata si se pare ca a trecut marele pericol....
Numai eu stiu prin ceam trecut...
In tot timpul acsta am fost cu seicul in contact, i-am trimis pozele lui T si evident ca stie de toata situatia...
M-a sunat in fiecare zi sa ma intrebe daca am noutati si ca el vrea sa fiu fericita si sa-mi fie bine....
Hai va pup ca nu mai vad tastele...
am paut doua beri de suparare si de fericire....
acum imi lipseste o melodie trimisa de Gali de suflet si de petrecere....
Pup si noapte buna...
editez sa spun ca eu sami, m-as baga direct pe sunca ta fiarta cu ceapa...si ce-o mai fi....
da-o draku de dieta....ca viaa e scurta...
pup
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 EmptyJoi Ian 13, 2011 9:42 am

mona ma bucur ca te-ai mai linistit...of, of, ce greu este...

sami, pune si tu reteta ta de dobos undeva sau un Pm please... eu intotdeauna fac blaturile de la o reteta si crema de la alta... am vre-o 5 variante... uneori ma incurc in ele...
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 47
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 EmptyJoi Ian 13, 2011 9:50 am

buna dimineata fete dragi...
mona, ma bucur ca soldatelul e inafara pericolului si ca e bine! am avut si eu emotii!
turqoise, cum vrei , te ajutam cu placere..
sunt nerabdatoare sa merg la dr, zici ca fac fiv pt prima data! m am trezit sa merg sa bantui vreo 2 ore prin magazine, au inceput reducerile iar daca nu merg acuma dimi , nu mai am cand, dupa masa la dr , diseara suntem invitati, maine plec in ro!
mi am facut bagajele aseara, nu prea imi vine sa plec , sunt ok aici..
cand am timp mai mult o sa va povestesc ce am patit acu' 3 seri, cand am fost la masa la prietenii nostrii!
vb lui mona, viata e scurta trebuie sa profitam de ce ne ofera! dar suntem bine cu toti si am scapat adica baietii( bruni si sotul prietenei) au scapat cu viata! noi femeile doar cu un soc f puternic! am vrut sa va pun un link cu articolul din ziar dar nu l gasesc, ieri a fost publicata toata patania noastra!
poate mai l amiaza o sa am timp daca nu sapt viitoare!
va doresc o zi frumoasa! va pup si pe curand!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 15 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-12
Sus 
Pagina 15 din 26Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20 ... 26  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul - 5
» Discutii zilnice de tot felul -11
» Discutii zilnice de tot felul -16
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: