Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 9

In jos 
+11
Mona41
Sorina
lyly_mar
samira33
Admin
galliciana
luminita42
alinutahu
turqoise
guzelnico
amy
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 EmptyJoi Sept 30, 2010 1:11 pm

Rezumarea primului mesaj :

Va asteptam cu drag la noul capitol. flower
Sus In jos

AutorMesaj
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 EmptyLun Oct 18, 2010 8:06 am

buna dimineata ,fetelor.

galli,dupa pregatirile pe care le faci...parca mai ai doar cateva zile pana la plecare.

lyly,cum merge injectarea???

azi am sa sun la Medlife sa-mi fac programare pentru eco de chisturi si pentru ca am stabilit cu PK sa fac prima monitorizare in Ro trebuie sa-mi fac si programarea pentru ziua respectiva.nu vreau sa ma duc fara programare la Albu,m-ar primi printre celelalte paciente,nu zic nu,insa vreau sa-mi faca eco cu atentie extrema,sa ma purice si masoare pe toate partile...asadar vreau programarea mea.
si pentru nu am de unde sa stiu cand va fi ziua 6 de stimulare ca nu am cum sa stiu cand imi vine CM m-am gandit sa sun si-mi fac programare zilnic,timp de 5 zile in perioada estimata de mine.cu o saptamana inainte voi sti cu siguranta care este ziua 6 si anulez celelalte 4 programari.
sunt foarte mandra de gaselnita mea.

va pup si va doresc o saptamana excelenta.
flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 EmptyLun Oct 18, 2010 8:33 am

neatza, dragutelor,
mai, mai inteleg ca unele dintre voi s-au copt la caldura..altele s-au facut frumusele, galli sa-ti fie de bine
va pupicesc!
eu de obicei, la munca...am intrat si ieri un pic pe net dar nu stiu ce virusi are pe calc G si am renuntat...
noi am fost la ai mei ieri...a fost ca de obicei...nu stiu cum s-a simtit G , nu a parut stingherit, la plecare a tinut sa-mi spuna ca : clar eu sunt fata lui tata, seman cu el, dar si tata numai cu ochii pe mine sta... hmm eu stiu asata de cand eram copil, dar acum nu mi se mai pare nimic anormal...
cam atat a fost discutia...am mai luat niste nimicuri pt casa ...masa de calcat, fier de calcat ...sa ma distrez si eu nu? perdea de dus ca G umple baia de apa,a simi-am luat o hainuta...in carouri...de stofa..draguta...are G chestia asta , daca-si cumpara el geaca sau haina ...sa-mi cumpar si eu ceva... ma rog, e draguta, imi prinde bine...
altceva nimic nou...am mancat si am dormit mult...azi mi-am propus o epilare si voi gati ceva usor...gratar de pui..ca cica G ar vrea sa mai slabeasca...
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 EmptyLun Oct 18, 2010 9:24 am

hmmmm....am tot calculat eu cu calendarul in fata pentru programarile de la Medlife si am constatat ca am toate sansele ca ziua 6 de monitorizare-aia pentru care cu greu am obtinut invoire de la PK s-o fac in tara,sa cada Sambata sau Duminica.
dr.Albu nu lucreaza Sambata si Duminica Rolling Eyes Rolling Eyes
mi-am facut programare pentru Vineri si Luni-cele 2 zile buclucase fiind la mijloc...poate am noroc si iese vreuna castigatoare.
apoi....am vrut sa-mi fac programari si in continuare pentru Marti,Miercuri,Joi,Vineri...insa din Martea in care as putea avea nevoie de el, lipseste pentru o saptamana. Rolling Eyes Rolling Eyes

asa ca...e posibil sa ma duc din ziua 6 la Budapesta ca pe mana altcuiva nu ma las pentru eco de monitorizare si daca nu-mi iese cu Albu ma duc la doftorasu' meu.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 EmptyLun Oct 18, 2010 9:50 am

samiruto, tinem pumnii stransi tare, doamne ajuta!
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 EmptyLun Oct 18, 2010 10:12 am

Neata buna fete frumoase,
Eu m-am vopsit saptamana trecuta....
Mi-am anulat roscatul ala care mi-a iesit din greseala acum o luna si am pus maro si am facut cateva suvite. O skinare de bani....ca sa fiu cu noanta mea naturala si cu ceva suvite.
Deh, ce sa-i fac daca ma dau pe mana toantelor.
Cred ca mi-am gasit acum un coafez bun....
Ieri am fost la sport...seicul nu stie ce sa-mi faca...
Iar mi-a spus sa ma intorc...dar eu cred ca inca nu stie ce vrea...doar ii este mila de mine ca stau singura...
Am dat vreo 2 kile jos si ma simt b9ine...
Sunt inca la inceput.
La Eilat a fost la cele mai inalte standarde...Hotel de 5 stele, camera mare cu pat king size m cu terasa mare si vedere si la mare si la stanci ...super...
Mancare nonstop...petrecere seara, iesit la un pub cateva cupluri....
Seicul s-a simtit in al noulea cer...el este nascut acolo...e orasul lui, febletea lui...
I-a invatat pe toti sa faca shnurkel...adica sa vezi cu ochelari si tub special de respirat coralii si pestii exotici...
Am innotat, ne-am bronzat....
Am facut si prostioare...dar asa in graba...ca tot timpul erm pe iesit si pe facut cate ceva.
Mi-am cumparat aparat de fotografiat Canon, MP3, sansa si casti cu microfon sa pot vorovi pe net...
Inca nu am net acasa ca nu m-am hotarat ce si cum...
la dus am fost cu autocare...vreo 12 , calatorie de vreo 6-7 ore, evident cu priri , cu pranz in cort de beduini...la botul camilei cum se spune....
Inapoi ne-am intors cu avionul...35 de min cu un boeing nou nout.. alta mancare de peste...
de la aeroport ne-au luat autocarele de la aeroport si ne-au raspandidt acasa...
Am ajuns acasa la seic si m-am enervat pe el...si am plecat la casa mea..
I-am zis ca "teatrul de cuplu fericit " s-a terminat...deci pot sa ma retrag in "budoarele mele".
Ca o fi...ca o pati...dar eu am plecat...
Asta-i...ieri am facut si eu o ciorba de legume acrita cu bors facut de mine...
Nu prea era acru dar seamana cu originalul...
In rest..astept sa o taie bosul meu in State sapt viitoare..si sa vezi ce ma odihnesc eu atunci...sper...
Nu ca se schimba ff multe, ca ce am de facut oricum eu fac...dar asa...e mai lejer...fara mitinguri fara multe tel...
Hai ca v-am innebunit...
Va urez o saptamana buna.
Pupi pe frunti.... flower
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 EmptyLun Oct 18, 2010 10:30 am

Buna fetele,

Eu am cazut in groapa cu potential.....nu stiu ce sa fac mai departe....
Am fost la analize si eco(ziua 5 de CM-a 4 de stimulare) ,azi- dimineata, dar dr cu chiu cu vai a mai gasit 3 foliculi,initial nu vedea decat 2 si mi-a propus sa ma opresc cu stimularea....a mai cautat si a mai gasit unu....a zis ca nu isi explica de ce la AMH =1,2 am doar asa de putin foliculi.....ca varsta ar fi cauza....pe urma zis sa merg in continuare cu stimularea pe care o am si sa ne vedem joi dimineata ...si hotaram ce facem....ca el crede ca dc intrerup acum,luna viitoare tot atatia am.......
Mi-am facut si analizele:estradiol=153,FSH=23 si Progesteronul=4,9.....mi se pare imens progesteronul!!!!!!!.....acum vreau sa ii trimit analizele pe mesaj sa vad ce zice.....
ma gandesc ca dc zice sa nu fac FIV sa il intreb dc pot face Inseminare......
Voi ce ziceti???
PS ma descurc cu injectatul ,nu -i problema!
pupici
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 EmptyLun Oct 18, 2010 10:37 am

Samiruto,
Sigur ca iti uram recolta frumoasa ..din toata inima...
Sapt viitoare vine un cuplu de prieteni din buc acici la al doilea FVI.
Am cunoscut-o pe DC pe fata si ne-am imprietenit foarte tare..
Seicul s-a placut cu barbatul ei si deci totul e misto..
Ei vor sta la seic.... ca ne-am oferit sa-i gazduim de data trecut ca sa nu mia cheluie bani si pe chirie...
Nu prea avem noi conditii de musafiri..ca e casa de 2 camere ...dar avand in vedere ca eu nu mai stau ocolo...e mai comod...
Sper sa fie si la ei bine saracii..ca se chinuie de mult..
pup again
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 EmptyLun Oct 18, 2010 10:39 am

Lyly, scupa fata...
Nu stiu ce sa zic....
Progesterunul e putin mare...dar eu imi amintesc ca odata la inseminare mi-a facut si cu prog 6
Nu stiu ce sa te sfatuiesc...sunt sigura ca medicul tau o poate face cel mai bine...
Tinem pumnii sa fie unul si bun...
Pup
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 EmptyLun Oct 18, 2010 10:59 am

M-a sunat dr si mi-a zis sa merg in continuare cu stimularea si hotaram joi ce facem ,dc fac fiv sau inseminare..
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 EmptyLun Oct 18, 2010 11:11 am

Buna dimineata, frumoaselor.
La mine la serviciu e mare nebunie, am de demarat o procedura de achizitie, electronica, si inca 1000 de acte. Mad
Lyly, bafta, sa ne spui joi ce productie ai in final, poate mai apare vreunul si se face gras si frumusel.
Pup toate fetele si sa aveti o saptamana linistita !
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 EmptyLun Oct 18, 2010 11:30 am

Pai e posibil sa mai apara vreunul ??Eu stiu ca mai dispar....
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 EmptyLun Oct 18, 2010 12:05 pm

Lyly,
Nu te impacienta draga...
Ne e vorba daca mai apare sau mai dispare....
Ei fiind inca mici, uneori sunt greu de vizualizat. De aceea "apar si dispar".
Daca duci 3 pana la maturitate..adica peste 17-18 mm atunci e fantastic...
Hai curaj gaina ca maine te tai...
Nu-s ce-mi veni.....
pup
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 EmptyLun Oct 18, 2010 12:32 pm

Buna ziua, fete minunate!

Ca sa nu mi se atrofieze creierasu', lucrez la niste documente pt RO. Imi prinde bine activitatea. De aceea n-am intrat mai devreme. Very Happy

In rest, sunt un pic suparata, pt ca nu ne-a iesit duminica smecheria cu masina, asa cum doream noi. Putem tine masina in TR doar pana pe 6 nov. Evil or Very Mad
E clar: in intervalul de 1.6 luni ne mai trebuie o a 3-a masina. Rolling Eyes
Pentru ca totusi sa vad partea plina a paharului, voi considera ca am facut o plimbare cu sotul pana la granita si am schimbat un pic aerul. Neutral
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 EmptyLun Oct 18, 2010 1:44 pm

Buna fetele,

Lyly hai ca poate se urneste ceva pana in ziua 6-7. Daca nu, vorba ta, ai putea sa faci o insemniare de ce nu, daca va creste un folicul frumos + nivelul de estradiol corespunzator. Hai nu-ti pierde speranta, traind si facand stii tu. Vezi ca unul din efectele secundare ale hormonilor de stimulare este deprimarea, sensibilitatea excesiva, sa nu te sperii daca vezi dintr-o data totul in negru..Tin pumnii Lyly, orice ar fi nu te lasa doborata. I love you

Mona, ce frumos ai povestit, as fi vrut sa fiu acolo la soare, la beduini!... Dar deh, eu raman in starea mea de ''prizonierat'', multe lucruri nu mai pot face, poate voi recupera si eu intr-o zi...:-)

Samiro, sa iasa totul asa cum iti doresti! .Doamne ajuta!

Gali sa-ti fie de bine cu vopsitul!

Manu am dat sa zic sa nu mai gatesti asa cu trei feluri, ca-l ingrasi pe G. si pe urma nu se mai uita fetele dupa el...:-))

Nico, imi pare rau de faza cu masina. Foarte bine faci ca-ti ocupi timpul cu ceva util. As vrea si eu sa-mi regasesc concentrarea de dinainte si de la inceputul sarcinii, dar parca nu mai pot. O fi vreo faza de gravida in trimestrul al treilea, cred. Macar sa ma mobilizez sa citesc, ca acum am carti, dar nu am citit decat vreo 50 de pagini dintr-una. Mie mi-e mai degraba sa nu dau in atrofie musculara, cu statul asta toata ziua si limitarile mele fizice date de sarcina.

Mi-e si foame, ce sa bag?.. cred ca-mi fac o salata , plus mozzarela si ou...
Va pup pe toate, ma mai dau pe aici pe internet pana una alta.

I love you
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 EmptyLun Oct 18, 2010 2:00 pm

Gali si mie imi place roscatul, dar am cam renuntat la el, ma faceam si eu un saten ciocolata inaninte de sarcina, sa nu mai fiu asa spalacita Smile E bine ca ai ales nuanta naturala, ca acum mergi in Franta si p-aci prin vest, fetele, femeile merg pe tonuri care imita naturalul si la culori par si la machiaj.
Mie imi placeau culorile mai tari si pentru machiaj dar am cam lasat-o moale, sa nu bat la ochi! Hihihi, acu´ nu mai bat la ochi deloc, stau in ´´grota´´, abia ma mentin cu epilat la lama si taiat oleaca de breton, ca pentru restul pletei n-am curaj!

Am si eu un gand insa, as vrea sa-mi colorez genele si sprancenele, ca-s cam blonde, decolorate...
Existau pe vremuri niste vopsele de colorat gene si sprancene la domiciuliu, nu stiu daca mai exista de cumparat.
Ia sa fac o cercetare pe net...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 EmptyLun Oct 18, 2010 2:13 pm

Aaa, Gali...Mersi, multumim pentru calendarul sarcinii, arata chiar ´´complet´´, cu multe informatii! flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 EmptyLun Oct 18, 2010 2:33 pm

ei da, na ca vreau si eu vopsea... si vreau un blond inchis... asat ca sa aduca cu naturalul meu ca parca m-am saturat si de nuanta asta... si oricum trebuie vopsit, asa ca diseara fac paella cu pui...ma vopsesc si ma si cosmetizez... normal ca imi voi aduce toate "instrumentele" la G...
hi, hi, il invadez usorrrrr sa nu i se zgaltaie neuronii...multa treaba mai am .. si pt ca acum avem fier decalcat bun...imi bag si o geanta de schimburi....hi, hi,hi.
tocmai am vorbit cu el la tel si i-am expus programul... no comment!
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 EmptyLun Oct 18, 2010 3:39 pm

Luminito draga,
Stiu ca nu e usor sa fii "in grota" dar gandeste-te ca in 2 anisori...fugi de rupi pamantul dupa fetita motsata si carliontazata Very Happy
Asa ca , conserva-te ..ca te asteapta mulllta miscareeee.
Sau ai sa-ti trimiti berbetelul in actiune....deh...ce mandru va fi el...
Manu, ma bucur ca ati ajuns la un anume echilibru...
Nico, ce bine e de tine ca poti merge cu masina acasa....
Galino, bulino....cand pleci fata in frantia? ca eu nu am inteles.
Ce e cu bruna noastra? Pe unde mai este?
Dar de Mayan ce mai stiti...am vazut ca mai posteaza pe la "de-ale gurii" ..
Cum ii merge? Si-a luat fata cu ea?
Tocmai mi-am tras mess pe calc la serv sa ma mai conversez cu fica-mea cate un pic ...cand mai am timp.
Desi nu prea e timp dar ....din cand in cand..
pupi

poze din eilat
https://2img.net/h/i750.photobucket.com/albums/xx146/Mona40_album/CIMG0574.jpg
https://2img.net/h/i750.photobucket.com/albums/xx146/Mona40_album/IMG_3842.jpg

din paris
https://2img.net/h/i750.photobucket.com/albums/xx146/Mona40_album/Paris%202010-P2/IMG_3373.jpg
https://2img.net/h/i750.photobucket.com/albums/xx146/Mona40_album/Paris%202010-P2/IMG_3362.jpg
https://2img.net/h/i750.photobucket.com/albums/xx146/Mona40_album/Paris%202010-P2/IMG_3356.jpg
https://2img.net/h/i750.photobucket.com/albums/xx146/Mona40_album/Paris%202010-P2/IMG_3343.jpg
https://2img.net/h/i750.photobucket.com/albums/xx146/Mona40_album/Paris%202010-P2/IMG_3336.jpg
https://2img.net/h/i750.photobucket.com/albums/xx146/Mona40_album/Paris%202010-P2/IMG_3321.jpg
https://2img.net/h/i750.photobucket.com/albums/xx146/Mona40_album/Paris%202010-P2/IMG_3314.jpg
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 EmptyLun Oct 18, 2010 4:07 pm

Frumoase poze, Monuca.

Mona, nu ma risc sa merg prea mult cu masina. Ultima oara am fost la botezul gargaritelor in Ro, adica in august. Probabil voi mai vedea meleagurile romanesti abia in primavara lui 2011. Crying or Very sad
Dar posibil vor veni ai mei (mama, tata, sora, cumnatul, nepotica) de Revelion si sigur voi avea oaspeti din Ro in februarie. Very Happy Sora mea si finii nici nu concep sa nu fie aici cand nasc iar mama deja are in plan o sedere de 3 luni, sa ma ajute cu bb. cheers

Lyly, n-ar fi rau sa incerci IA daca tot te stimulezi.
Sami, nu era vorba sa incepi FIV-ul norocos luna aceasta? De ce abia la finalul lui nov mergi in Ungaria?
Sami, Lyly, ne gandim la voi! I love you DD ajuta sa aveti rezultate miununate!

Galli, multumim de calendar. flower

Lumi, sigur lipsa de atentie, memorie si concentrare se datoreaza sarcinii. Mi se mai intampla si mie. Dar nu se supara nimeni. tongue Avem o scuza nobila. Wink
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 EmptyLun Oct 18, 2010 4:31 pm

mona,te pup...ma duc sa ma uit la pozici imediat
lumi,exista vopseluri pentru gene si sprancene de folosit acasa...eu am Binacil.
lyly,mai ai rabdare putin pana Joi.
nico,pai pe ciclul din Noiembrie fac Fiv-ul...pe la jumatate incep si daca ma duc acolo abia in ziua 8...ajung spre sfarsitul lunii.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 EmptyLun Oct 18, 2010 4:46 pm

Sami, nu stiu de ce mi-a ramas mie asa in minte. scratch Probabil pt ca ti-ai facut aprovizionarea cu medicamente, injectii etc.
Bag seama ca vrei bb Fecioara sunny Ce esti tu cu listutele, planurile si treburile facute bine. Da' cu Fecioara ai incurcat-o. Sa vezi cand ti-o colora listutele in functie de ceea ce e prioritar, cand va despica firul in 4 si va vrea ca totul sa fie perfect. Laughing
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 EmptyLun Oct 18, 2010 5:39 pm

Mona pozele sunt mortale, va sta bine impreuna! La arta nu prea m-am uitat cu atentie, am preferat pozele cu voi!:-) Esti simpatica in toate, dar in poza aia cu rochta neagra esti deosebita, parca se si vede ca ai slabit un pic, iar ''dotarile'' sunt la mare cinste! Very Happy

Sami merci, dar de unde ai luat vopseaua de gene/sprancene, zi-mi si mie poate ii zic aleia mici sa se duca sa-mi ia.


flower


PS. Am gasit un website,
http://www.extensiidegene.ro/DetaliiProdus.aspx?ID_Produs=54 nu stiu daca o fi bun pt comenzi. Tu le-ai luat online?


Ultima editare efectuata de catre luminita42 in Lun Oct 18, 2010 5:50 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 EmptyLun Oct 18, 2010 5:41 pm

Nico dar Bebe al tau ce este? Cumva Berbec? Ca daca da, cred ca ai incurcat-o si tu!!! lol!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 EmptyLun Oct 18, 2010 6:27 pm

Lumi, daca se va naste conform calculelor va fi Pestisorul auriu. Daca vrea sa vada lumea mai repede, va fi Varsator. In Pesti este tata, asa ca mi-ar placea, am o relatie foarte speciala cu el. Inca n-am studiat zodia Varsatorului dar Meni povestea interesant. Very Happy
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 EmptyLun Oct 18, 2010 6:42 pm

manu, multumesc, se pare ca freza se aranjeaza numai daca folosesc peria de par. geek
ceea ce m-am dezobisnuit, si asa mi-am stricat parul cu ea si vopseaua....... scratch

sami, si io vreau vopsea de sprancene!:!!! plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz! I love you

mona, esti mortala!!! adica, femeie BINE!!! ca sa nu ma exprim altfel!
si se vede clar ca ai slabit!!!!
frumoase poze!!!
din cel cu artele geek as face tablou, daa mi le trimiti!
si ai o soacra, mama-mama!!! frumoasa foc, soro!
da, sunteti f frumosi impreuna!adevarat! cum merge relatia acum?
sau te eschivezi?sau?

bruni a venit dinconcediu, a fost 1 sapt in grecia, pe undeva;
s-a simtit minunat, dar, i-au taiat astia netul........ scratch
dureaza ceva vreme.....pana intra.

nico, tu cu pestisorul auriu, la ce nume v-ati gandit?
sau.......secret?
lumi???? nici tu nu divulgi???

varsatorul este fffffffffff sensibil, iti spui io! dar, putin nehotarat - ca barbat! adica cu insuratoarea- prefera relatia asa cum e!

ma duc sa bag niste paste la cuptor, putina vreme! cainele imi da tarcoale.... geek
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 15 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 9
Sus 
Pagina 15 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: